Вака работи камерата со променлива решетка на Galaxy S9 и S9 +

Момците на iFixit веќе го имаат новиот Galaxy S9 +, модел на кој веќе продолжија расклопувајте целосно за да ја проверите поправливоста што нуди за идни поправки од корисници кои сакаат да купат комплет за поправка iFixit за да го поправат својот уред.

Како што се очекуваше, Galaxy S9 + веќе помина низ табелата на овие момци за да ни ја покаже не само својата поправка, туку и некои од неговите најкарактеристични елементи, како на пр. новата камера што ја нудат и S9 и S9 +.

Една од главните новини што Galaxy S9 и S9 + ни ги донесоа рачно, ја наоѓаме во делот за камерата каде што двата модели имаат леќа, главно во случајот на S9 +, спор што нуди променлива решетка од f / 1,5 до f / 2,4, овие две се единствените отвори што ги нуди.

Досега, сите камери на Самсунг, и на повеќето производители, ни нудеа систем со 5 сечила, систем што во оваа нова променлива камера е изменето во само 2 листови, што овозможува големината на леќата да остане релативно мала и работата да биде многу попрецизна.

Индексот за поправка на Galaxy S9 + е 4 од 10, ист резултат како и Galaxy Note 8. И iPhone X и Google Pixe 2 XL имаат резултат 6 од 10, додека Essential Phone постигна само резултат од 1 од 10.

Дел од вината за оваа ниска оценка повторно се најде во голема количина лепак што го опкружува екранот на терминалот, што ја прави задачата за отворање на уредот скоро невозможна мисија ако не сакаме да го скршиме екранот. Што се однесува до батеријата, Самсунг уште еднаш користеше лепак со поштеда, така што е целосно прицврстен на целото тело.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.