Xiaomi ќе ни претстави нешто на 27 јули

Xiaomi

Што е со оваа компанија е спектакуларно и тоа е што тие не оставаат една што не ставаат во друга. После презентираните најнови уреди и обемот на гласини што стигнуваат до мрежата за фирмата, сега е објавено официјална презентација за наредниот 27-ми јули.

Извршниот директор Леи Junун е желен да ги промени работите во компанијата и е желен да покаже што можат да направат во неговата компанија. Неодамнешните гласини за Xiaomi Redmi Забелешка 4 или можноста за гледање на новиот Xiaomi Mi Note 2 се меѓу можните презентации најавени за 27-ми овој месец, но во случајот со Mi Note 2 го гледаме нешто покомплициран или далеку.

Нешто може да биде, но презентација на нови уреди не се очекуваше пред лансирањето на следната верзија MIUI подготвена за овој месец август а чија бета верзија е веќе објавена за корисниците попладнево.

Треба да бидеме внимателни кон презентираното во текот на овој месец, но веќе сме предупредени дека кинеската фирма не мирува и затоа мора да бидеме будни. Можеби Redmi се терминалите што примаат нов член во семејството, во овој случај тоа би било Xiaomi Redmi Забелешка 4 Како оној со најмногу опции да биде објавен, но исто така нема ништо официјално, и покрај фактот дека кинескиот актер по име Лиу Хао Ран, кој беше ангажиран од производителот да ги промовира своите производи, веќе потврди Xiaomi ќе одржи настан на 27 јули во Пекинг. Што ќе ни претстават?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.