Instagram ќе ве извести ако направите скриншот

икона на Инстаграм

Очигледно, или така откриваат статистичките податоци, Instagram Благодарение на распоредувањето на одличните вести кои практично секоја недела или на секои неколку недели стигнуваат до апликацијата, таа успева не само да ги задржи своите корисници, туку и привлече нова публика и продолжи со својот незапирлив раст и денес. Денес сакам да разговарам со вас за новата функционалност што ја создаваат програмерите, исто како и сигурно на некои ќе им се допадне, а на други многу малку.

Како што добро знаете и ова е објавено, на Инстаграм известувања во разговорите Значи, кога водите приватен разговор со друг корисник и му испраќате фотографија или видео како приватна порака, овие датотеки се привремени. Тоа е во тој момент кога повеќе од еден корисник прави слика од екранот со, скоро секогаш, сомнителна етичка причина. Ова е она што тие сакаат да го избегнат на Инстаграм и со преземање на овој скриншот, авторот на фотографијата, видеото или коментарот ќе биде известен и со тоа сигурно ќе добиете добра 'повлече'на ушите.


известувања за инстаграм

Корисникот со кој имате привремен приватен разговор ќе биде известен ако направите слика од екранот.

Мора да се стави до знаење дека Instagram нема да ве извести доколку некој корисник направи скриншот од вашите јавни фотографии, профил ... но Известувањето ќе го добиете само ако ова снимање е во привремен приватен разговор. Несомнено, функционалност што повеќе од еден корисник сигурно би ја ценел бидејќи, ако донесеме одлука дека нашиот приватен разговор е привремен, тоа е затоа што сакаме тој да биде избришан подоцна и нема смисла дека фотографиите од разговорот можат да бидат преземено кога, заемно Добро, оваа форма на комуникација е прифатена.

Повеќе информации: Mashable


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.