Водафон ќе ви даде неограничен Фејсбук и Спотифај со нивните стапки

Пред неколку месеци британската телефонска компанија ги изненади сите предупредувајќи дека WhatsApp повеќе нема да троши податоци од цените на своите мобилни телефони. Сепак, ова исто така ги стави на воен план паметните бранители на „неутралноста на мрежата“. Се чини дека Водафон не се чинеше доволно со монтираната гужва и го крена на целосна моќ, неговите стапки сега се непобедливи.

Ние зборуваме поконкретно за тоа Водафон ќе ви овозможи да прелистувате Фејсбук, Инстаграм, Спотифај како и други популарни социјални мрежи и услуги на неограничен начин. На кратко, со Vodafone Pass нема да можете да ја трошите стапката на податоци за мобилни телефони.

За да разберете, Водафон ги лансираше Social Pass и Music Pass, што ќе ни понуди за разумна цена тотално неограничена навигација во придржуваните услуги:

  • Социјален пас: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, Snapchat, Tinder, Flickr и Tumblr за 3 € месечно.
  • Музички пас: Apple Music, Spotify, Napster, SoundCloud и Deezer за 5 € месечно.

Овие се додаваат на „Вклучен разговор“ што не ги брои MB-ите на апликации како што се WhatsApp или Telegram. Искрено, за „само“ 3 евра месечно може да вреди да имате неограничени податоци за Фејсбук и Инстаграм, бидејќи тие се токму две од мобилните апликации што трошат најмногу од нив, заедно со Spotify и аудиовизуелни содржини. Vodafone Pass Music Pass можеби не изгледа толку привлечно, но барем корисниците ќе имаат избор за нивните приоритети.

Тие ќе можат да се договорат Водафон Пас сите корисници на сите цени, освен мини XS и при-пејд Јусер, само јавувајќи се на 1444 година. Haveе ви биде исклучително тешко да ја потрошите стапката на мобилен телефон ако земеме предвид дека ова се апликации што ги користиме најмногу, но сè ќе зависи од тоа каде секој ги става границите. Дефинитивно Водафон штотуку им го отежна на другите компании како што се Мовистар или Оранж, кои се прилично далеку од овие практики.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)