Ова е најскапиот паметен часовник во светот

Паметните часовници, практично од нивното лансирање, станаа производ чие усвојување е побавно отколку што очекуваа главните производители. Сепак, квантификаторите станаа уред кој многу добро се продава и чие усвојување е од корисниците Тоа беше повеќе од прифатливо.

Но, ако зборуваме за луксузни паметни часовници, ќе мора да зборуваме за Apple Watch Edition, модел што беше лансиран заедно со првата генерација на Apple Watch, чие куќиште беше направено од 18-каратно злато и имаше цена која започнуваше од $ 10.000 XNUMX Неколку месеци подоцна, и поради недостаток на побарувачка, Apple го повлече овој модел од пазарот. За да се обидете да ја задоволите побарувачката за овој вид на производ, Tag Heuer го претстави моделот Tag Heuer Connected 45 Full Diamond.

Швајцарската фирма го претстави ова специјално издание на моделот Connected 45 за време на прославата на SIHH 2018, најважниот саем за технологија во светот и каде главните производители ги презентираат сите новини што ќе ги лансираат во текот на целата година. Како што можеме да заклучиме од неговото име, Tag Heuer Connected 45 Full Diamond, е украсен и на круната и на ременот со 589 дијаманти. Куќиштето за часовници од 45 мм е изработено од полирано бело злато од 18 карати.

Во рамките на ова издание, наоѓаме Android Wear 2.X, AMOLED екран, GPS и NFC чип и како и обично пакет ексклузивни сфери дизајнирани од Tag Heuer. Оригиналниот модел, Tag Heuer Connected 45 е со цена од 1.600 евра, додека специјалното издание Full Diamonds, тЦената е 197.000 XNUMX американски долари, станувајќи најскапиот паметен часовник моментално достапен на пазарот. Имајќи предвид дека првиот паметен часовник што компанијата го лансираше имаше цена од над 2.000 УСД и се продаваше како хот торти, не е изненадувачки што компанијата сакаше да се обложи на уште поексклузивен модел.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Чаир на Марија Кармен Алмерих dijo

    Па, сметам дека е незначителен!