Официјално е, Huawei P10 и P10 Plus ќе бидат претставени на 26 февруари

Тоа беше нешто што веќе го знаевме, но вчера Huawei потврди и официјално, и преку YouTube дека новото Huawei P10 и Huawei P10 Plus официјално ќе бидат претставени оваа недела, поточно на 26 февруари. Местото избрано за прослава на настанот за презентација е Светскиот конгрес Мобиле што ќе започне за неколку дена во Барселона.

На видеото што можете да го видите насловот на овој напис, тие ни кажуваат дека овие два терминали ќе нè направат „Променете го начинот на кој ја гледате бојата“, во јасна алузија на боите во кои ќе бидат достапни новите предводници на кинескиот производител. Може да се однесува и на двојната камера што тие ќе ја монтираат и која повторно ќе ја потпише Лејка.

Она што нема трага во видеото е за карактеристиките на овие нови уреди, дека ако гласините не пропаднат, тие ќе се разликуваат на екранот, споделувајќи го истиот процесор, а Кирин 960, заедно со графичкиот процесор Mali-G71 MP8.

Сега за сега треба да се подготвиме да живееме една недела што ќе биде повеќе од зафатена, а тоа е дека не само што ќе ги запознаеме новите Huawei и Huawei P10 Plus, туку ќе може да присуствуваме и на презентација на многу повеќе смартфони кои се повикани да бидат одлични лидери на пазарот за телефонија во текот на оваа 2017 година.

Што мислите за видеото објавено од Huawei за да се потврди презентацијата на новите Huawei P10 и Huawei P10 Plus на 26 февруари?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.