Jurassic World: Fallen Kingdom премиерно го прикажува својот последен трејлер

Паднато кралство во светот на Јура

Сагата со најголема заработка на диносаурусите во историјата се враќа со својата нова рата оваа година. Разговаравме, како може да биде поинаку, за паркот Јура. Сагата сега се враќа со продолжението на филмот објавен во 2015 година. Овој нов филм доаѓа под името на Светот Јура: Паднато кралство. Новата рата на сагата што ќе биде во режија на Ј.А. Бајона.

Шпанскиот режисер е задолжен да застане зад камерата на оваа нова рата. Еден од најочекуваните филмови за оваа година, по огромниот успех на Светот на Јура пред три години. Сега, Веќе го имаме последниот трејлер за Jurassic World: Fallen Kingdom меѓу нас.

Во овој случај можеме да видиме дека протагонистите на првата рата Тие се повикани да спасат вкупно единаесет видови од паркот. Причината е затоа што тие се во опасност од претстојната ерупција на вулкан на островот. Така и двајцата се придвижуваат кон тоа и вака започнува оваа нова авантура.

Тие ќе се преселат на островот за да ги спасат овие видови и со тоа да обезбедат нивно долгорочно преживување. Иако не е сè толку едноставно како што изгледа. Бидејќи луѓето што ги испратиле на островот се чини дека немаат толку добри намери како што изгледаа на прв поглед. Бидејќи нивните планови се да ги користат овие животни за воени цели. Нешто што протагонистите ќе треба да го избегнат по секоја цена.

Значи Светот на Јура: Паднатото Кралство ветува дека ќе биде еден од најуспешните филмови ова лето.. Првата рата беше огромен успех на благајните пред три години. Значи, се очекува оваа нова рата да го повтори истиот успех.

Филмот ќе се појави во кината на 7 јуни, така што чекањето не е премногу долго. Многу помалку сега кога го имаме последниот трејлер за Jurassic World: Fallen Kingdom. Beе биде интересно да се види што ни има зачувано ЈА Бајона на неговиот голем влез во Холивуд.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->