Близнаци ANC, Fresh´n Rebel го развива својот модел на успех

Придружувајќи го неодамнешното лансирање на Fresh´n Rebel Clam Elite, Фирмата, исто така, одлучи да даде здив на свеж воздух на опсегот Twins, нејзините шарени дизајнирани слушалки ANC кои собраа многу добри критики. Сега тие ќе имаат дополнителна опција што ќе го направи вашето купување уште попривлечно, активно откажување на бучавата.

Во длабочина ги анализиравме новите Twins ANC од Fresh´n Rebel, вистински безжични слушалки со поништување на бучава и доста интересен дизајн. Останете со нас и откријте ја веста што ја предложи Fresh'n Rebel за овој модел на слушалки TWS, што веќе го знаевме порано.

Материјали и дизајн

Во овој случај, Fresh´n Rebel одлучи да се обложи на својата добро позната палета на бои, ќе ги имаме на располагање, секој со своето комерцијално име во следниве тонови: Златна, розова, зелена, црвена, сина и црна. Во овој случај, кутијата претрпе голем редизајн, преминувајќи од супериорен систем на отворање во стил на „школка“. Кутијата има доста компактни димензии со големи кривини за лесно складирање. Од своја страна, внатре ќе имаме LED индикатор за статусот на слушалките, како и копчето за синхронизација.

Слушалките се во уво, вообичаен тоник за слушалките TWS кога имаат активно поништување на бучавата. Тие имаат дизајн што ќе ни биде познат, без да бидат претерано долги, тие се доста широки. Што се однесува до удобноста, тие се лесни и имаат различни влошки, така што нема да имаме проблеми при нивното поставување. Вкупната тежина на уредот е 70 грама, иако не ги знаеме ниту точните мерења на случајот за полнење и тежината на слушалките одделно. Сепак, мора да нагласиме дека имаме отпорност на вода, пот и прашина со ИП54 сертификат, за да можеме да ги користиме за тренирање без проблеми.

Технички карактеристики и автономија

Како што е вообичаено, не ја знаеме точната верзија на Bluetooth што вози, иако ги зема предвид брзината на спарување и автономијата, сè покажува дека Fresh'n Rebel се одлучи за Bluetooth 5.0 толку вообичаен. Имаме сензори за близина кои ќе ја паузираат мултимедијалната содржина откако ќе ги отстраниме од ушите, истото ќе се случи кога ќе ги вратиме, дека музиката ќе продолжи да звучи од точката каде што беше. Што повеќе, слушалките се Двоен мајстор, тоа е, тие можат да се користат одделно бидејќи и двете се поврзуваат директно со изворот на аудио.

Во однос на автономијата, немаме податоци за капацитетот во mAh, но добивме околу 7 часа автономија со слушалките во една сесија, lМарката ветува помеѓу 7 и 9 часа во зависност од режимот за откажување на бучавата што го активиравме, податоци што се совпаднаа со нашата анализа. Ако ги сметаме обвиненијата што ги нуди случајот, автономијата се продолжува на околу 30 часа вкупно ако не го активираме ANC, кој може да падне на околу 25 часа ако го активираме. Од своја страна, целосното полнење на кутијата ќе биде два часа, околу час и половина, ако сакаме целосно да ги наполниме слушалките.

Откажување на бучавата и аудио контрола

Откажувањето на бучавата ќе стапи во сила кога ќе го активираме, за ова ќе ги допреме слушалките, бидејќи тие имаат панел за допир. Покрај тоа, можеме да се определиме за „Режим на животна средина“ што ќе фати дел од бучавата преку микрофоните со цел да понуди помалку опасен изолационен систем за одредени ситуации.

 • Стандардно поништување на бучавата: Willе го откаже целиот шум со максимален капацитет.
 • Амбиентален режим: Овој режим ќе го откаже најнепријатниот и повторувачки шум, но ќе ни овозможи да снимаме разговори или сигнали однадвор.

Откажувањето на бучавата е доволно за опсегот на цени со кои се справуваме, Очигледно тие се нешто далеку од алтернативи како AirPods Pro, сепак, сè додека добро ги поставуваме влошките, откажувањето на бучавата ќе биде доволно привлечно. Се чини дека тоа не влијае негативно на басот и средните точки во нашите тестови, иако престануваме да согледуваме одредени поделикатни тонови. Во овој дел не можеме да го обвиниме тоа ако го разгледаме пазарот и цената што ја нудат другите алтернативи со активно откажување на бучавата што можеме да ја консултираме.

Аудио квалитет и корисничко искуство

Недостасува дека Fresh'n Rebel се одлучи да ги интегрира Близнаците АНЦ во сопствениот систем за изедначување што го наоѓаме во Clam Elite. Сепак, слушалките пристигнуваат добро за да ги изедначат, иако како што обично се случува кај овој вид производи, тие се специјално наместени за да понудат подобар резултат со моменталната комерцијална музика. Имаме добро присуство на бас и значително висок максимален волумен, нешто извонредно со оглед на тоа што исто така ќе го комбинираме со активно откажување на бучавата.

На ниво на поврзаност, тие не поставија никаков проблем, поврзете се брзо и релативно лесно, исто како и кога сте Двоен мајстор Можевме да го искористиме тоа, понекогаш да сретнеме само еден од слушалките. Тие се брзо поврзани со изворот на аудио на ист начин како што ја исклучуваат и запираат музиката кога ќе ги ставиме во куќиштето, во овој дел искуството е поволно. На ниво на снимање на нашиот глас преку микрофон, тие се доволни за одржување разговори, иако тоа не е нејзината најистакната точка, не нуди искуство што можеме да го прегледаме како лошо.

Мислење на уредникот

и вистината е дека тие не оставаат ниту еден дел со лош вкус во устата со внимание на тоа. Куќиштето за полнење е удобно, разноврсно и издржливо. Од своја страна, слушалките се во уво, нешто скоро задолжително кај слушалките АНЦ и спаѓа во „нормалните“ параметри. Несомнено, нова и привлечна понуда уште еднаш од бренд многу насочен кон младата јавност, кој има за цел да создаде тркалезно искуство, без премногу претензии, но што го исполнува токму она што го ветуваше.

Близнаци АНЦ
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
99,99
 • 80%

 • Близнаци АНЦ
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена: 10 јуни 2021
 • Дизајн
  Уредник: 85%
 • Квалитет на аудио
  Уредник: 80%
 • Conectividad
  Уредник: 90%
 • АНЦ
  Уредник: 80%
 • Автономија
  Уредник: 80%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 85%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите и лошите страни

Добрите

 • Материјали и дизајн
 • конфигурација
 • цена

Contras

 • Без полнење Чи
 • Без aptX

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.