Ескобар Фолд 1, преклопување на братот на шверцерот со дрога Пабло Ескобар

Преклопување Escobar 1

Бидете внимателни дека не се шегуваме со овој уред што штотуку беше претставен опкружен со девојки во долна облека во најчист стил на нарко. Уредот за преклопување со оперативен систем Андроид и кој е дизајниран од братот на добро познатиот шверцер на дрога Пабло Ескобар, веќе е официјално претставен и ќе пристигне како ограничено издание на 100.000 телефони. 

Отпрвин можеме да помислиме дека сето ова е шега и дека тие нè задеваат со уред развиен од Роберто Ескобар, но тоа воопшто не е шега и веќе напредуваме дека Escobar Fold 1 дури има заштитен ракав за обиди за скенирање РФИД фреквенции.

Но, одиме во делови бидејќи толку многу информации одеднаш од овој паметен телефон можат да бидат огромни. Новиот уред има свој развој и компанијата што е одговорна за тоа не може да се нарече поинаку: Ескобар АД Токму тоа е она што прави сè да зафаќа воздух меѓу шега и сериозност и токму овој уред за преклопување Доаѓа да се спротивставиме на самиот Samsung и самиот Apple, според самата компанија на својата веб-страница. Рекламирањето на ЈуТјуб е исто така дизајнирано да привлече максимално внимание и јасно е дека тие не воделе сметка за ништо:

Дизајн создаден за привлекување внимание

Нема сомнение дека овој дизајн сака да привлече внимание - за подобро и за полошо - така златото и црното совршено се комбинираат со иницијалите на самиот уред а логото на брендот се појавува од другата страна на ова преклопување. Добрата работа е што екранот е 7.8-инчен AMOLED со резолуција FHD + и има однос 4: 3 кога го имаме отворен уредот. Неговиот дизајн е интересен кога е отворен, но кога е затворен ...

Отворено можеме да кажеме дека има поминување по големината на екранот и не е лошо, но не додава никаков екран однадвор кога ова е затворено и кога е во тие позиции, гледаме дека е навистина густ, се чини дека шегата е дека дизајнот го оставиле уредот кога е преклопен.

Вистината е дека не ни е јасно за материјалите за производство со кои тие го создадоа овој уред, она што го имаме многу јасно е дека неговата цена е намалена до максимум, па затоа е скоро сигурно дека ова е направен од пластика Од надвор.

Преклопување Escobar 1

Заштитено од скенирање на фреквенција на РФИД

Сега доаѓа најинтересниот дел од ова преклопување, за кој самата фирма објаснува дека е нејзина Escobar Fold 1 е најбезбедно преклопување на пазарот. Според самата веб-страница, овој терминал има тенок слој од метал кој целосно ги блокира РФИД и другите комуникации кои се обидуваат да пристапат до уредот, па затоа тие покажуваат гради што не е отворена за владите на планетата.

Безбедноста со која се фалат го отежнува скенирањето на терминалот во потрага по комуникации и затоа компанијата потврдува дека иако е вистина не е 100 процентно безбедно, да тој е побезбеден од уредите што ги имаат во Samsung или Apple. Ова го објаснуваат на мрежата ...

Во некои изјави со специјализирани медиуми истото Роберто Ескобар ја искористи можноста да ги извади градите од овој уред и рече дека дури сакале да го убијат и Епл. Да, како што е соопштено во интервјуто спроведено на средина Дигитални трендови.

Главни спецификации на Escobar Fold 1

Ако се фокусираме конкретно на спецификациите на оваа нова преклоплива, сфаќаме дека има оперативен систем Андроид 9.0 со процесор Qualcomm Snapdragon Octa Core 2.8GHz од серијата 8150, што е 855, исто така додава и две достапни верзии во однос на RAM меморијата и меморијата, имаме модел со 6 GB RAM и 128 GB простор, и друг со 8 GB RAM и 512 GB внатрешна меморија.

Кога ги гледаме камерите на ова преклопување, сфаќаме дека вози две камери од 16 MP, Има слот за microSD, додава батерија од 4.000 mAh и има сензор за отпечатоци за отклучување. Исто така, има USB-C приклучок, Bluetooth 5.0 и двојна опсег WiFi. Спецификациите не се најмоќни и не се соочуваме со постар уред, но логично не е паметен телефон како другите и ова се забележува во различни аспекти на терминалот.

Цена и достапност

Кога го кажав сето ова и ги објаснив повеќе или помалку спецификациите на новиот Escobar Fold 1, единственото нешто што останува да се види е достапноста и цената на преклопувањето. Во веб-страницата escobar.inc Ги наоѓаме сите информации во врска со ова преклопување и како што тие укажуваат дека тие промовираат дека станува збор за ограничено издание со достапни 100.000 телефони по цена од: 349 УСД за 128 GB мемориска верзија и 499 УСД за 512 ГБ верзија. Несомнено е нов уред и пред се различен од остатокот од она што го видовме до денес, иако е точно дека ниската цена го доведува во прашање квалитетот на материјалите што се користат за неговото производство.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.