Декември премиерно на Нетфликс да има одличен викенд

Netflix

AEMET нè предупредува, ќе биде тежок викенд во Шпанија, бурите, дождот и студените бранови ја прогонуваат целата полуостровска околина како смртоносен бодеж. Поради оваа причина, ние ќе ви помогнеме да го поминете овој напорен викенд на најлесен можен начин, со декемвриските премиери на Нетфликс, и има многу новини што ќе ни овозможат да седнеме на софата и да пиеме топло чоколадо, додека Нетфликс го прави остатокот од работата за нас, или не. Ова е малата колекција од најдобрите што можеме да ја најдеме во декемвриските изданија на Нетфликс.

Одиме таму со новости, од сите видови и бои, затоа што веќе знаете дека во Актуелидад Гаџет сакаме да се грижиме за сите наши читатели. И, се разбира, ако знаете за какви било интересни премиери што сме ги пропуштиле, слободно пипете го полето за коментари, што прави повеќе од тоа да го потсетите овој скромен уредник на неговите постојани правописни грешки (безблагодарната шега во саботата).

Максимална болка

Вчера го прочитав овој совршен синопсис на веб-страница со тематика на Нетфликс: „Деветти неуспешен обид да се донесе популарен карактер на видео игри во кино“, и така ви го претставуваме. Меѓутоа, ако сте fanубител на сагата „Макс Пајн“, не можете да ја пропуштите, дури и ако сакате да ги критикувате неговите лоши намигнувања на видео играта или да им кажете на вашите пријатели во барот колку лошо се транспонираат филмовите со видео игри, да, читателите на книги го прават тоа , зошто не гејмерите?

Семето на ѓаволот

Малку терор за нас, и за вас. Оваа мини-серија има вклучено четири часа содржина наречена оригинална филмска адаптација со Покански печат Бебето на Розмари. На половина пат помеѓу најнадејниот неизвесност и теророт, не се препорачува за деца под осумнаесет години, да не ја поминуваме ноќта плачејќи.

Студена планина

Што може да тргне наопаку во филмот во кој глуми Никол Кидман и кој на Рене Зелвегер му донесе Оскар. Како и да е, режиран во 2003 година, Тоа е филм кој датира од 1860 година во кој ќе најдеме малку loveубов и природа во опкружувањето на Американската граѓанска војна. Станете симпатични со овој филм, а исто така и насловот е прилично точен за годишното време во кое се наоѓаме.

Градот на Гревот

Квентин Тарантино и Роберт Родригез, мала екипа што би ја посакал скоро секој актер. Разгледајте го градот Син од раката на Брус Вилис, оваа адаптација на популарниот стрип што стана класика на кино, и има малку работи што ги допира Таратинтино и кои не можете да ги сакате.

Животот е убав

Продолжуваме со култните класици, овој филм од 1997 година нè враќа во Втората светска војна, вака Роберто Бенињи постигна не помалку од два Оскари истата вечер, пресвртница. Филмот е во основа за да се натера детето да верува дека не е во концентрационен логор, нешто како тотално спротивниот аспект на филмот што ќе ви го претставиме следно.

Момчето во ризови пижами

Филмска адаптација на книга што стана хит. Книгата е лесна за читање и е прилично кратка, сепак, филмот беше скоро совршена адаптација за неа (нешто што деверите читатели никогаш нема да го признаат). Странец пријателски однос што го обединува синот на нацистичкиот генерал со еврејско дете затворено во логорКрајот, скоро неизбежен, е најтешко да се поверува, еден вид на половина пат меѓу правдата и тотално неправеден.

Незапирливиот Вил Хантинг

Мат Дејмон и Бен Афлек ја оживуваат оваа приказна за подобрување што исто така собра цел Оскар и добар начин да се запамети одличниот Робин Вилијамс, малку драма да се затвори попладнето во сабота или недела.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Кликни тука dijo

    Добра вечер! Би сакал да кажам големи палци за одличните информации што ги имаме тука на оваа страница. Beе се вратам да ве прочитам многу брзо со оваа веб-страница.

<--seedtag -->