Како да ја сокријам врската на Инстаграм за да не ме гледаат на Интернет

Лого на Инстаграм

Озборувањето е јадрото на Инстаграм, зошто ќе се залажуваме ... Ние не само што сме заинтересирани за инстантно споделување на она што го правиме, за тоа се Instagram Stories и фотографии, туку и да можеме да видиме што прават нашите пријатели, а не толку пријатели . Сега Инстаграм има статусен симбол кој покажува зелена точка кога корисникот е онлајн или порака што означува кога последен пат корисникот бил на Интернет. Во Gadget на Актуелиадад се враќаме со упатствата, ве учиме како да ја скриете врската на Инстаграм за да не ме гледаат на Интернет.

Оваа нова карактеристика на зелениот индикатор на Инстаграм е заглавена во контроверзии како „онлајн“ WhatsApp или синиот двоен клик на контроверзноста, но имаме добри вести, оваа функционалност може да се деактивира и ќе можете да пребарувате во Инстаграм, како и обично, скоро целосно анонимно, без да им кажувате на другите дека сте на Интернет користејќи го Instagram. За да го направите ова, треба само да одиме во поставките на апликацијата, или на Андроид или на iOS, да преминеме во делот „Приватност и безбедност“ и да ја изберете опцијата Покажете статус на активност. Во многу верзии ова е прикажано како Покажи статус на активност, затоа што Инстаграм сè уште не ја прошири целосно оваа одлика.

Откако ќе ја деактивираме оваа функција, таа повеќе нема да биде означена со зелена точка ако сме онлајн. Ниту, пак, ќе се појави каква било порака која означува која е нашата последна врска со најпопуларната социјална мрежа на планетата. Да навистина, Како што се случува во WhatsApp, ако ги скриеме нашите информации за статусот на Интернет, нема да можеме да ги гледаме ниту информациите на другите, па мора да измерите дали навистина вреди или не. Толку е лесно може да се ослободите од озборувања на Инстаграм, нели?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.