Alcatel 3, 3C, 3L, 3V и 3X веќе достапни во Шпанија

Француската компанија Алкател, го произведе производството на своите уреди на кинески производител, како Нокиа и Блекбери, оставајќи го само брендот како главна атракција. Француската фирма беше една од првите што пристигна во Шпанија кога пристигна телефонскиот бум, но кратко потоа целосно исчезна да се фокусира на Латинска Америка.

Но, за неколку години, компанијата се обидува да поврати удел на пазарот што го загуби кога ја напушти Европа. За да го направите ова, секоја година лансира нова линија за влез и терминали со среден опсег за да се обиде да стане алтернатива на семоќните азиски фирми. Новата линија на терминали на Алкател сега е достапна во Шпанија.

lcatel

Компанијата избра да го именува новиот опсег на терминали: Алкател 3, Алкател 3С, Алкател 3Л, Алкател 3 Х и Алкател 3В, име што нема да ни помогне кога станува збор за наоѓање на терминал што најдобро одговара на нашите потреби. За да се обидете да се ослободите од сомнежите, подолу ви прикажуваме табела каде што можеме да ги видиме главните карактеристики на секој од терминалите на фирмата Алкател за оваа година.

Alcatel 3 Алкател 3С Алкател 3Л Alcatel 3X Алкател 3V
Екран 5.5 инчи 6 инчи 5.5 инчи 5.7 инчи 6 инчи
Формат на екранот 18: 9 18: 9 18: 9 18: 9 18: 9
Процесор MediaTek MT6739 MediaTek MT8321 MediaTek MT6739 MediaTek MT6739 МедијаТек MT8735A
Меморија и складирање 2 GB / 16 GB 1 GB / 16 GB 2 GB / 16 GB 3 GB / 32 GB 2 GB / 16 GB
Задна камера 13 мпх 8 мпх 13 мпх 13 + 5 mpx 12 + 2 mpx
Предна камера 5 мпх 5 мпх 5 мпх 5 мпх 5 мпх
Batería 3.000 mAh 3.000 mAh 3.000 mAh 3.000 mAh 3.000 mAh
безбедност Читач на отпечатоци Читач на отпечатоци - Читач на отпечатоци Читач на отпечатоци
цена 149 евра 109 евра 129 евра 179 евра 179 евра

Главната атракција на оваа палета на терминали на Алкател се наоѓа во 18: 9 формат на екран, следејќи го моменталниот тренд на пазарот. Сите терминали ни нудат резолуција од 1.440 x 720, освен 3V моделот, чијашто резолуција е 2.160 x 1.080.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Матео dijo

    Вистината е дека Алкател прави одлична работа со своите нови модели. Оваа серија 3 е доказ. Тие се многу конкурентни телефони: врвен изглед и технички карактеристики од среден опсег по прифатлива цена. Продолжи така.