Дизни + ќе пристигне во Европа порано од очекуваното

Ние сме во средина на „битка“ за тронот на платформите за стриминг. Семоќниот Нетфликс наоѓа сè поголема конкуренција. И, тоа несомнено е од корист за нас корисниците. Можевме да го знаеме тоа Дизни ќе пристигне порано отколку што беше официјално објавено, одлична вест за оние кои со нетрпение ја очекуваат оваа платформа.

Гледаме како сегашните платформи се обидуваат да ги задоволат своите клиенти со проширување на нивните каталози. Нови серии, филмови за самопроизводство и привлечна содржина за сите возрасти. Нешто што, како што велиме, им користи на корисниците. Многу наскоро ќе можеме да сметаме на Дизни +, платформа што ветува и предизвикува очекување.

Дали Дизни + ќе го даде очекуваното ниво?

Ние сме свесни за огромен аудиовизуелен материјал во сопственост на Дизни. А огромен каталог тоа само се зголеми во последниве години со аквизиции од компанијата Мики Маус. Студии како Pixar, гигантски компании како Фокс, правата на митските саги како Војна на ѕвездите, или фабрики со традиција како Марвел тие станаа сопственост на Дизни.

чудесни херои

За сето ова можеме да добиеме идеја за „алудо“ што може да најдеме во Дизни +. Платформа која има некои 500 филмови и 7.500 серии епизоди, можете да станете смел ривал за која било платформа со која работите денес. Пред се затоа што ќе ги бара правата на целата доделена содржина да може да ги емитува исклучиво. Нешто што би бил многу тежок дополнителен удар.

Во март можеме да се претплатиме на Дизни +

По успехот во Соединетите држави по решавањето на првичните грешки, европската премиера може да ги сруши сите рекорди. Дизни + за неколку дена достигна 10 милиони претплатници на американското претставување, нешто што HBO успеа да добие по повеќе од три месеци од неговото лансирање. И го добив тоа За 24 часа вашата апликација ќе се преземе на повеќе од 3.2 милиони уреди.

Дизни плус

Она што првично беше најавено за последниот ден од март, може да се донесе една недела. Се чини дека На 24 март, неколку европски земји ќе можат да сметаат на апликацијата и на сите нејзини услуги. Услуга што станува уште попривлечна знаејќи дека ќе има цена од 6,99 евра месечноили годишна цена од само 70 евра. Дали сте еден од оние кои чекаат да го сменат Нетфликс за Дизни +?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.