Дизни Пиксар официјално го објави тизерот „Неверојатни 2“ 

Ова лето продолжението на „Неверојатните“ ќе биде објавено во кината, станува збор за филмот Неверојатни 2. Првата верзија за ова беше вистински успех во бокс-офисот ширум светот и се приближи до најголемата заработка на Пиксар, „Наоѓање на Немо“. По тој повод филмот собра 633 милиони долари.

Овој пат сме соочени со продолжението напишана и режирана од Бред Бирд, исто така автор на првата рата. Неверојатни 2 има датум на излегување поставен во кината за 15 јуни 2018 година.

Ова е закачка за втората верзија на филмот што премиерно беше прикажан на големото платно пред тринаесет години:

Несомнено, филмот, исто така, остави добра благајна добро обележана патека за лансирање на втората рата и оваа патека е онаа што е наменета да се одбележи сега со овој нов филм. Самиот претседател на студиото Пиксар, Johnон Ласетер, објави некои информации за оваа втора верзија:

Во овој случај, втората рата започнува токму таму каде што заврши првата. Seeе ја видиме The Underground и серијал на акција од старо училиште. Знаете, на крајот на првиот филм тој се појави и го гледате семејството облечено како суперхерои, добро од тука започнува овој филм.

Ова е филм со изразен семеен карактер и без сомнение нема да им се допадне само на најмалите дома. Крег Т. Нелсон, Холи Хантер, Сара Вовел, Хак Милнер и Семјуел Л. acksексон Тие повторно се гласови на главните ликови во Неверојатни 2 и како новина во актерската екипа ги наоѓаме Боб Оденкирк и Кетрин Кинер. Дизни ја започнува рекламната кампања со овој долго очекуван прв трејлер за „Неверојатни 2“ кога ќе започне одбројувањето до премиерата во САД.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.