Возот за иднината би имал теретана, просторија за видео игри и работна површина

Воз на идниот Идеензуг Дојче Бан

Возот е едно од средствата за копнен транспорт што најмногу се користи на дневна основа. Главното тврдење е дека го оставаме личното возило во гаражата и успеваме да го намалиме загадувањето на животната средина. Исто така, тоа исто така дава погодност да се достигне многу делови од земјата или надвор од неа. Сепак, светот се менува и ние мора да се промениме со него. Така започнува презентацијата на „Проектот Идеензуг“ промовиран од Дојче Бан, главната железничка компанија во Германија.

Овој проект сака, пред сè, да ја измисли внатрешноста на одделот за патници. Вистина е дека со години имаме возови со голема брзина на долги релации. Сепак, вистина е дека железничката индустрија мора да се обложи на повторно измислување на внатрешноста на колоните. Уште повеќе, тоа треба да биде побарување за сите видови корисници. И се чини, возот на иднината може да дојде од раката на овој важен и амбициозен проект.

Во Идеензуг тие предложија различни решенија за да го привлечат вниманието на јавноста. Од Дојче Бан знаат дека сите видови корисници се движат секој ден по возовите: цели семејства, бизнисмени, спортисти итн. И затоа, ентериерите мора да бидат прилагодени максимално.

Меѓу најинтересните предлози се оној на imзасадете затворена теретана или поставете екрани на сите седишта. Или, ако вашиот омилен фудбал, кошарка или кој било друг популарен спортски тим е ангажиран во натпревар и тој натпревар се игра додека патувате, зошто да немате голем екран за да уживате во овие содржини?

Разгледани се и најмалите или најмладите членови на домаќинството. Ако патувањата се многу долги, тешко е да останат на своите места во текот на целиот пат. На таков начин, најдоброто е прилагодете им простор со екраните и конзолите за игри за да го окупираат времето.

ДБ Регио Идеензуг

Сега, кога станува збор за работа, Идеензуг има решение и за работниците во движење. Многу е точно дека овие правци - АВЕ е одличен пример за тоа - се користат за унапредување на работата. Најдоброто е прилагодете го просторот со стаклени прегради и кои се крстени како „MyCabin“. Тука корисникот може да се опушти, да работи или да слуша музика без да биде вознемирен од другите патници.

Релаксацијата, како што веќе проверувате, е едно од главните побарувања. И, оттука, исто така, вклучени во проектот Идеензуг некои ергономски седишта што можат да се вртат за да се свртат кон големите прозорци на возот. На овој начин можете да уживате во панорамски поглед со помалку бучава. Да, помалку бучава бидејќи тоа ќе вклучува потпирачи за глава со проекција што ќе го пригуши амбиенталниот шум, дозволувајќи му на патникот максимално уживање во патувањето.

Сиеста на Дојче Бан Регио Идеензуг

Конечно, идејата што најмногу не изненади е онаа на која се однесува мали кабини каде можете да дремете 20 минути пред да го продолжи патувањето. Кој не ги видел сите оние патници во јавниот превоз наутро како се обидуваат да се сместат што е можно поудобно на своите места за да дремат? Со други зборови, тој би се користел - особено - наутро, кога патниците ја започнуваат својата работна смена во ненавремени часови и во кои би можеле да се одморат непречено.

Во принцип идеи, сакате да иновирате во овој популарен копнен транспорт. Без тоа да биде луксузна услуга - можеби цената на билетот може малку да се зголеми - но за возврат можете да уживате во сите овие елементи внатре. Да, од компанијата Се советува дека нема обид да се спроведат сите овие концепти истовремено во еден воз, но прилагодете ги сите идеи на потребите на клиентите. Значи, ова води до анкети, тестирање на лице место и подобрувања. Од друга страна, во моментот тие се идеи што се презентираат, но во ниту еден момент не е одреден датум за нивно спроведување и нивно спроведување во пракса. Што мислите, која од нив е најдобрата идеја да се спроведе во воз?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)