Агенда 2014 за PlayStation 3 и Xbox 360

ps3-xbox-360

PlayStation 4 y Xbox One тие се на усните на сите гејмери. Новата генерација пристигна пред само два месеци и комерцијалниот успех поддржан од собраната продажба јасно стави до знаење дека постоеше голема желба да се издадат нови конзоли. Сепак, како што велат, ова е сè уште во повој: има уште време да започнеме да го гледаме вистинскиот потенцијал на машините и, пред сè, вистинските игри продаваат конзоли.

Трпението е доблест, а понекогаш и чекањето е најдоброто нешто што треба да се направи на почетокот на генерацијата: подоцна цените на конзолите ќе бидат намалени, ќе имаме ревизии на модели кои ќе ги исправат можните дефекти на првиот и каталогот бројот на игри треба да се зголеми во квантитет и квалитет за да се оправда трошењето на стотици евра во А. PS4 o Xbox One. Што да правам во меѓувреме? Продолжете да ги стискате PlayStation 3 и Xbox 360, бидејќи на овие конзоли им претстои одлична година. Не ми веруваш? Па оди напред и ирни во ова специјален извештај за претстојните новости за ветераните на Сони и Мајкрософт.

 

Темни души II

Продолжението на една од најсложените игри со улоги на пазарот е една од најпосакуваните наслови од страна на хардкор гејмерите за оваа 2014 година. Returnе се вратиме да ги посетиме оние мрачни и опасни места на оригиналната игра, години подоцна, за да продолжиме да уживаме секоја смрт и предизвикот без здив што ќе ни го понуди програма кога еден погрешен чекор може да доведе до смрт. Dark Souls II доаѓа на 14 март на PlayStation 3, Xbox 360 и компјутер.

 

Castlevania: Lords of Shadow 2

Како најлегендарниот вампир на сите времиња, Дракула, ќе мора да ја надминеме акција и платформа авантура што ќе биде кулминација на трилогијата Lords of Shadow, произведена во мадридското студио Mercury Steam. Castlevania: Lords of Shadow 2 доаѓа на 27 февруари на PlayStation, Xbox 360 и компјутер.

 

Враќања на молња: Final Fantasy XIII

Молња ќе се врати како главен јунак по трет пат во оваа Final Fantasy што ќе ја затвори таканаречената Молња сага што го окупираше циклусот на PlayStation 3 и Xbox 360. Некои играчи не сакаа многу кон овој лик, од кои нешто Сквер Еникс е свесен и се надеваме дека тие добро забележаа да ни дадат игра со подобар ритам и интензитет од претходната. Lightning Returns: Final Fantasy XIII ќе биде достапен на 14 февруари на PS3 и Xbox 360.

 

Гледајте кучиња

Уште еден од посакуваните оваа година поради доцнењето на неговото лансирање, кое за малку ќе се поклопеше со онаа на Assassin's Creed IV. Студиото одговорно за играта, се чини дека треба уште повеќе време да заврши со полирањето на овој Watch Dogs, што ќе ни предложи слободно да се движиме низ голем град додека користиме технологија и мобилен телефон за да излеземе од незгодни ситуации. Се очекува да пристигне во текот на првиот квартал оваа година за PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360 и PC - верзијата Wii U се чини дека е откажана.

 

Metal Gear Solid V: нула на земјата

Петтото поглавје од сагата Metal Gear Solid сè уште ќе биде побарано. Во меѓувреме, Коџима Продукција ќе го лансира овој пролог по намалена цена на 18 март - по цена од 40 евра за верзиите од новата генерација, 30 евра за PS3 и Xbox 360 - каде што ќе можеме да ги цениме и новостите што може да се играат во прилог на придобивките од ветувачки мотор Фокс. Што се однесува до Metal Gear Solid V, се чини дека сè уште му треба повеќе време за развој, па дури и самиот Коџима навести дека нема да излезе додека не се решат новите конзоли. Сигурно чекањето вреди.

 

Крадец

Враќањето на оваа класична сага за компјутер ќе дојде од раката на Сквер Еникс како издавач и ќе го стори тоа на мноштво платформи: PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One и компјутер. Играта ќе биде авантура каде ќе преовладува скришум со цел да се заработи престиж на голем мајстор во нашиот еснаф додека се соочуваме со заговори кои нема да не остават рамнодушни.

 

титаниум случај

Долго очекуваната игра од поранешниот Инфинити Вард, сега под чадорот на Електронски уметности, ќе пристигне исклучиво на Xbox 360 и Xbox One, иако ќе има и верзија за компјутер - и кој знае, во случајот на ЕА, ако сакаме видете го во иднина, барем, во PlayStation 4-. Препукувањата без одминување на секунда и огромните осветлувања ќе бидат највкусните состојки во овој fps фокусиран чисто на режимот на Интернет. Arriveе пристигне на 13 март.

 

Судбина

Амбициозниот проект што го има Активизион со оваа франшиза од раката на Бунги, креаторите на Хало, ќе започне на крајот на годината со стил. Сигурно игра со докази за бомби, подобрувања на карактерот со допири за улоги, кооперативна онлајн игра - ќе има и офлајн искуство - и огромни сценарија за истражување во галаксијата, ќе бидат основните столбови на оваа Судбина, која ќе слета на PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One и компјутер.

 

Far Cry Дивата експедиција

Оваа компилација ќе ги собере во истиот пакет четирите игри на сагата, вклучувајќи го и дебито на оригиналниот Far Cry за компјутер на конзолите (запомнете дека претходно беа лансирани адаптации за Xbox, Xbox 360 и Wii, кои беа далеку од оригиналниот Crytek игра). Па, со намалена цена, можете да уживате во Far Cry Classic, Far Cry 2, Far Cry 3 и Far Cry 3 Blood Dragon следниот 12 февруари, на PlayStation 3, Xbox 360 и компјутер.

 

персона 5

Малку или скоро ништо не е познато за оваа мистериозна „Персона 5“, само што треба да пристигне на крајот на годината и исклучиво за „Плејстејшн 3“. на играта, нешто што се надеваме дека Атлус ќе го објави во наредните месеци и, се надеваме, конечно ќе добиеме игра од сагата „Персона“ преведена на шпански јазик.

 

Инквизиција од змеј доба III

http://www.youtube.com/watch?v=98Y1IAY-TYk

Dragon Age II во голема мера ги подели fansубителите на сагата, кои ги имаа истите критериуми за да се договорат за големината на првиот натпревар. BioWare бил свесен за овие детракции и ветил дека оваа Dragon Age III инквизиција ќе биде целосен откуп и дека не само што ќе го донесе најдоброто од првата рата, туку ќе може да понуди и подобра игра и повеќе епска приказна . Се очекува да биде објавен оваа година за PS3, Xbox 360, PC, PS4 и Xbox One.

 

умирањето светлината

Креаторите на Мртов остров уште еднаш ќе ја испробаат својата среќа со уште еден предлог за песочник каде ќе треба да преживееме зомби-инвазија со повеќе смртоносни несреќни отколку во претходните дела на студијата. Се надеваме дека грешките што беа видени на стариот Мртов остров не се вовлечени во оваа светло за умирање, што може да биде уште еден интересен предлог за соработка преку Интернет. Itе го имаме годинава и во старата и во новата генерација.

 

Волфенштајн: Новиот поредок

http://www.youtube.com/watch?v=CWGrm4H3Xqg

Заборавената сага за Id Software ќе се врати од раката на студиото MachineGames, составено од поранешни членови на Starbreeze, како што добро знаете, автори на игри како што се The Chronicles of Riddick, првиот The Darkness или несуштинскиот синдикат. Заплетот на играта ќе биде силната точка на програмата, каде нацистите доминираат во иднината преку нивната напредна технологија. MachineGames вети одлично искуство со еден плеер, бидејќи на програмата ќе недостасува мултиплеер. Comeе дојде на PS3, PS4, Xbox One, Xbox 360 и компјутер.

 

Саут Парк: Стапот на вистината

http://www.youtube.com/watch?v=HhPtvZDlF-s

Loveубителите на играње улоги, глупавиот хумор и особено фановите на Саут Парк треба да бидат на задоволство. South Park: The Stick of Truth, програма развиена од Obsidian (Fallout New Vegas) ќе ги комбинира сите тие состојки во експлозивна и смешна игра која веќе претрпе неколку одложувања и сè уште нема фиксен датум за објавување, но бидете сигурни дека нема преземете за да пристигнете на PlayStation 3, Xbox 360 и компјутер.

 

На зло во

The Evil Within се појавува како класичен хорор за преживување прилагоден на модерното време, без да се обиде да ја изгуби суштината на тие игри, како оригиналниот Resident Evil или Silent Hill, кој не принуди да рационализираме муниција, добро да ги измериме чекорите и да знаеме кога беше попаметно да трча отколку да се соочи со силна мрест. Нема потврден датум на објавување за неговите платформи -PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One и PC-, но ќе биде 2014 година кога ќе видиме кое ќе биде последното дело на Shinji Mikami во видео игрите.

 

Виновна опрема Xrd

Сагата Guilty Gear остана неколку години без да добие нова титула, освен обични пристаништа или повторно ажурирање на старите испораки. Се чини дека конечно ќе можеме да уживаме во враќањето на една од најдобрите борбени франшизи што ја видовме во ерата на PS2 и Xbox, иако овој пат тоа ќе го стори исклучиво за PlayStation 3 и PlayStation 4. Единствената лоша страна ќе биде дека, гледајќи ја историјата на издавање на реизданија на BlazBlue, играчот ќе биде злоупотребуван на ист начин.

 

Сенката на Mordor

Креаторите на незаборавниот и прогонувачки СТРАВ се осмелуваат да ја дадат својата мрачна верзија на светот на Толкин со оваа Сенка на Мордор. Во играта, ќе играме паднат и воскреснат витез, кој исто така може да има моќ на назул, со кој ќе патуваме низ најзлобните и скриени пустелии на Мордор, со игра што се чини дека позајмува разни елементи за играње од франшизи како што е Бетмен Arkham или Assassin's Creed. Неговото пристигнување се очекува на конзолите од старата и новата генерација.

 

Туѓо изолација

По глупостите на „Вонземјани: колонијални маринци“, „Сега“ му нареди на едно од своите доверливи студија „Криејтив собрание“ да развие игра заснована на познатата ксеноморфна IP-адреса за да се искупи од таа многу сиромашна игра „Gearbox“. Изолацијата на вонземјанин ќе не запознае со ќерката на митската Елен Рипли и ќе мора да и помогнеме да преживее во брод каде што останува изолирана со еден и смртоносен ксеноморф. Програмата ќе се обложи на враќање на атмосферата на оригиналниот филм од 1979 година и неговата игра ќе биде ориентирана кон опстанок. Е го видиме на PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One и компјутер.

 

Како што видовте, има многу одлични наслови, и квалитетни - или барем со реноме -, што ќе ги видиме во текот на 2014 година за ветеранот PlayStation 3 и Xbox 360, од ​​кои сеуште можете да очекувате десетици и десетици часови забава додека созрева новоиздадената нова генерација на конзола. Кои се вашите омилени на списокот? Дали би додале уште нешто?

 

Повеќе информации - Игри што не треба да ги пропуштите VL 3

 

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.