Galaxy Xcover 4 е теренски мобилен што го претставува Samsung

И покрај фактот дека тие се прилично мали ниши и имаат тенденција да продаваат малку, најдобрите компании имаат тенденција да бидат задоволни да произведуваат ваков тип на уреди за да ги задоволат и посебните потреби на оние кои работат со своите телефони на нешто борбени територии. Значи Ајде добро да го разгледаме овој Galaxy Xcover 4 со кој Samsung има намера повторно да плени публика која е прилично поврзана со оваа палета на уреди Има мала конкуренција, бидејќи освен Уханс или Моторола, малкумина се осмелуваат да произведат ваков тип на ултраотпорни уреди.

Важното нешто за овој уред не е толку неговиот хардвер на ниво на обработка, туку и отпорот што го нудат неговите материјали. На прво место, главните копчиња со кои ќе работиме со системот се механички, зад нив има капацитивни капаци кои со некоја леснотија ќе откажат кога се користат со ракавици или валкани раце.

Се среќаваме и ние Сертификација MIL-STD 810G тоа ни гарантира поддршка од удари, гребнатини, екстремни температури (и високи и ниски) и секако остатокот од лошите временски услови придружени со вода и прашина.

Како и да е, Samsung не виде соодветно да ни каже каков хардвер можеме да најдеме внатре, иако можеме да добиеме идеја дека крие нешто слично на Samsung Galaxy S5, очекуваме најмалку 3 GB RAM и осум-јадрен процесор со 64Bits архитектура со големина. Што се однесува до екранот, панел со HD резолуција (720p) и можност за користење со нараквици вклучени (овие последни податоци доколку се потврдат), како и камера од 13 MP и фокусна решетка од f / 1,9.

Цената рќе мавта со 259 евра во Европа, и навистина не можеме да бидеме разочарани од неговиот дизајн, ако ги земеме предвид карактеристиките на отпорот што тој е способен да ни ги понуди.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)