Амазон работи на сопствена апликација за пораки

Иако WhatsApp продолжува да биде неприкосновена кралица на мобилните апликации за размена на инстант пораки, внимателно следен од FaceBook Messenger (обајцата се во сопственост на Facebook) и други како Snapchat, Telegram, па дури и Messages во случај на iOS уреди, сликата изгледа Иако неодамнешните додатоци на Allo и Duo сè уште не се затворени, наскоро може да се приклучи и нов протагонист.

Како што открива AFTV News, Амазон работи на апликација за пораки сопственик со кој може да се натпреварува, главно на услугите на Google и Facebook. Оваа апликација ќе го добие името на Во секое време, Може да биде лансиран порано отколку што може да замислиме и ќе вклучува некои новости во врска со она што го видовме досега.

Во секое време, од Амазон

Секторот за пораки за мобилни телефони сè уште има простор да прима нови играчи, или барем во тоа веруваат од Амазон, бидејќи гигантот за продажба преку Интернет планира да лансира нова апликација за пораки наречена Anytime.

Според AFTV News преку TechCrunch, новата апликација ќе има верзии за iOS, Android и работна површина, и ветува некои пресврти на вообичаената формула. Една од нејзините основи ќе биде шифрирање на текст, видео и говорни пораки, заедно со вообичаеното налепници и некои „куки“ за да ги охрабрат корисниците да се пријават и да учествуваат во групни разговори.

Очигледно, да се користи во секое време само едно име ќе биде потребно, а не телефонски број како во WhatsApp; така, корисниците ќе треба да прават споменувања во стилот на Твитер (@user) за да разговараат со други корисници, да споделуваат слики ... Разговорите ќе имаат различна боја, така што ќе биде полесно да се идентификуваат најважните.

Заедно со ова, Amazon Anytime Исто така, ќе има функции што веќе можеме да ги најдеме во други апликации од оваа категорија, како што се споделување музика во група, правење набавки, па дури и контактирање со одредени брендови и нивните одделенија за услуги на клиенти.

Во моментов, Амазон не даде коментар за ова прашање, несомнено е дека апликацијата за пораки ќе ви се најде во смисла на надополнување на звучникот Ехо, овозможувајќи им на корисниците да испраќаат и примаат пораки и, зошто! Не! направи купувања.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.