Амазон го слави денот на книгата со попуст од 30 евра на Kindle Pawerwhite и попусти до 65%

Таму се слави денот на книгата во повеќе од 100 земји, И момците од Амазон не можеа да ја пропуштат оваа можност да се забавуваат со сите. И велам дека не можев да ја испуштам оваа можност, бидејќи Амазон е роден како онлајн книжарница пред да стане гигант на продажба на Интернет низ целиот свет. Беше 1995 година

Во моментов, Амазон ни го става на располагање најголемите книги за каталози што можеме да го најдеме во која било установа или веб-страница на Интернет, не само во дигитален формат за вашите уреди Kindle, туку и во физички формат со тврди и меки корици, специјални изданија ...

За да го прославиме Денот на книгата, Амазон ни нуди Kindle Paperwhite со попуст од 30 евра, така што нејзината крајна цена до следниот 30 април оди од вообичаените 129 евра на околу 99 евра, можност што можеме да ја најдеме многу малку пати годишно, па ако размислувавте да ја купите, сега е време.

Kindle Paperwhite е читач на книги со најдобра вредност за парите понудени од гигантот за пребарување, благодарение на неговиот ултра тенок дизајн од 6 инчи, екранот за индиректно осветлување и резолуцијата на екранот на допир, можеме да уживаме во нашите омилени книги во која било светлосна состојба користејќи само една рака.

Ако размислувате да купите уред за чистење, добро разгледајте го Поттикне PaperwhiteСигурно ве разочарува и на крајот се восхитувате на неговите можности.

65% попусти на книги

Ако на крајот решиме да го купиме новиот Kindle Paperwhite или кој било eBook модел што ни го нуди Amazon, потребна ни е содржина што треба да ја прочитаме. За да го прославиме Денот на книгата, Амазон ни нуди а Попуст до 65% на фантастичен избор на книги.

3 бесплатни месеци на Kindle Unlimited

Ако сакаме да читаме, читаме и читаме, Амазон ни го нуди планот Kindle Unlimited, претплата што чини 9,99 евра месечно, ни овозможува бесплатен пристап до која било книга во библиотеката во Амазон. Оваа понуда важи и исклучиво до 30 април, затоа не треба да трае долго за да размислите двапати.

Kindle Paperwhite -...

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->