Ова се 10-те најгледани видеа на YouTube во Шпанија во 2016 година

YouTube

Имаме само неколку дена да уживаме и да ја доживееме 2017 година, и со ова почнаа да пристигнуваат првите резимеа и компилации од она што оваа година ќе го оставиме зад нас. Google е една од најактивните компании кога станува збор за сумирање на годината и ако минатата недела ни понуди најмногу преземени апликации и игри од Google Play, денес ги објави најгледаните видеа на YouTube во 2016 година.

За да не се фокусираме на видеа што можеби не интересираат премногу, решивме да ја адаптираме нашата сопствена листа и да ви го покажеме 10 најгледани видеа на YouTube во Шпанија. Секако, не плашете се од сè што ќе видите подолу, затоа што има видео за кое се зборува многу, а не баш добро.

Да се ​​состави оваа листа Гугл ги зеде во предвид, и колку е чудно, лајковите добиени од видеото, времето кога е споделено или коментарите што ги направиле корисниците. Можеби ќе беше поедноставно да се направат 10-те најгледани видеа, но гигантот за пребарување одлучи да го комплицира животот малку повеќе и да се остави да се раководи од уште еден параметар.

Подолу можете да ги видите 10-те најгледани видеа во нашата земја во 2016 година;

Ла Роха Бајла (Официјална химна на шпанската репрезентација) (Официјален видео клип) - Ла Роха Баила

Можеби е изненадувачки и многу што најгледаното видео на YouTube во Шпанија во текот на 2016 година беше Официјална химна на шпанскиот тим, но веќе знаеме дека фудбалот поместува планини. Покрај тоа, оваа песна компонирана од продуцентот на RedOne и Ниња Пастори воопшто не звучи лошо, а има и учество на Серхио Рамос, нешто што е несомнено одлучувачко да се подигне на првата позиција на списокот на најгледани видеа на YouTube во текот на 2016 година.

Лос Моранкос - Велосипедот (пародија) Карлос Вивес, Шакира - Официјално Лос Моранкос

Велосипедот на Карлос Вивес и Шакира Беше несомнено една од песните на летото и иако неговиот официјален видео клип беше еден од најгледаните видеа во Шпанија, тој не успеа да се провлече во првите десет. Лос Моранкос Со својата пародија на песната, ако тој успеа да влезе во втората позиција, правејќи многу Шпанци да се смеат, па дури и да плачат од смеа.

ПЕПА Пенкало Ананас Пенкало со јаболко - ЧИЕ ТЕО

Мислам дека многумина од нас би сакале никогаш да не го најдат ова видео меѓу најгледаните во нашата земја, но скоро би можеле да кажеме дека е неизбежно. Зборуваме за Apple Pen од Ананас од пенкало, за што мислам дека има многу што можеме да кажеме.

Најава за Божиќна лотарија 2016 година - 21 декември [Официјално] - Државни лотарии и коцкање

Најавите на Божиќна лотарија од година во година тие стануваат една од најгледаните реклами на телевизија, а исто така оваа година успеаја брзо да се провлечат во најгледаните видеа на YouTube. Во случај некој сè уште да не го видел, веднаш погоре можете да го видите и ако сè уште немате лотарија за годинашно извлекување, побрзајте бидејќи за неколку дена тапаните ќе почнат да се вртат.

Покемон HEYEYEYEAH ft. Нарехоп - (Пародија «Еј, да, да е») - elrubiusOMG

Ако не бев на оваа листа „Рубиус“ нешто ќе тргнеше наопаку, а тоа е дека тој е еден од најпознатите јутубери не само во нашата земја, туку и во целиот свет. Сè уште не го познавате или не знаете за кого зборуваме?Ако одговорот е негативен, кликнете на репродукција и подгответе се да уживате во уште едно видео од овој генијалец на мрежата.

Пародизирање песни - РикиЕдит

Ако не знаете РикиЕдит, Не треба да продолжувате да го читате овој текст, за да не губите повеќе време и да можете да го гледате видеото што е фрлено меѓу 10-те најгледани во Шпанија во моментов. Во неа можеме да видиме пародија на песна, за која сме целосно сигурни дека нема да ве остави воопшто рамнодушни.

Вкусна Калма, од Павофрио - Кампофрио Шпанија

Во Шпанија сакаме телевизиски реклами и јасен пример за тоа е дека во оваа листа на најгледани видеа се дадени две реклами. Ова е онаа од „Камффрио“, која им зададе надалеченост на многумина од нас со тоа што стана вирално видео што сите или скоро сите сме го виделе, преку „Јутјуб“ или друг медиум, сè додека не стана вирално.

Бакнеж за предизвик со мојата девојка - Дулчеида

Дулцеида е еден од најпознатите јутубери во нашата земја, кој исто така има свој телевизиски канал што се повеќе го следат секој ден. Неговите видеа обично се загарантиран успех и во ова во кое тој го прави еден од најпознатите предизвици во светот ЈуТјуб (Бакнеж предизвик), не може да биде ништо друго освен едно од најгледаните видеа во нашата земја.

Сакате да го знаете тоа - ЛОРИ МОНИ - ЛАЛКСДМАФИЈА КАНАЛ

Лори пари Тие веќе им се познати на некои редовни на YouTube и веќе постигнаа голем успех со други видеа како Дедо Мраз и Ola k ase. Оваа година тие успеаја да се сместат меѓу 10-те најгледани видеа во Шпанија и нашата препорака е да престанете да ја погодувате играта за да си поминете убаво.

100 плескавици - 5 мажи - катче на орџо

Ние сакаме надреални работи и на ова видео можеме да видиме една што има голема доза на надреализам. Пет лица се натпреваруваат да видат кој е најбрз да јаде хамбургер од 20 американски долари во МекдоналдсДали би можеле да ги победите на дуел?

Дали веќе сте виделе некои од овие видеа што им помагаат да станат најгледани видеа во Шпанија во текот на 2016 година на YouTube?. Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи каде сме присутни. Можете исто така да ни кажете што мислите за секое од видеата што ги разгледавме во оваа чудна листа, што сигурно нема да биде последното што ни го нуди Google.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.