Вака изгледаат Apple AirPods во боја Jet Black благодарение на некои рендери

airpods-црна кутија

Многумина од нас се фанови на Apple кои сè уште се опоравуваат од претрпениот удар со вестите презентирани во последниот Keynote на 7 септември. Ако ви ја кажам вистината, новите iPhone 7 и 7 Plus е точно дека тие се најдобриот iPhone што го објави Apple на пазарот, но на крајот на денот тие сè уште се iPhone и не се нови производи.

Сепак, и покрај фактот дека слушалките од типот EarPods се наоѓаат на пазарот веќе неколку години, презентацијата на новите AirPods беше, според мое гледиште, доста успех од страна на Apple, уште повеќе кога корисниците на Android исто така ќе можат да ги користат. 

AirPods што Apple ги претстави изгледаат прекрасно со фантастична бела боја, боја што се користи од почетокот на компанијата и отсекогаш била идентитет на производите на Apple. што пред многу години им даваше уште поголема важност на корисниците кои ги поседуваа. 

airpods-црно-iPhone

Како што беше логично и го следеше трендот на додатоци на Apple, на AirPods Тие се произведени во бело како единствена опција, па ако сакаме други бои, треба да одиме во други брендови, како што се сопствените Beats на Apple. Сепак, за оние од нас кои сакаат да се возбудат гледајќи нови опции во официјалните производи на Apple, дизајнерот Мартин Хајек уште еднаш направи неколку рендери што не оставија без текст.

ерподи-црни

Она што тој го зафати на сликите што ви ги покажуваме во оваа статија е пристигнување на новата боја на iPhone 7, Jet Black или сјајна црна боја на новите AirPods. Вистината е дека е многу добра идеја да се комбинира црно со злато и крајниот резултат да изгледа многу, многу елегантно. Срамота е што Apple никогаш нема да издава AirPods вака и тоа е првпат по многу години да се лансираат бели слушалки. Што мислите за овие дизајни?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.