Google Calendar и Outlook Contact Sync продолжуваат да се тестираат на macOS

Google Calendar и Outlook Contact Sync добиваат голем број подобрувања од Microsoft за корисниците на macOS. Во тоа време, на што ни е јасно е дека малку по малку се работи на подобрувања за клиентот за е-пошта во Outlook во macOS и доказ за ова се овие промени што ги добиваат група корисници - кои се во бета програма - од тест. Во оваа смисла, Microsoft покажува интерес така што Google Calendar и Outlook Contact Sync имаат целосна адаптација на крајот на годината кога е планирано официјално да се пушти во употреба својата услуга За ова, тој нè повикува директно да се придружиме на оваа тест група со отворање и дозволување преземање на алатката на секој што сака да ја користи.

За сега, ажурирањата што ги објавија се достапни денес во Office Insider Fast за овие првични корисници кои ќе ги тестираат вестите пред да бидат официјално објавени. На крајот на краиштата, самиот Мајкрософт е задоволен од добиениот одговор од корисниците и Тие се надеваат дека ќе продолжат да добиваат податоци заедно со извештаи за можни неуспеси за да можат конечно да ги стартуваат овие надградби.

За продолжување на тестовите, Мајкрософт започна пробно издание за сите оние кои сакаат да ја тестираат својата алатка без да имаат претплата на Office 365, па доколку сакате да ги тестирате, едноставно мора да пристап до оваа врска и подготвени. Со интеграција на календарите и агендата на Google во Outlook, ќе можеме да извршиме основни активности како што се додавање состанок со соодветното време, додавање на локацијата, времетраењето на истиот, очекуваниот датум на завршување, присутните, итн ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.