Сега е официјално; Samsung ќе побара враќање на сите испорачани Galaxy Note 7

Samsung

Ова утро ви кажавме дека Самсунг одлучи да ги испита проблемите што можат да ги создадат батериите на неговиот нов Галакси Ноут 7, откако два од овие терминали експлодираа. Исто така, се чинеше дека една од мерките што јужнокорејската компанија ја разгледуваше е да се побара враќање на сите испратени терминали, нешто што сега е официјално и што штотуку е јавно соопштено.

Во официјалното соопштение, Samsung го призна проблемот со Galaxy Note 7 и потврди дека дистрибуцијата на неговиот уред е откажана, барем засега. Исто така, ќе побара враќање на сите нови испорачани Galaxy Note за да се продолжи со замена.

Покрај тоа, во земјите каде новиот терминал требаше да биде лансиран во следните неколку дена, како што е случајот со Шпанија каде што требаше да се појави на пазарот на 9 септември, тој е суспендиран, иако не е исклучено дека би можеле да го видиме Galaxy Note 7 истиот ден ако проблемот може веднаш да се реши.

Samsung официјално го потврди тоа вкупните експлозии се искачуваат на 35, сето тоа поради проблеми со батеријата, проценувајќи дека овој проблем влијае на 24 уреди од секој дистрибуиран милион. Сепак, без оглед колку е мал проблемот да изгледа, тој постои и во однос на другите проблеми, тој се јавува во превисок процент.

Овие проблеми се несомнено голем проблем за Самсунг, кој гледа како неговиот нов предводник е вклучен во проблем што значително ќе ја намали неговата продажба и што ќе биде многу тешко да се заборави за сите корисници кои имале на ум да набават нов Галакси Ноут 7.

Дали сметате дека Самсунг е во право кога донел одлука да ја прекине продажбата на Галакси Ноут 7?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

6 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Рандал Санчез dijo

  Тоа е нешто срамота за корисник како мене од Централна Америка откако ја направивте пред-набавката на страницата Самсунг за да сфати ваков вид непријатности во уредот што не само што влијае на функционалниот дел на терминалот, туку исто така го става на ризик физичкиот интегритет. Едноставно разочаран и не сака да го стекне. Јас ќе го задржам мојот S7 edge иако не е исто.

 2.   илуирани dijo

  Исто така, ќе се собира во Мексико бидејќи тие сè уште не комуницирале ништо

 3.   Iулиобм dijo

  Ми се чини добро, потребно е да се знае како да се прифатат грешките и многу повеќе се цени гестот на Самсунг, бидејќи може мирно да не врати ништо и да не ја преземе одговорноста. Отсега натаму е успешна одлука. Многу сериозно да се даде и ставете го лицето во лошо. почекајте го решението и бидете во можност да набавите белешка 7.

 4.   Даниел Фонтеча dijo

  Јаболко 1 - Самсунг 0

  1.    R2D2 dijo

   Каква врска има јаболкото со ова? имате акции во Apple или имате само iPhone и што заработувате за тоа или сигурно сте ментално ретардиран кој се радува на несреќите на другите

 5.   ВРАТО НА ФАБИО dijo

  Одлично е да се препознаваат грешките. Најдобрата опција е компанијата Самсунг да ја собере белешката 7, покажувајќи одговорност и безбедност дека луѓето не се изложени на ризик по нивниот интегритет. . Добар Самсунг