Игрите во Барселона ги менуваат датумот и местото на неговото издание во 2018 година

Досега, многумина од вас веќе го знаат настанот што се одржуваше во Барселона, веќе некое време поврзано со игри и видео игри. Па, по успехот на второто издание од изминатата 2017 година се чини дека местото на одржување стана премало за нив и сега тие ја менуваат локацијата за третото издание на оваа година.

Промената на местото на одржување значи дека датумот на прославата исто така треба да се смени, а во овој случај Светското игри на Барселона (BGW), шоуто за видео игри Фира де Барселона, Е се одржи оваа година во декември.

Поточно во третото издание на шоуто ќе се одржи од 29 ноември до 2 декември 2018 година и ќе се пресели во салата 2 од местото Гран Виа. Овој павилјон се користи и за други важни настани како што се последниот мобилен светски конгрес (MWC) и павилјонот 2 е најдобар во однос на настанот за паметни телефони, бидејќи ги обединува сите тековни големи брендови и има привилегирано место во огромното прилог .

BGW повторно ќе има присуство на главните брендови така што посетителите уште еднаш ќе уживаат во можноста да ги испробаат одличните новитети во сезоната за време на шоуто пред дури и неговото комерцијално лансирање. ЕСпорт, заедно со новостите за брендовите, ќе бидат и други од големите протагонисти на шоуто. Настанот повторно ќе биде домаќин турнири во живо и некои од најголемите национални натпревари во видео игри.

Повторно ќе видиме како овој настан станува еден од најважните во земјата во однос на видео игрите и логично ќе биде домаќин и на професионалци во секторот со активности на вмрежување и обука. Минатата година беа одржани 480 интервјуа со помошниците на развивачите и 35-те издавачи и инвеститори кои учествуваат. Alsoе има и присуство на RetroBarcelona, водечки настан во игри гроздобер, со цел да им се обезбеди на фановите простор за повторно откривање на најистакнатите конзоли и наслови од 80-тите и 90-тите години. Неговата област на игри со видео конзоли, компјутери и стари аркадни игри, голема изложбена површина со класични 8-битни системи како на пр. Amiga, Amstrad, Atari, Commodore, MSX или Spectrum и трговски простор каде што колекционерите можат да најдат конзоли и класични видео игри за продажба.

Едвај чекаме да дојде денот!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)