Galaxy Note 7 што не се вратени Samsung ќе ги деактивира од далечина

Samsung

Samsung продолжува да се обидува да стави крај на проблемот што го имавте на вашиот нов Galaxy Note 7 во окото на ураганот, поради неговите проблеми со батеријата што предизвикуваат експлозија на уредот. Пред неколку дена јужнокорејската компанија објави дека сите што веќе го добиле својот уред морале да го вратат за да го променат и да добијат нов, со веќе решен проблем со батеријата.

Сепак, се чини дека некои корисници се мрзливи и сè уште не го доставиле својот Galaxy Note 7. Затоа Samsung објави дека сите уреди што не се враќаат ќе бидат далечински деактивирани за замена., запирање на работата.

Крајниот рок за враќање на Galaxy Note 7 е 30 септември. Од тој момент, секој уред ќе се деактивира од далечина, иако замислуваме дека секој корисник што е во ваква ситуација ќе може да оди во Samsung за да добие нов Note 7 и да му го предаде својот терминал што дури и нема да се вклучи.

Самсунг многу сериозно го сфати својот проблем со својот нов предводник и се чини дека не е подготвен да остави ниту една Galaxy Note 7 на лицето на земјата со проблеми со батеријата. Seeе видиме дали со ова јужнокорејската компанија ќе успее да стави крај на проблемите што го сменија нејзиниот патоказ и исто така направија голема штета на една од нејзините големи starsвезди на пазарот на мобилни телефони.

Дали веќе го испорачавте вашиот Galaxy Note 7 за да може Samsung да го промени без проблеми во батеријата?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Кимен dijo

  Тоа е дека некои корисници ги прават вртливите звуци, убаво звучи, но не е во согласност со реалноста, бидејќи до изјавата на последниот ден 9, тоа не беше задолжително и тие не посочија дека треба да се врати.
  Заостанувањата се Самсунг, што од последниот ден 2, сите што побараа доброволна промена, не контактираа со нас.

 2.   Зули естер Фернандез гсрсија dijo

  Тврдев каде го купив и ми велат дека ќе ме известат или мрзливи, ништо не е сигурно, ќе морам повторно да инсистирам

 3.   Vlm dijo

  И, дали некој е изненаден што може далечински да пристапи до диск?
  Задни задни мобилни телефони до бесрамни, во овој и сигурно сите други модели.

 4.   Мартин Каиседо dijo

  За да го деактивираат мобилниот, тие едноставно испраќаат список на imei до операторите и ги ставаат на блокираната листа, исто како што прават со украдените мобилни телефони. Тоа е нешто многу едноставно да се направи.