Домашните работи се деловни на сите и Самсунг ги памети #YaNoHayExcusas

Денес Дури изгледа донекаде „грдо“ да треба да се зборува за поделба на домашните работи меѓу луѓето и тоа е дека еднаквоста помеѓу двата пола треба да биде нешто нормално во овој момент. Во секој случај, се чини дека некои се уште се закотвени во минатото и затоа е добро што големите компании се вклучени во изработката на овој вид потсетници како оној што го направи Самсунг.

Новиот Кампањата #YaNoHayExcusas сака да ја подигне свеста за еднаквоста во распределбата на домашните задачи и кој подобар начин да се направи тоа во општина на нашата земја, поточно во јуни, Гранада. Во овој случај, тој има изразен рекламен карактер, но на крајот јасно дефинира што се случува во многу домови во нашата земја и во странство.

Ова е видеото кое со смешен тон но истовремено и сериозно се преправа однесете ја оваа кампања во остатокот од светот:

Нема сомнение дека работите што ги гледаме на видеото се навистина точни и тоа е дека тие спроведоа студија во јуни, за да ги анализираат навиките за перење на шпанските потрошувачи и само 3 од 10 редовно користеле машина за перење. Во овој случај, тие се насочија директно на подигнување на свеста кај жителите на оваа популација, така што остатокот од светот ќе види дека е можно да се извршат и споделат овие задачи дома.

Користејќи машини за перење Samsung AddWash, кои овозможуваат додавање облека откако ќе започне циклусот на перење, тие се фатија за работа и успеаја да ја совпаднат конкуренцијата во оваа општина во Гранада, за ова тие ја користеа апликацијата „Equal HouseWork“, што овозможува создаде забавна конкуренција помеѓу членовите на парот.

Во соопштението за печатот испратено од компанијата има важен детал на оваа тема:

Студијата што Ипсос ја спроведе за Самсунг покажа дека 7 од 10 мажи не ставиле машина за перење користејќи оправдувања како што се недостаток на време, незнаење или тешкотија. Затоа Самсунг започна со работа да ја промени оваа реалност и да остави изговори настрана.

Од „Актуелиадад гаџет“, без сомнение, се приклучуваме на кампањата за еднаквост и не само во ставање машини за перење, во сите домашни задачи. #ДаНеХејИзкус


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.