Бетесда го објави датумот на издавање на Fallout 3 на 76 ноември на E14

Новата игра ќе се појави на полиците на 14 ноември. Ова е официјална потврда за датумот на објавување на Fallout 76, игра која е целосно онлајн и дека самите Bethesda Game Studios го потврдија своето следно лансирање на E3.

Гласините зборуваа за месец октомври како можен датум на објавување за оваа последица 76, но конечно Тод Хауард, кој е извршен продуцент и директор на компанијата за видео игри, официјално го објави датумот 14 ноември за неговото лансирање.

 

Вирџинија Западен по нуклеарна катастрофа

Новата игра е поставена на Западна Вирџинија неколку години по нуклеарната катастрофа и како и секогаш, ќе биде време да се започне од под земја за да се истражи надворешноста. Исто така, ќе мора да ги ограничиме нападите претрпени од нуклеарниот бункер. Бидејќи е игра ограничена на режим на Интернет, таа е до четири пати поголема од митскиот Fallout 4, нешто што сигурно ќе им се допадне на играчите на оваа сага. Можеме да играме сами или со тим, во секој случај таа одлука е само ваша.

Со најавата за ова ново издание, исто така, доаѓа бесплатна верзија за Ps4 и Nintendo Switch на митското засолниште за Fallout. Несомнено, Е3 дава сè од себе во однос на лансирање, датуми, вести и нови надградби на најдобрите игри на пазарот, сето тоа детално го следи тимот на Актуелиадад гаџет и ќе продолжиме со него во текот на следните неколку дена до Ништо да не избега од она што ни го презентираат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.