Инстаграм ќе ни овозможи да ги замолчиме сметките на луѓето што не сакаме да ги следиме

Слика на икона на Инстаграм

Повеќе од веројатно е дека преку вашиот Твитер, Фејсбук, Инстаграм, Јутјуб или која било друга сметка, ќе се видите себеси принудени да следат некои пријатели или семејство, или со тоа што ќе му дадете голем број повеќе во вкупните следбеници, со пријателство, со учтивост ... но публикациите што ги прави не се по ваш вкус, стил или навистина не ве интересираат најмалку.

Повеќето од овие услуги ни овозможуваат неми корисници, така што во ниту еден момент, вашите публикации можат да се појават на нашиот wallид, без да престанат да ве следат во кое било време. Последниот што скокна на опсегот е социјалната мрежа Инстаграм, која исто така додаде нова функционалност пред неколку дена.

Наскоро Instagram ќе ни покаже преку апликацијата времето кога ја користиме апликацијата, функција што може да биде контрапродуктивна за компанијата бидејќи може да види дека времето што го поминуваме во апликацијата се намалува. Инстаграм официјално објави нова опција што ќе ни овозможи да ги замолчиме корисниците што сме принудени да ги следиме од различни причини. Откако ќе ги пригушиме, ќе можеме да продолжиме да пристапуваме до вашиот профил да видиме какви објави има објавено откако го замолкнавме на нашиот извор, но ниту една објава што ја објави нема да биде прикажана на нашиот wallид.

Како да немите сметки на Инстаграм

  • Како прво, мора да одиме на слика што ја објавил лицето што сакаме да го замолчиме.
  • Потоа кликнете на три точки лоцирано десно од вашето име за да се прикаже менито со опции.
  • Следно, кликнете на Неми. Следно, апликацијата ќе нè праша дали сакаме да ги замолчиме само објавите или историјата што ги објавува. Ја избираме оваа последна опција.

Оваа функција штотуку е воведена, така сè уште не е достапно. Тоа ќе го стори за неколку недели преку ажурирање што ќе го добијат серверите на Instagram, така што нема да мора да ја ажурираме апликацијата во кое било време.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.