Амазон ја намалува цената на Kindle Paperwhite и Voyage за да го прослави Денот на книгата

Амазон

Следниот ден 23 се слави Денот на книгата во нашата земја, а Амазон не сакаше да го пропушти состанокот со книгите. За ова, тој одлучи да ни понуди вкусен попуст на двајца од најпопуларните еРедари, како што е Поттикне Paperwhite и Патување поттикне. И во двата случаи попустот што можеме да го добиеме е 20 евра.

Во текот на целата недела Kindle Paperwhite можеме да го набавиме за цена од 109.99 евра, што е за 20 евра подолу од нејзината оригинална цена лоцирана на 129.99 евра. Покрај тоа, во 3G верзијата на уредот наоѓаме и намалување од 11% што исто така ни овозможува да заштедиме неколку евра.

Kindle Voyage од своја страна е деновиве по цена од 169.99 евра, што ни овозможува интересна заштеда во споредба со вообичаената цена што е 189.99 евра. Верзијата 3G останува овие денови по сочна цена од 229.99 евра.

Еве ви покажуваме целиот поттик што Амазон го има во моментов на продажба преку својата веб-страница;

Дали сте се одлучиле за кој било Киндл што Амазон го нуди овие денови со специјална цена?. Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.