Илон Маск погрешно го објавува својот телефонски број на Твитер

Тесла

Значи, како што велиме, Извршниот директор на Тесла ненамерно го објавил неговиот телефонски број За скоро 17 милиони следбеници што ги има на социјалната мрежа Твитер и очигледно како и во секоја срамна ситуација во која глуми Маск, тој успеа да се извлече од тоа.

И се чини дека по долг разговор на социјалната мрежа на „Твитер“ од 280 карактери, со финансискиот менаџер на Окулус, Johnон Кармак, телефонскиот број се провлече во јавноста: Имате ли секунда за разговор? мојот мобилен е xxxxx »...

Оваа мала грешка воопшто не би ја сфатиле лесно илјадниците корисници, новинари, итн., Кои го следат и требаше помалку од 1 секунда да се направи повик на покана на харизматичниот извршен директор. Разговорот со Маск, иако може да биде по грешка, е нешто што следбениците не можеа да го пропуштат, но најважното нешто во оваа несреќа престана да биде можниот разговор со „шефот“ за да стане она што го слушнале сите што се јавиле.

И, тоа е што една новинарка од CNBN излезе со илјадници корисници да го направат повикот и во овој случај беше пријатно изненадена што подоцна ќе објави во својот медиум. Логично, извршниот директор не го прифати повикот како што се очекуваше, но се појави говорна пошта во која гласот на ликот Кратос од играта Бог на војната (акција-авантуристичка игра развиена од СЦЕ Санта Моника Студио и дистрибуирана од Сони) честитајќи за добивањето на бројот како да е велигденско јајце и дека се чини дека е добиена од последниот дел од истата оваа игра. Нема сомнение дека Елон „го направи потегот“ кружен.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.