Зголемувањето на цените на Нетфликс ги достигнува сите клиенти

Netflix

Првата серија на искачување дојде во јуни јуни и новите клиенти видоа како се зголемува цената на претплатите на оваа услуга за стриминг. Во овој случај, она што го имаме е зголемување на цената за претплатниците на услуги пред јунското покачување на цената. На овој начин сите цени остануваат исти, а клиентите од сите планови ќе плаќаат исто.

Значи, отсега сите претплатници на оваа услуга во Шпанија плаќаат точно иста сума за услугата. Цените во нашата земја vод најосновно за 7,99 евра до 15,99 евра за претплата на премиум планот, што е за две евра поскапо отколку во моментот на неговото официјално лансирање во земјата.

нетфликс стапки Божиќ декември 2017 година
Поврзана статија:
Нетфликс ги зголемува цените за старите клиенти почнувајќи од септември

Вака се цените на Нетфликс за сите корисници на услугата

Сега со ова зголемување на цената за сите корисници цената се стабилизира во секој случај и можеме да кажеме дека тоа е Второ покачување на цената на Нетфликс откако пристигна во нашата земја. На крај, она што нè интересира е да ја знаеме крајната цена на услугата за сите и овие се како што следува:

  • За Основниот план цената е 7,99 евра месечно
  • Стандардниот план е 11,99 евра месечно (едно евро поскапо)
  • Корисниците со премиум план плаќаат 15,99 евра (две евра повеќе од порано)

Од друга страна, важно е да се напомене дека како и многу други слични услуги со Нетфликс, ние имаме можност лесно да ја откажете вашата сметка преку Интернет со само неколку кликања и да престанете да ја користите услугата во секое време. Нема никакви такси за откажување за да можеме активирајте ја или откажете ја нашата сметка во кое било време.

Зголемувањето на цената би било поврзано, како што објасни самата компанија за разни медиуми, со зголемувањето на инвестиции во серии и филмови за оваа година. Логично, самата услуга е исто така подобрена и таа продолжува да се обложува на светски познати серии како што се La casa de papel или Las Chicas del cable меѓу другите. На кратко, подобрувања во содржината за loversубителите на овие видео платформи за стриминг.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->