Белкин лансира 3,5 мм + адаптер за полнење за iPhone

Белкин лансира 3,5 мм + адаптер за полнење за iPhone

Минатата година, со доаѓањето на iPhone 7 и iPhone 7 Plus, Apple направи чекор да го елиминира класичниот приклучок за приклучок од 3,5 мм. за слушалки со идеја за поттикнете употреба на безжични слушалки, како AirPods кои, стратешки, се претставија истиот ден. Друга опција беше да го користите вклучениот адаптер Lightning to Jack (да користите кој било модел на слушалки), да си набавите пар слушалки со приклучок Lightning. Сега имаме друга опција.

Добро познатата фирма за додатоци Белкин го лансираше 3,5 мм аудио адаптер + полнење Рок ѕвезда, мал додаток што ќе ви овозможи истовремено да го полните вашиот iPhone и да користите слушалки со класичен конектор. Најмногу iousубопитно нешто, покрај неговата висока цена, е тоа што Apple исто така започна да го продава во нивните продавници.

Слушајте музика и наполнете го вашиот iPhone истовремено со адаптерот Belkin RockStar

Нема сомнение за корисноста на овој нов додаток што Белкин го донесе на пазарот за модот? цена на 34,99 евра Сепак, иронично е што, под изговор за елиминирање на каблите од нашите животи, Apple го продава овој додаток во нивните продавници. Ајде, не турка да го замениме кабелот што претходно беше бесплатен за додаток кој сега нè чини 34,99 €. Да, знам дека производителот не е Apple, но компанијата Купертино го дава своето одобрување и со печат MFi и со директно продавање.

Адаптер Belkin Rockstar

Новиот Рок ѕвезда Белкин изгледа како нешто од сопствената фабрика за кабли на „Епл“. Во чиста бела завршница, има на едниот крај а машки приклучок за молња дека се поврзувате со вашиот iPhone 7, 7 Plus, 8, 8 Plus или X. на другиот крај нуди женски приклучок за молња и приклучок за приклучок од 3,55 мм. На овој начин можете да поврзете надворешна батерија или да ја поврзете со електричната струја, додека ја слушате омилената музика преку слушалки или звучници.

Што мислите за идејата? Дали планирате да го набавите овој адаптер?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.