Акциите на Nexus 6P почнуваат да истекуваат и Google потврдува дека нема да ги преполни

Google

Google е скоро подготвен за својата официјална презентација на новиот Nexus, иако во моментот не откри никакви информации за нивно можно пристигнување на пазарот. Во меѓувреме продолжи да го продава Nexus 6P, произведени од Huawei и the Nexus 5X обликуван од LG. Првата од нив е вест деновиве, бидејќи нејзините акции истекуваат, барем во Google Play Store во САД, со лоши вести за сите корисници.

И тоа е тоа се чини дека крајот на патот за Nexus 6P е при крај, бидејќи според различни медиуми, кои се повикуваат на Гугл како извор, гигантот за пребарување ќе одлучи да не продолжи со надополнување на залихите на овој мобилен уред што не го постигна очекуваниот успех во ниту еден момент.

Близината на лансирањето на новиот Nexus, слабиот успех во продажбата на терминалот произведен од Huawei и исто така огромниот број на проблеми што ги пријавија корисниците со овој Nexus 6P се само некои од причините што сигурно го наведоа Google да донесе одлука да го заврши своето патување на пазарот на мобилни телефони.

Сега ќе треба да почекаме да знаеме колку залиха завршува во Google Play Store и другите продавници. Во Соединетите држави, неколку модели кои не се заменети веќе се завршени и замислуваме дека истото ќе се случи во официјалната продавница на Гугл во други земји. Theе видиме со изминување на денови или недели дали гигантот за пребарување ја презема истата поделба за други Nexus.

Дали ви се чини логична одлуката на Гугл да стави крај на авантурата на Nexus 6P на пазарот на мобилни телефони?. Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Ентони dijo

    Здраво Гугл е компанија што испраќа сателит во вселената покрај повеќе активности што ги развива низ целиот континент и во Европа и во САД, ако отворам барање за соработка со Епл, можеби го отвори уште подобро нема проблем со Huawey и дека Google го следи процесот на кој е препознаен. со почит