Новата серија Doogee S89: батерија од 12.000 mAh и RGB светла

Doogee s89

Најдоброто од старите мобилни телефони заедно со најмодерната технологија. Од оваа успешна комбинација се раѓа новата генерација на телефони Дооге С89, со високо отпорен терминал и способен да работи многу денови без полнење благодарение на моќната батерија од 12.000 mAh.

Спектакуларната еволуција на паметните телефони во последниве години доведе до прогресивно намалување на капацитетот на батеријата. Сè повеќе моќни и софистицирани мобилни телефони, но тие треба да се полнат речиси секојдневно. Свесен за оваа корисничка жалба, Doogee сега лансира нова серија (Веб-страница од серијата S89) се чини дека им оддава почит на оние стари терминали кои се спротивставија на сите удари и чија батерија траеше една недела или повеќе.

Така, напорите на кинескиот производител се фокусираа на овие два аспекта: отпор и автономија, без да се откаже, се разбира, од најновите технологии. Всушност, Doogee се смета за светски референтен бренд во однос на груби мобилни телефони. Односно, ултра-отпорни терминали, телефони способни да работат во најнеповолни услови: удари и падови, вода и други течности, екстремен студ и топлина итн.

Батерија од 12.000 mAh

Највпечатлива карактеристика на паметните телефони Doogee S89 е неговата моќна батерија од 12.000 mAh, што се преведува во неколкудневна активна употреба без потреба од полнење. Паметна батерија со оваа големина чудовиште Тоа е квалитет што особено ќе го ценат оние кои се навикнати на долги патувања или повеќедневни екскурзии во природа. Накратко, корисниците кои не секогаш имаат можност да го надополнат телефонот.

s89

Се разбира, времетраењето на батеријата ќе зависи од употребата што секој корисник и ја дава. И покрај тоа, веб-страницата Doogee детали за некои референтни вредности:

 • Автономија без употреба: 936 часа.
 • 18 часа репродукција на видео.
 • 60 часа повици.
 • 16 и пол часа мобилни игри.
 • 23 часа читање.
 • 42 часа репродукција на музика.

Секако, на батеријата од овој тип му треба полнач кој е на висина на задачата. Поточно, Doogee S89 Pro ќе биде првиот модел во сегментот на цврсти телефони што ќе биде лансиран со Брз полнач од 65 W. Алатка која ќе ни овозможи да ја наполниме батеријата од 0 до 100% за само два часа.

RGB осветлување

s89 светло

Друг уникатен аспект на серијата Doogee S89 е RGB осветлување, се продава под сугестивното име на светлина за дишење или „светлина за дишење“. Акронимот RGB едноставно се залага за „црвена, сина и зелена“, но резултатот е комбинација од овие основни бои што доведува до повеќе од 16 милиони нијанси на светлина.

Ова е специјално светло за „очите“ на телефонот опремен со бројни опции за прилагодување, вклучувајќи различни функции и широк спектар на бои. Дарежлива палета на можности, така што секој корисник може да моделира светлина и изгледа на вашиот телефон според вашите сопствени вкусови. На пример, ефектот на светлина за дишење може да се додели на одредени функции на телефонот (дојдовни повици, известувања итн.) или да се синхронизира со музика.

s89 отпор

Но, има многу повеќе карактеристики на серијата S89 кои привлекуваат внимание и ја прават сериозен кандидат да биде нашиот следен мобилен телефон. Треба да се забележи, на пример, на комплет со три камери конфигурирана на задната страна: главна камера од 64 MP што работи со вештачка интелигенција, централна камера од 8 MP со макро и широк агол и камера за ноќно гледање Sony MP20.

Други карактеристики што треба да се споменат се неговите 6,3 инчен екран и резолуција 2340*P1080, вашиот GB RAM меморија 8 и горе 256 GB РОМ а особено на MIL-STD-810H сертификација, гаранција дека телефонот ќе може да издржи падови до метар и половина во височина, високи притисоци и неповолни временски услови без да се оштети и без никакви загуби во своите можности и работење. Навистина тежок мобилен за лупење.

Специјална понуда до 26 август

s89 отпор

Телефоните од серијата Doogee S89 ќе бидат пуштени во продажба денес en AliExpress и Doogeemall. Како дел од програмата за лансирање на брендот, двата модели од серијата (S89 и S89 Pro) ќе имаат намалени цени за ограничено време (до 26 август) и ќе се нуди со 50% попуст.

Така, S89 Pro ќе има продажна цена од $ 229,99 (неговата оригинална цена е 459,98 американски долари), додека S89 ќе се продава на мало $ 199,99 (наместо 399,98 долари). Уште повеќе, првите 200 луѓе што ќе нарачаат ќе добијат купон од 10 долари како дополнителен попуст при нивното купување.

По истекот на рокот, смартфоните ќе се вратат на нивните првобитни цени, кои сепак се навистина добри доколку детално разгледаме сè што ни нудат овие телефони: врвна технологија заедно со степен на отпор и ниво на автономија што не беше забележано. видено уште од тие први мобилни, рудиментирани, но отпорни на бомби.

(Слики: Doogee)


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.