Дали легендата за Зелда: Здив од дивината е добра како што велат тие?

Легендата за Зелда: Здивот на дивината не остави никого рамнодушен, и во добро и во лошо, и да го пофали отворениот свет во кој оди Линк, и да го критикува фактот дека најбрзиот начин на кој тие се соочиле со техничките тешкотии да се вклучат магла, магла насекаде. Сепак, се чини дека специјализираниот печат е доста согласен кога станува збор за квалитетот, видео играта Nintendo добива феноменални критики каде и да оди, рангирајќи се меѓу најдобрите пет досега оценети на Metacritic.

Дали легендата за Зелда: Здив од дивината е толку добра?

Го прошируваме она што го кажавме за самата Метакритик, каде што таа е втора Зелда меѓу петте најдобри игри во историјата, придружени токму од Окарина од времето. На кратко, отворениот свет се чини дека е првиот голем трик што специјалистите го избраа со цел да ја постигнат играта. Сепак, тоа е исто така целокупниот дизајн на играта, со неговата разновидност на прилагодување што го стави вистинскиот глазура на тортата. Од друга страна и да бидеме искрени, не наоѓаме повеќе гранки на прилагодување и историја отколку во игрите како Dark Souls III.

На кратко, ќе се потсетиме на резултатите на некои од главните страници нарачани, а тоа е дека IGN не се ракува за да им даде што е можно повисок резултат, како во Gamespot, 3D Games или Time, сепак, во Метакритик тие остануваат на 98, што воопшто не е лошо ако земеме предвид дека дури и „хејтерите“ на компанијата ќе гласаа.

На кратко, ќе мора да почекаме уште малку ако сакаме да ја дознаеме реалноста на оваа игра што генерира голем број на следбеници никогаш невидени досега, и тоа нè потсетува на превирањата на Grand Theft Auto V.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.