Верувајте им на глувци и тастатури за теле-работа, дали вреди?

El телекомуникации Денес стана вообичаено за многу професии, всушност, треба да му дадеме приоритет на овој механизам за труд пред сите други секогаш кога е можно, се разбира. Сепак, многу работници не беа подготвени да се соочат со можноста за поставување работа дома.

Компјутерските додатоци станаа неопходен дел кога станува збор за помагање во работниот ден, затоа во последно време на Actualidad Gadget носиме неколку анализи насочени кон овој сектор. Ви донесуваме анализа на некои тастатури и глувци на Доверба за да можете да знаете кој најдобро одговара на вашите потреби.

Тастатура и глувчешки пакет ODY

Наједноставната работа е секогаш да се обложувате на пакет со тастатура и глувче што работи „рака под рака“ и се прилагодува автоматски. Затоа, ако ви се монтира сингл подесување за работа за канцелариска автоматизација дома, овие пакети се најдобри.

Многу брендови како што се Logitech, Trust или Genius нудат ваков тип на комбинација која има тастатури и глувци. Наш совет е дека за издржливост секогаш одите на производи изработени од црна пластика и што е можно полесни.

Во овој случај, ние се фокусираме на моделот ODY Trust, пакет за тастатура и глувче што има нем систем, особено важен за теле-работа. Во нашата куќа ќе бараме дополнителна тишина затоа што во многу покомпресиран простор од вообичаеното мора да ги извршуваме нашите задачи, а исто така да избегнуваме вознемирување на нашите цимери или роднини.

И глувчето и тастатурата во овој случај имаат копчиња и тивки копчиња од мембраната. По нашите тестови, мора да кажеме дека тастатурата е особено тивка, сепак, тоа може да се направи ретки за редовен корисник поради недостаток на повратни информации што можеме да ги забележиме кога ги притискаме.

Што се однесува до тастатурата, Имаме до 13 претходно конфигурирани клучеви и за Microsoft Office и за управување со мултимедија. Очигледно, оваа тастатура, како и сите оние кои се фокусирани на теле-работа, имаат нумеричка тастатура со кратенки и заклучување. Горе десно имаме три LED светла што ќе ги означи соодветните активации.

Тастатурата, од своја страна, исто така е отпорен на излевање, Со други зборови, не треба да се грижиме ако фрлиме чаша вода или кафе врз неа, иако од очигледни причини не успеавме да ја тестираме оваа одлика.

И тастатурата и глувчето се поврзани преку истата USB порта. Во случај на глувчето, тој има гумен слој на страните за поголема удобност и помалку непостојано лизгање. Копче на врвот за управување со брзината на покажувачот, да, не ни недостасуваат странични копчиња за брз пристап.

Задната страна, тастатурата има систем за подигнување, сепак, препорачувам да ја користите во режим „рамен“ секогаш за да избегнете болка во зглобовите што ја доживеавме. Инаку, тастатурата има добар распоред сè додека се навикнеш на нејзиниот допир и отпор.

Оваа тастатура и глувче ОДИ од Труст тој е компатибилен и со Windows и со macOS и со Chrome OS, така што во принцип нема да имаме многу потешкотии во секојдневната употреба. Препорачаната цена за овој производ е 24,99 евра, можете да ја купите по најдобра цена на Амазон по ОВОЈ ЛИНК.

Безжичен глушец Озаа

Сега зборуваме за глувчето, вториот одличен контролен центар на нашиот компјутер, во овој случај моделот Озаа de Доверба Очигледно, сметаме дека има разумна сличност со другите глувци од високата класа од некои конкурентски компании, нешто што не е нужно негативна точка, особено ако се земе предвид цената.

Ова глувче е Приклучете и играјте и има USB приемник на сигнал, кој во теорија опфаќа до 10 метри, нешто што тешко дека ќе го провериме, бидејќи во тој случај не би го гледале екранот. Нема Bluetooth ниту кој било друг вид на безжична технологија, така што нужно ќе зафаќате USB порт.

Таа има на врвот на а LED индикатор за батерија што ќе трепне црвено. Влегува глувчето „Режим на мирување“ автоматски да ја заштедите батеријата и таа ќе се „разбуди“ со притискање на кое било копче или со ненадејно движење. Освен сето ова, главниот момент е што наоѓаме литиумска батерија на полнење.

Како и со комплетот за тастатура и глувче за кои порано зборувавме, и во ова наоѓаме и пригушени копчиња во сите случаи. Направен е целосно од пластика со некои мали детали во алуминиум, со странични гумени силикони за да се подобри зафатот.

Очигледно е дека е лесен производ заради пластиката од која е направена, но јас сметам дека неговите странични копчиња се многу корисни, каде што ќе можеме да се движиме «назад» и «следно» и странично тркало за да можеме да навигираме повеќе удобно преку документите. Вкупно, шест копчиња за подобрување на продуктивноста.

Можеме да го купиме во три различни бои, сина, црна и бела. Како што можете да видите, единицата што ја тестиравме во нашата анализа е белата, иако морам да кажам дека зеленикаво-сината е можеби најатрактивната, сепак, ја користам можноста да посочам дека секогаш треба да одиме во црно, ако ние бараме е издржливост и чистота.

Немаме одредено приближување во однос на траењето на батеријата, за време на нашиот тест подолго од една недела, не требаше да го полниме. Вкупната тежина е нешто повеќе од 100 грама, така што е пријатна, и тој е целосно компатибилен и со оперативниот систем Chrome и со Windows и macOS.

Овој глушец чини околу 49,99 евра, сепак, во моментов е во понуда на Амазон во својата црна единица за само 39,99 евра, што претставува попуст од 20%. Можете да го купите во ОВОЈ ЛИНК по најдобра цена и со сите гаранции.

Ова беа наши препораки по тестовите на производите на Доверба за теле-работа, се надеваме дека сега имате појасна идеја за тоа како да се состави работа дома без премногу напор и со релативно квалитетни производи, што чекате?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)