AT&T би го имал iPhone 7 за резервации на 9 септември и ќе ги испорача на 23

Јаболко

Се чини дека вестите за новиот iPhone 7 стануваат сè поголем замав и сега веќе имаме клучни датуми за неговото лансирање. Северноамериканскиот оператор AT&T би го имал iPhone за резервации на 9 септември и би ги испорачал на 23-ти истиот месец, што значи дека паметниот телефон може да биде официјално претставен во текот на таа недела и поточно на 5 или 6 септември.

Во врска со датумот на презентација нема сомнение дека е во таа недела во месец септември и уште повеќе кога датумите за резервација започнуваат во петок на 9 за операторот. Вистината е дека по толку многу гласини и протекувања за датумот на презентација на овие iPhone 7 и 7 Plus, немаме причина да мислиме дека ќе биде уште една недела.

Сликата што можеме да ја видиме под овие редови е онаа што е филтрирана на мрежата пред неколку часа и во неа можете да ги видите деталите за резервација пред лансирањето и достапноста на истите уреди од страна на операторот.

iPhone-7

Дали ова значи дека iPhone телефоните ќе бидат објавени на други корисници на 23 септември? Немој. Она што е клучно тука е датумот што тие ќе можат да го резервираат бидејќи може да биде датумот на кој тие можат да започнат да купуваат директно во официјалните продавници на Apple или на сопствената веб-страница на компанијата, односно за земјите од првиот бран на пратки во кои се надеваме дека оваа година ако е Шпанија. И покрај ова, не мора да веруваме 100% во овој вид протекување, бидејќи тоа не е вест официјално потврдена од операторот или од самиот Apple, но секако добро ни одговара со останатите гласини.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.