Ова е дизајнот и димензиите на Galaxy S8 и S8 Plus

Galaxy S8 Plus

Ако има нешто ќе изненадување во дизајнот на Galaxy S8 и Галакси С8 Плус кога ќе бидат претставени во месец март, тоа ќе се должи на исчезнувањето на физичкото копче за дома, што му даде крилја на Самсунг да го зголеми односот екран-тело за да остави мобилен телефон кој изгледа спектакуларно.

Дури и во тие рендери е можно да се види што ќе значи да се има терминал што скоро не се распределува на рамките и што оди по патот што го отвори Xiaomi Mi MIX. И сега го имаме дизајн и димензионални цртежи на Galaxy S8 и S8 Plus од високо реномиран извор на вести.

Оние рендери ни претставуваат екран со размер од 18,5: 9, што ги потврдува информациите дадени од Еван Блас минатата недела. Со тоа што ќе можат да го елиминираат физичкото копче за почеток, овие два телефони ќе имаат Аспект на сооднос 2: 1 наречен Унивисиум и дека LG G6 исто така ќе го има. Овој вид формат го користи Нетфликс за да ги сними своите оригинални серии.

S8

Имаме нова локација за скенер за прсти исто како што спомна Гардијан во нивното протекување. Сензор за отпечатоци што ја одржува елиптичната форма на претходниот S7.

Иако најголемото изненадување на S8 и S8 Plus е импресивниот однос на екранот до телото според стандардите на Samsung. Со отстранување на физичкото копче за дома и скратете ги горните и долните рамки, остануваме со поголем екран во помал фронтален простор.

Изворот ги потврдува големините на 5,8 6,2 и 8 ″ за S8 и SXNUMX Plus соодветно, иако радиусот на закривување е намален на белешката 7. Тоа дијагонално мерење на екранот се претвора во 5,6 ″ во Galaxy S8 и 6,08 ″ во 6,2 ″ на S8 Plus.

Индексот на екранот до тело на Galaxy S8 би го поставил како што треба врвен телефон во својата класа што се однесува до таа метрика. Што нè прави повеќе желни да го знаеме тој смартфон во кој можеше да ги намали рамките од сите страни, точка што ќе го постави Galaxy S8 во центарот на сите очи кога да биде претставен на 29 март.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.