Безжичен звучник Tronsmart Studio, анализа и перформанси

Ви пренесуваме нова рецензија во која звукот и музиката се протагонисти. Преглед во кој ТронсмартУште еднаш, тој доаѓа да ни донесе производ кој ќе го додадеме во неговиот обемен каталог. Денеска ви го претставуваме Безжичен звучник Tronsmart Studio, моќен и компактен звучник со многу да понуди.

Ако сте еден од оние кои уживаат во музиката со полна јачина. Ако исто така не сте задоволни што звукот е прифатлив. И ако ви е важно автономијата на вашиот звучник да може да биде во чекор со вас, Tronsmart Studio би можел да биде тој звучник што го барате.

Безжичен звучник Tronsmart Studio, токму она што ви треба

Во Actualidad Gadget успеавме да тестираме голем број звучници и додатоци поврзани со звук. Дефинитивно, звучник за Bluetooth тоа е додаток идеален за уживање во нашата музика омилен на најудобен начин. Поврзете го нашиот паметен телефон, изберете ја соодветната листа за репродукција и тоа е тоа.

Но, не сите звучници нудат такво ниво на квалитет и моќ на звукот во таква компактна големина и формат. Просторот е важен дома, но преносливоста се зема предвид и за оние кои сакаат да ја носат својата музика каде и да одат и да звучи онака како што ние сакаме.

Безжичниот звучник Tronsmart Studio освојува цели броеви на пазарот благодарение на постигнат одличен баланс помеѓу неговата цена и сите придобивки што нуди. Ако барате звучник за вашата канцеларија, вашиот дом или за да го направите совршениот подарок, поради многу причини ова станува многу препорачана опција. Овде можете да го купите сега Студио Тронсмарт за помалку отколку што мислите.

Дизајн на безжичниот звучник Tronsmart Studio

Точно е тоа на пазарот има звучници каде дизајнот привлекува око голо око. Звучниците создаваат повеќе како украсни елементи отколку како функционални технолошки уреди. Безжичниот звучник Tronsmart Studio е звучник кој изгледа како звучник навистина, и пред сè, звучи како вистински звучник.

Најдовме класичен дизајн со правоаголна форма, прави линии и црна боја. Звучник со формат на работната површина кои совршено ќе се вклопат во секое опкружување. И тоа нè потсетува на стари студиски звучници, но со мал допир на модерност благодарение на црната боја и материјалите користени за нејзината изградба.

Има зацврстена алуминиумска шасија што освен што ви нуди елегантен имиџ, прави без загуба со висока верност. Нешто што го прави искуството со слушање навистина задоволувачко.

Фати го Студио Тронсмарт на Амазон по најдобра цена

Во горе го најдовме контрола на копчињата на совршено центриран гумен панел. Го имаме копчето моќ, за подигање и спуштање на волумен На репродукција, игра / пауза. Тука е и копчето за линк преку блутут со нашиот паметен телефон или компјутер. И уште неколку копчиња што ќе сторат, едно за да го повикаме нашето гласовен асистент, и друг за активирање на Sound Pulse технологија за што ќе разговараме понатаму.

Во дното најдовме еден подлога за поддршка исто така изработена од гума. Уредот целосно се потпира на него, останувајќи малку подигнат на многу елегантен начин. Оваа гума служи и како средство против лизгање. И пред се за да се избегнат можни вибрации во контакт со маса кога користиме голема јачина.

Во заден го најдовме пристаниште за вчитување, со формат USB тип C, кој поддржува брзо полнење. Исто така а 3,5 mm влез за приклучок за да поврзете некој уред без блутут. И еден Слот за Micro SD мемориска картичка каде што можеме да ја додадеме сета музика што ја сакаме, исто така и за репродукција без блутут или кабли.

Најсовремена технологија со студиото Тронсмарт

Кога размислуваме да купиме звучник, моќта што тој може да ја понуди е многу важна и обично е една од работите што ги гледаме на почетокот. Но, оваа моќ често е во спротивност со квалитетот на звукот. Затоа е од суштинско значење да се знае дека Тронсмарт работел совесно за овој мал звучник да може да понуди моќност не помала од 30 W и дека звучат со а навистина неверојатен квалитет.

Ексклузивното Sound Pulse технологија Тој е дизајниран да го подобри искуството за слушање. Обезбедува а излез на звук без изобличување без разлика на волуменот. Студиото Тронсмарт е исто така првото од компанијата што го лансираше Технологија TuneConn, благодарение на што можеме истовремено да поврземе до 100 звучници безжично на еден уред... лудо. Сега можете да го купите вашиот Студио Тронсмарт на Амазон со бесплатна испорака.

El динамичен звук со 2.1 канали не поминува незабележано. Благодарение на tronsmart апликација може да имате пристап до различни поставувања, прилагодување, изедначување и сите аудио ефекти што можете да ги замислите. Искуството при користење на апликацијата добива на квалитет и звукот е поблизок до она што отсекогаш сте го посакувале.

Тронсмарт
Тронсмарт
Развивач: Geekbuy Inc.
цена: слободен
 • Слика од екранот на Tronsmart
 • Слика од екранот на Tronsmart
 • Слика од екранот на Tronsmart
 • Слика од екранот на Tronsmart

La автономија тоа е исто така силна страна на звучникот Studio Wirells. Ви благодариме на вашиот две батерии од 2000 mAh е во состојба да држи до 15 часа непречена репродукција. Батерии кои благодарение на технологијата за брзо полнење можат да бидат 100% за само три часа.

Исто така, ги истакнува водоотпорен имате благодарение на Сертификација за IPX4. Иако априори за неговиот дизајн и форма, тој може да се смета за внатрешен звучник. Неговите материјали и нивната отпорност го прават одлична опција за надворешна употреба.

Звучникот Tronsmart Studio е опремен со 1 централен сабвуфер со ниска фреквенција, 4 пасивни звучници обезбедување длабок бас и моќ, и 2 високофреквентни високотонци. Неколку звучници на пазарот кои се движат во овој опсег на цени ќе можат да понудат нешто слично.

Табела за спецификации

Бренд Тронсмарт
Модел Студио безжичен звучник
Conectividad Bluetooth 5.0 + 3.5 + Micro SD приклучок
Potencia 30W
Опсег на фреквенција 20 Hz - 20000 Hz
Batería 2x2000 mAh
Автономија до 15 часа
Време на полнење 3 - 3.5 часа
Димензии X x 206.5 70 58 mm
тежина 0.961 кг
Врска за купување Студио Тронсмарт
цена 79.99 €

Добрите и лошите страни на звучникот во студиото Tronsmart

Добрите

Технологија TuneConn за поврзување до 100 звучници на еден уред.

Моќност од 30W во таков компактен уред.

Автономија од 15 часа со едно полнење.

Квалитет на звук без искривување на кој било волумен.

Добрите

 • Tule Conn технологија
 • Potencia
 • Автономија
 • Квалитет на звук

Contras

El метална шасија може да се навлезе или деформира од пад.

Голема тежина de  речиси 1 кг

Contras

 • Материјали
 • тежина

Мислење на уредникот

Безжичен звучник Tronsmart Studio
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
79,99
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 75%
 • Перформанси
  Уредник: 80%
 • Автономија
  Уредник: 80%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 70%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 70%


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)