Гугл Пиксел во боја „Навистина сина“ нема да биде достапен само во САД

Навистина Сино

Новиот Google Pixel Продолжува да дава многу да зборуваат низ целиот свет и во последните часови тие го прават тоа заради нивните бои. Како што сите знаете, новиот мобилен уред Google ќе се појави на пазарот во две различни верзии, во зависност од големината на неговиот екран и во три различни бои; Отстрани црно (нешто црно), Многу сребрено (многу сребро) и Навистина Сино (многу кралско сино).

Отпрвин беше објавено дека сината или реално сината боја ќе биде ексклузивна и ќе се продава само во САД, нешто што ги растажи многу корисници бидејќи токму бојата привлекува најголемо внимание и е најинтересна, па затоа се разликува од неа.

Сепак, денес успеавме да го потврдиме тоа Google Pixel во оваа необична сина боја ќе стигне до другите земји во половина свет, иако во ограничен број единици. И тоа е дека Гугл исто така сакаше да потврди дека е специјално издание за Соединетите држави, но и дека ќе ги премине границите на северноамериканската земја.

Ова е одлична вест за многуте корисници кои веќе сакаат да знаат кога ќе можат да купат Google Pixel и кои секако го сакаат во навистина сина боја. Секако, засега ќе мора да чекаме да знаеме кога се достапни на пазарот новите смартфони на гигантот за пребарување.

Која е преферираната боја од трите во кои ќе бидат достапни новите Google Pixels?. Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку една од социјалните мрежи во која сме присутни и сакаме да разговараме за оваа и за многу други теми со вас.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.