Видеото ги прикажува EarPods со молња порта на iPhone 7

Една од најголемите новини што iPhone 7, ако конечно Apple реши да го крсти својот нов мобилен уред на овој начин, тоа ќе биде оној на исчезнување на сега класичната 3,5 милиметарска порта на кои сите поврзуваме слушалки за да слушаме музика. Според сите гласини, новиот iPhone ќе ни понуди нови EarPods кои ќе бидат поврзани со Lightning конекторот на терминалот.

На видеото што можеме да го видиме насловот на овој напис, можете да ги видите овие нови EarPods, што е прикажано од Mobile Fun. Ова му дава одреден кредибилитет на видеото и особено на слушалките, знаејќи ја големата creatingубов кон создавањето фалсификати за новите производи на Apple.

Во моментот исчезнувањето на портата 3,5 мм не е официјално, иако сите гласини упатуваат во иста насока, и откако можеше да се видат новите EearPods на видео, сè покажува дека следниот септември, кога официјално ќе биде претставен iPhone 7 , веста ќе биде официјално потврдена.

iPhone 7

на новости, функционалности или опции што ќе ни ги понудат овие нови Lightning EarPods, не ги знаеме во целост, иако се плашиме дека ќе станува збор повеќе за удобност и дизајн, отколку за функционалност. Отсега, долниот дел на iPhone ќе биде многу појасен со исчезнувањето на 3,5-милиметарската порта. Покрај тоа, се подразбира дека тоа е економско прашање и е дека бројот на слушалки достапни за новиот iPhone значително ќе се намали.

Дали мислите дека конечно ќе видиме како Apple ја отстранува 3,5-милиметарската порта од својот iPhone?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Андреа Гил dijo

    Филипе Салсиња