Како можам да одам од новиот Windows Live Hotmail на стариот MSN Hotmail? Не можете да се вратите на претходната верзија?

Windows Live Hotmail е новата верзија на стариот Hotmail (класичниот MSN Hotmail). Како што е нормално со секоја апликација што е на пазарот толку многу години, таа се обновува за да се развива и да се прилагоди на новото време, со нови функционалности и карактеристики. Проблемот е во тоа што, како што веќе знаеме, никогаш не врне по вкус на сите и има многу кои беа навикнати да ја користат својата вообичаена Hotmail и не ја сфаќаат поентата на новата. Windows Live Hotmail.

Лого на MSN Hotmail

EОва предизвика дека не малку корисници на Hotmail се обидоа да се вратат на претходната верзија на програмата и некое време беше можно да го сторат тоа користејќи ја опцијата «Назад на MSN Hotmail» што се појави во менито "Опции". Како што реков, ова беше можно некое време, но многу жалејќи се за оние на кои не им е пријатно новата верзија, веќе не е можно да се вратите на старата верзија на Hotmail, ниту користејќи го овој метод ниту кој било друг.

Sгледам во Google Како да преминете од новата верзија на Hotmail на претходната, ќе најдете многу страници на кои тие објаснуваат како да го сторите тоа користејќи ја гореспоменатата опција „враќање на MSN Hotmai“. Како што веќе реков, оваа опција повеќе не е достапна, но многу (не сите) страници што објаснуваат како да го направат тоа, не се потрудија да ги ажурираат информациите за да пријават дека:

Методот за враќање на старата Hotmail веќе не е достапен

CБидејќи има многу корисници кои инсистираат да се вратат на претходната верзија и има неколку коментари кои прашуваат за тоа што беа оставени во различните написи за Windows Live Hotmail тука во VinagreAssino.com Одлучив да се информирам добро за оваа тема за да ви ги дадам најдобрите можни информации за предметната тема.

Исмаел Ел-Кудси

Dпо долго пребарување на Интернет, решив дека е најдобро да се обидам да добијам информации од прва рака за да стапам во контакт со Исмаел Ел-Кудси. Исмаел е Менаџер за пребарување во МСН и затоа има пристап до целосно веродостојни информации за оваа тема.

AИскрено благодарам Ismael вашиот брз одговор на моите прашања и вашата потврда дека повеќе не е можно да се вратите на стариот MSN Hotmail. Очигледно, периодот на доброволно ажурирање беше воспоставен од мај до септември, за време на кој корисниците кои мигрираа од стариот Hotmail на новиот Windows Live Hotmail имаа можност да се вратат на претходната верзија. Но, оваа опција повеќе не е достапна и веќе не е можно да се вратиме на претходната верзија на кој било начин.

Sлоши вести за оние кои не ја сакаат новата верзија. Главните поплаки што ги добив и прочитав се бавното вчитување на страницата Hotmail и нередот што го прават некои корисници со новиот интерфејс на програмата. Во однос на второто, морам да кажам дека мора да се запомни дека во моментов има две бесплатни верзии на Hotmail до кој може да се пристапи наизменично. Ако сте во целосна верзија, можете да отидете во основната верзија која е повеќе слична на Hotmail за цел живот.

Лого на Windows Live Hotmail

Cна во врска со жалбата за Се вчитува Hotmail бавно и што е потребно за да се отвори при најавување, мора да се разјасни дека новиот Hotmail е програмиран и развиен со AJAX и ова го прави малку потежок. Но, има и предност, а тоа е дека штом страницата се вчита, не треба целосно да се вчитува додека ракуваме со нашите е-пошта. Значи, ако вашата жалба се однесува на брзината, одете на основната верзија и запомнете дека иако требаше помалку време да се отвори порано, исто така, траеше многу повеќе кога одевме од една на друга е-пошта и од е-пошта до сандаче, итн. и сега тоа се случува малку обратно, така што разликата не е толку многу.

EВо секој случај, како што гледам дека има доста конфузија со новиот Windows Live Hotmai, јас ќе го сторам истото што го правам и со Windows Live Messenger и ќе создадам посебна објава во која се собира сè што е поврзано со Windows Live Hotmail и ќе додадам различни упатства за да го знам длабоко новиот интерфејс на програмата (веќе можете да пристапите до статијата Сè за новата Hotmail).

BПа, веќе знаете дека отсега немате друг избор освен да започнете да живеете со новите одлики на новиот Hotmail доколку сакате да продолжите да го користите. Се надевам дека сè ти беше јасно во врска со тоа. Поздрав од виноградо.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

187 коментари

 1.   jhon dijo

  Здраво, сакам да знам како можам да одам од новите прозорци во живо до старите сандачиња


 2.   Оцет убиец dijo

  Здраво jhon не можете да се вратите на старата лента за hotmail што најмногу можете да направите е да отидете во основната верзија, прочитајте го упатството за Hotmail на оваа страница. Поздрав


 3.   Алекс dijo

  Штета. Бев навикнат на стариот Хотмаил. Брз, едноставен и безбеден. Се надеваме дека овој нов систем ги исполнува нашите потреби. Заминувам.

  Алекс.-


 4.   Оцет убиец dijo

  Здраво Алекс вистината е дека ако сакаме да продолжиме да користиме Hotmail немаме друг избор освен да се навикнеме на новиот Windows Live Hotmail. Beе биде прашање на адаптација. Поздрав


 5.   АВРМ dijo

  Добро попладне, би сакал да ми испратите е-пошта со информација за следното прашање што ќе ви го поставам. Сакам да преземам, не добивам пример или информација за тоа. Би сакал да излезете да дознаете што преземам. Одговорете на мојата е-пошта со секаква доверливост.
  Ви благодариме за вниманието
  Со почит: практично огорчена млада дама


 6.   Оцет убиец dijo

  Здраво на тој, не е потребно да ви одговорам преку е-пошта, можам да го сторам тоа тука. Погледнете, веќе не можете да користите MSN hotmail, немате друг избор освен да користите Windows Live Hotmail ако сакате да користите Hotmail. Не знам што сакаш да кажеш пред да има уште една на оваа страница. Проверете ги написите десно од страницата или користете го пребарувачот на врвот за да дознаете повеќе за Hotmail. Поздрав


 7.   Оцет убиец dijo

  Здраво atонатан, ако она што го мислите е како да ги знаете контактите што ги има лицето што ви испраќа е-пошта на Hotmail, одговорот е дека не е можно да се знае, или барем не знам како да го направам тоа. Во секој случај, неможноста да се знае кои контакти има испраќачот на е-пошта лежи во заштитата на нивната приватност и затоа не е можно да се знаат тие податоци. Ако сакате да знаете какви контакти има, прашајте го, обидот да ги добиете со други средства не е легално или морално и запомнете дека сè што правите на Интернет остава трага. Се најдобро.

  Добрата вест е во право, барем сега има многу повеќе капацитет во нашата Хотмаил. Се најдобро.


 8.   Џонатан dijo

  Здраво
  Да, вистината е дека штета што не можам да се вратам на MSN Hotmail. Но, ако можете да ми кажете како да направам за да го видам синџирот на контакти кога ќе ми испратат е-пошта, јас многу би го ценел тоа.

  благодарение


 9.   Каролина dijo

  Па, мора да го покажам моето незадоволство затоа што мојата сметка беше променета сама по себе без моја согласност. Не ми се допаѓа новата е-пошта затоа што не можам ни да гледам презентации на power point. Самоволие на Q да ве присили да имате производ што не сте го побарале и кој не ви се допаѓа.


 10.   Добрата вест dijo

  Па, добрата работа кај новата Hotmail е што имате повеќе капацитет и можете да соберете повеќе пораки, жал ми е што не сум многу корисен.


 11.   мицеела dijo

  Здраво…!!! Сакам да знам како да ги пренесам моите прозорци во живо, ве молам… !!! 😀

  кажи ми дека знаев, но повеќе не се сеќавам


 12.   Оцет убиец dijo

  Здраво Микаела, вистината е дека не знам на што мислиш, ако можеш малку да се објасниш, сигурно можеме да ти помогнеме. Се најдобро.


 13.   Nora dijo

  Ви благодариме за информацијата.
  Ви благодарам што ми дозволивте малку повеќе инструментација.
  НораМариПоса


 14.   Пола dijo

  Може ли некој да ми каже каде можам да ја најдам опцијата Поставки за приказ на пошта што ги донесе пораките по страница, заглавјата на пораките и другите опции и дека сега тие не се појавуваат во новата hotmail во живо на Виндоус? Заинтересиран сум заглавјата на пораките да ги пронајдам ИП на испраќачот. Повеќе нема да ги имаме тие опции со новите прозорци? Благодарам


 15.   Оцет убиец dijo

  Во право сте Пола, ќе се обидам да видам дали е можно да пристапите до тие информации. Се најдобро.


 16.   Пола dijo

  Веќе го најдов одговорот на она што го барав, барем за опцијата за заглавија на пораките каде што се појавува ip на испраќачот. Го ставив тука за оној што те интересира.

  Во основната верзија на hotmail за windows live, оваа опција сè уште не е достапна, но ако ажурирањето е направено во целосната верзија на новите прозорци, можете да го најдете со кликнување на десното копче на глувчето на списокот со е-пошта што ја сакате. за да ја видите ip и изберете преглед на изворниот код. Ова отвора прозорец со изворот на пораката. Оригиналната IP-адреса на испраќачот се појавува веднаш до "IP-X-Потекло:", (ако испраќачот користи прокси, ip можеби не е вистинскиот).
  Во однос на другите опции што ги донесоа поставките за приказ на пошта, како што се пораките по страница и слично, се чини дека тие сè уште не се достапни. Keepе продолжам да гледам
  Благодарам


 17.   Оцет убиец dijo

  Не Пола, многу ти благодарам за информацијата, што е многу корисна. Поздрав


 18.   Мастел dijo

  Јас сум револтиран, затоа што не можам да отворам ниту една е-пошта со прилог, познатата моќна точка. Избришав повеќе од 500 е-пошта и не решив ништо. Не мислев дека не можам да се вратам на старата верзија.
  Myерка ми, која не ја смени, може да отвори е-пошта со прилог, која ја испратив и што не можев да ја отворам.


 19.   ИТСАСОА dijo

  Би сакал да знам како правам така што кога проследувам е-пошта, контактите да не излегуваат сите и да не излегуваат целите адреси, туку кратките имиња што ги ставате кога создавате нов контакт. Во старата верзија можете да ја измените вашата листа на контакти и со новата верзија не знам како да го направам тоа, но ќе одговорам што е можно побрзо.


 20.   Наталија dijo

  Јас веќе им оставив порака на овие бескорисни луѓе кои го развија ова ѓубре од прозорци во жива пошта. Ажурирањето би требало да значи дека го чувате она што го имавте + нови придобивки. За овие „интелигентни“ не е така, тие извадија неколку опции на располагање со старата и сакана жешка пошта, меѓу нив, за да изберат колку пораки ќе покажат на една страница. Побарав помош, теми, им испратив пошта и ништо. Тие се компанија за школки бидејќи не даваат телефонска поддршка и Господ нека ви помогне ако сакате да решите проблем. Јас веќе се борев со нив затоа што сакав да ме принудам да ја преземам новата верзија (досега не сум го сторил тоа). Гомна за овој нов систем.


 21.   Оцет убиец dijo

  Здраво Наталија, веќе знаете дека има многу кои размислуваат како вас. Во ред е луѓето да се жалат јавно, ако тоа го прават доволно луѓе ширум светот, претпоставувам дека ќе се обидат да го подобрат системот.

  Здраво ИТСАСОА, што сакаш да кажеш дека контактите не излегуваат сите, можеби дека кога ја испраќаш поштата до многу контакти, секој гледа само своја пошта, а не на другите, дали е тоа ?. Од друга страна, за да модифицирате контакт во новата верзија на hotmail, она што треба да направите е да пристапите до контактите, а потоа да ги обележите контактите што сакате да ги измените и да кликнете на „Уреди“ погоре. Beе можете да ги промените сите податоци на вашите контакти.

  Поздрав.


 22.   Claudia dijo

  вистината е дека hotmail во живо за нови прозорци е бескорисно што тие ги преобликуваа работите е чисто нето броење затоа што за почеток не ги отвора прилозите и тогаш едвај ги добивам е-поштата од моите пријатели и кога ќе пристигнат и јас никогаш не отворам таму не е ништо, не знам што се случува со овој нов изум, но вистината е дека не работи за вас, затоа ве молам да преминете во класичната верзија дека ако работи, ова е бескорисна мрежата


 23.   Андреј dijo

  здраво, како си п.с., можам да останам во тој, но би сакал да ми помогнеш затоа што дел од мене не сакав да бидам во оваа верзија, имам уште еден проблем е што не можам добро да ги читам своите е-пошта и ова се случува само да ме видите сменет во оваа верзија, бидејќи претходно ако можев да ги прочитам (стара верзија) би ценел многу ако можете да ми дадете решение во ред благодарам


 24.   мај dijo

  Би сакал да ми објасниш како да залепам слика за да се појави како личен потпис, бидејќи во претходната врела беше лесно возможна, а во верзија во живо не можев. Благодарам


 25.   Оцет убиец dijo

  Здраво, се надевам дека ќе можам да го објаснам во туторијал пред да заврши неделава. Поздрав


 26.   Оцет убиец dijo

  Здраво Клаудија, вие не сте единствените огорчени со новите измени, се надевам дека наскоро ќе ги решат проблемите.

  Ендру, што точно мислиш на тоа што не можеш добро да читаш е-пошта со новата верзија на Hotmail. И услуга, не пишувајте како да испраќате текст дека ова не е мобилен и чини малку да го прочитате. Поздрав


 27.   Андреј dijo

  Здраво, извинете што го напишав ова е обичај што мислам, погледнете што сакам да кажам е дека кога ќе влезам во сандачето ќе направам клип во некоја порака и вистината е дека не можам да ја прочитам без оглед на пораката, ја проверив конфигурацијата на поштата, но не се случува ништо во ред ако можеш да ми дадеш одговор би го ценел благодарам.


 28.   Оцет убиец dijo

  Па Ендру, ќе пробам малку да видам дали промената на нешто се појавува со истиот проблем што го имате и, па го најдеме решението.


 29.   JOEL dijo

  Здраво, би сакал да знам како да ги финансирам моите пораки пред да ги направам црни од дизајн, но сега таа опција не се појавува, тоа е единственото нешто што ми здосадува со оваа нова жешка и исто така е многу бавно да се испраќаат е-пошта или оптоварување


 30.   Исус Перу dijo

  Здраво на сите вас, знаете колку од нас не се согласуваат со оваа верзија, тоа е грдо, старата беше многу подобра заради начинот и естетиката што сега ја имав во разговор со пријателите, многумина се обидуваат да се вратат но не можеме или нема да смениме во Yahoo друг пост центар, се надевам дека ќе ни дадат можност да се вратиме на старата верзија чао by


 31.   jhon dijo

  Сакам да направам пребарување, сè уште ја имам старата топла пошта, би сакал да знам зошто се должи тоа и добро мислам дека не е само мој случај, неколку пријатели сè уште ја имаат старата верзија, не знам дали би бидете премногу проблеми за да одговорите на мојот коментар, ви благодарам и добро не би сакал да ја променам мојата е-пошта за ништо: Да, се навикнав


 32.   Оцет убиец dijo

  Здраво ELОЕЛ lookе погледнам што ќе прашаш. И јон, каков оперативен систем користите?


 33.   Кармен dijo

  Здраво, би сакал да ги знам чекорите што мора да ги следам за да го изберам списокот со претпочитани контакти, бидејќи кога одам да испратам порака, ги добивам сите контакти и навистина е непријатно. Ви благодарам.


 34.   Едгар зарама dijo

  Здраво на сите

  Не знам дали може да ми помогнеш. Јас сè уште имам Интернет врска преку dial-up. Проблемот што го имам како додаток на веќе споменатата бавност, да влезам на страницата. Не можам да преземам прилози.
  Не знам дали некому му се случи истото и како можам да го решам ова.

  Ви благодариме.


 35.   Оцет убиец dijo

  Кармен, ќе го разгледам твоето прашање.

  Едгар, новата Hotmail работи со ајакс технологија, ова ве прави потребна добра врска за да работите со неа и претпоставувам дека затоа не може да ги презема датотеките.


 36.   наталиј dijo

  неееееееееееееееееееее !!! Дека веќе не можам да менувам ќе штрајкувам хехехе тоа е измама затоа што не се сменив се сменив сам абууу u


 37.   Паркер dijo

  Здраво, прашање, во живо поштата во hotmail, кога добивам прилог, го давам за преземање и се појавува објавувачот каде што се појавува Open Save Cancel? Па, не за мене ... ВЕADЕ НЕКОЛКУ ИМЕ, што се случи? Се појавува Само Зачувај и Откажи, од друга страна, ако одам во MSN и ги отворам е-поштата од таму, тоа е со кликнување на горниот дел од главниот прозорец msn таму, ако кога ќе го отворам истиот прилог ја дава опцијата OPEN. како е работата? дали е вака со hotmail во живо или е грешка?
  Паркер


 38.   Оцет убиец dijo

  Паркер каков прелистувач користите и каква верзија?


 39.   PABLO dijo

  ништо не се случува во живо, многу луѓе се кејан на оваа верзија, јас ја претпочитам конвенционалната подобра боја побрзо полесно, но она што ќе се стори, нема кој друг да ја користи новата верзија или мислам дека подобро е да одам на gmail. Ви благодарам ….


 40.   Паркер dijo

  Оцет убиец Јас користам верзија 6 Интернет експлорер.


 41.   Оцет убиец dijo

  Паркер Пробав да преземам датотеки со Firefox и Internet Explorer 7. Не е добро што користите застарена верзија на прелистувач, затоа препорачувам да ажурирате до најновата верзија. Тоа ќе ја подобри безбедноста и сигурно вашиот проблем ќе биде решен.

  Може да се префрлите на Internet Explorer 7, но јас секогаш го препорачувам Firefox, тој е прелистувачот што го користам и оваа страница (оцет убиец) е оптимизирана за да изгледа подобро во Firefox. Ако се осмелите, можете да го преземете од Google следејќи ја врската подолу, таа е потполно бесплатна и многу лесна за употреба.
 42.   дереа dijo

  Здраво, имам две прашања:
  1.- Не знам дали разбрав правилно… Основната верзија на Windows Live Hotmail е најслична со старата верзија, нели? Или не сум во право?

  2.- Ако има нешто што ми пречи во врска со оваа нова верзија, не е во можност да ставам обоени позадини по е-пошта (што беше прилично забавно, да ја кажам вистината), бидејќи во оваа верзија (што ја мразам со сите мои душа) означена е само репликата што е напишана is таа е доста грда и би сакала да знам дали некој знае како да стори за да може да стави обоена позадина можеби не може да се направи, но можеби има трик таму

  Благодарам однапред!


 43.   Паркер dijo

  … И не добив одговор… 🙁
  Реков дека проблемот е во тоа што при преземање на прилог во hotmail во живо, опцијата за отворање не се појавува, само зачувува и откажува.
  Ако ја отворам поштата со MSN, тогаш ја давам за преземање и таму се појавува.
  Сега подобро да прашам на друг начин: Дали некој има Internet Explorer 7 и при отворање на Hotmail во живо без MSN, при преземање на прилог, тој ги добива 3-те опции OPEN SAVE и CANCEL?


 44.   Carmen dijo

  Здраво, би сакал да знам како да изберам список со контакти ,,, (како во старата жешка пошта) омилени, тотално е непријатно секогаш кога ќе испратам е-пошта дека сите ќе излезат, и ако се обидете да избришете ги од е-поштата што ви кажува дека бришете од msn, јас многу би го ценел навремениот одговор. Ви благодарам.


 45.   векан dijo

  на Ми се допаѓа новата верзија на msn


 46.   Оцет убиец dijo

  Андреа добро разбравте, основната верзија е најслична на старата Хотмаил. За средствата ќе видам дали ќе најдам нешто.

  Паркер, вистината е дека не се објаснив многу добро во другиот коментар. Кога реков дека го пробав со Firefox и IE 7, мислев дека сè е нормално и излегоа трите опции. Во случај сè уште да се сомневате, еве ја следнава слика:

  Преземено е од Internet Explorer 7 при преземање на датотека pps. Поздрав


 47.   paola dijo

  Лага е дека не можам да ја сменам верзијата во живо со претходната бидејќи ја имам претходната msn лошото е мојот послужавник што е во живо, но ќе барам некој трик и ќе го сменам и пс затоа што не ми се допаѓа новата верзија воопшто сметам дека е срамота q нè принудува да користиме верзија со која не се согласуваме дека тоа е сè п.с. со почит


 48.   луди dijo

  msn во живо е глупост тоа е вистината и јас пишувам само за да го покажам своето незадоволство од оваа нова верзија. Ви благодарам


 49.   Оцет убиец dijo

  Поздрав до сите:

  Кармен, еве што бараше:
  Паола, ако најдеш трик, кажи ни, добро?


 50.   Паркер dijo

  Па, сè уште се сомневам: С.
  Во одговорот не спомнувате како сте ја отвориле поштата, ако со MSN е целосно затворена, односно без иконата msn во лентата за часовник, отворајќи го истражувачот 7 и http://www.hotmail.com и ја внесувате вашата е-пошта и отворате прилог, дали ги добивате 3-те опции? затоа што ако го отворите msn, и од главниот прозорец msn кликнете за да ја отворите вашата пошта вака директно без поминување, и кога ќе го отворите прилогот таму ако сигурно излегуваат 3-те опции што ги знам, сакам да знам дали со msn се затвори како што реков, се појавуваат исти 3 опции ... благодарам.


 51.   Паркер dijo

  Ах ах ах! сега да, сега е јасно, ви благодарам многу, сега не се сомневам, мора да го ажурирам IE, тоа ќе биде првото нешто што ќе го сторам, сè уште не го сторив тоа, бидејќи тоа подразбира дека на оригиналниот xp и др. ... но јас ќе испитам.
  Јас ти кажувам дека работам во сајбер и сите компјутери имаат IE 6, тешко е да се убеди сопственикот дека има Firefox, но јас ќе го убедам ... во меѓувреме ќе морам да ги решам проблемите со наведениот прелистувач како оној што го спомнав ...
  Истражувам како е инсталиран IE 7, прескокнувајќи некои работи што ги знаете и гледате и ви кажувам ...
  Секако, имам Firefox дома и секогаш го користам, имам IE6 но никогаш не го користам за да не го ажурирам хаха ...
  Благодарам уште еднаш…
  Паркер


 52.   Оцет убиец dijo

  Па, тоа го чини работата на Паркер. Погледнете ме, јас ги добивам трите опции со двата прелистувачи и двата методи, тоа е, пристап до поштата од месенџер и исто така отворање на Hotmail независно и со затворен процес на месинџер (часовникот што го коментирате). Затоа, потврдувам дека ги гледам трите опции, како и да е, знам дека не си единствениот што се случува. Поздрав


 53.   Оцет убиец dijo

  Вие сте добредојдени Паркер, вистината е дека ако ми е тешко да го инсталирам Firefox во сајбер, повеќе од што било поради навиката што клиентите ќе ја користат да користат истражувач. Поздрав


 54.   Lynn dijo

  Вистината е дека не е фер. Мојата е-пошта се смени сама по себе. Јас не побарав да го имам тој глупости во Виндоус Лајв. Тие треба да направат нешто затоа што ако не мислам дека луѓето нема да отвораат повеќе сметки таму. Претпочитам јаху 1000 пати.


 55.   Тутс dijo

  Здраво…. еј имам едно прашање, јас сум веќе СИЛА дел од новата жива пошта и не изгледа толку лошо, веќе се навикнав, само прашање и би сакал да знам дали може да ми помогнете Винагре. ..
  Како можам да ставам слика во потписот? Не можам ...


 56.   Оцет убиец dijo

  Тутс seeе видам што се случува со сликата во потписот и дали можам да објаснам како да го направам тоа во туторијал.


 57.   Ванеса варгас говара dijo

  Мојот соработник се пријави ме сакајќи да работи во Windows Live Hotmail и сакав да ја користам Msn Hotmail засекогаш. Мојот живот е разнишан и никогаш повеќе нема да биде исто. Затоа што, зошто !!!!


 58.   градоначалник dijo

  бран !!!: D Имам прашање во врска со прозорците во живо затоа што не можете добро да копирате слики би сакал да ми помогнете, ќе го ценам многу. со почит


 59.   Оцет убиец dijo

  Здраво Меритит, точно на што мислите, да ги испратите и примите или да ги ставите како позадина на вашите е-пошта?


 60.   мај dijo

  Најмил мој Вињагре, ти што си толку капо компјутерска наука, одвој малку време и објасни ми ја темата на сликите и личниот потпис на новиот жежок… те молам… те молам !!!


 61.   Јулиета dijo

  Здраво, јас сум iули од Кордоба Аргентина, многу сум бесен затоа што ја добив новата верзија заради трепет и сега вистината е болт ... Ми недостасува стариот лесен, освен една по две години, станува користено многу ... сега со ufff не можам да го поднесам тоа е ужасно и не гледам ништо ново само компликации ..
  Wouldе мораше да направиме супер глобална кампања за да се вратиме на старата оригинална жешка пошта .. ова не е фер !! правда правда !!
  besots и успеси со страницата!


 62.   Оцет убиец dijo

  Ви благодариме на ietулиета за коментарот.
  Можеби ќе го побара тоа на тој начин, утре нема да ми остане друг избор освен да се занимавам со темата на сликите и потписот во Windows Live Hotamil. Поздрав од оцет


 63.   Хуан Карлос dijo

  Здраво, дозволете ми да ви кажам дека имам три сметки за hotmail и само една мигрира во новата основна верзија на hotmail за Windows live. Беше чудно затоа што ја затворив сесијата само за да ги прочитам моите други е-пошта и кога повторно ја отворив (прашање на минути) тие веќе сменија сè. Точно е дека е невозможно да се врати, се надевам дека барем другите две сметки не ги менуваат со текот на времето. Само сакав да ви кажам за оваа белешка.
  Со почит


 64.   РАМИРО dijo

  Во старата жешка пошта што можете да ја конфигурирате, внатре во сандачето од десната страна има опција што вели ОПЦИИ - ЧЕКОРНИК НА ЧАСОК И постои опција која вели АДВАНЦЕД ја избравте оваа опција и тоа е тоа. Оваа конфигурација е направена за да се добие IP на луѓето што ми испратија порака. Во моментов со LIVE не можам да конфигурирам.

  Како да го решам овој проблем?


 65.   акварио dijo

  Здраво, она што сакам да го знам е зошто некои луѓе можат да продолжат да имаат msn hotmail, а други не. Ми се чини многу нефер и јас сум еден од луѓето што ги сакаат работите онака како што се. Јас не земав hotmail во живо на прозорците за да го тестирам, еден ден започнав сесија и веќе излезе така, не е фер и многу сум лут на оваа промена.
  П.С: Се надевам дека оној што ја измисли новата жешка пошта, има два прста во челото и се враќа на старата верзија или барем им дозволува на луѓето слободно да избираат.


 66.   Мајк dijo

  еј имам проблем имам windows vist и сум во hotmail и кога ќе отворам приложена датотека гледам само зачувување и откажување, што да правам таму? Она што треба да направам е дека има програма што треба да ја преземам или има нешто што не сум го конфигурирал, помогни ми


 67.   anуан оваедо dijo

  Здраво, би сакал да ми помогнете да го дешифрирам мојот проблем, бидејќи сторив сè и сè уште го имам тоа ... describeе опишам:
  Страницата за hotmail ми покажува без проблеми да се најавувам, кога ќе се најавам, ми се случуваат две работи ... или виси и не влегува или влегува, но со страшна бавност и не ми дозволува да гледам е-пошта или да преземам прилози. како да е проблем со мојата врска „што не е“ затоа што сите други страници се одвиваат непречено. и мсн некогаш ме поврзува а некогаш не, тоа е според денот ... вистината не е .... те молам помогни ми! ! ! ! Одам однапред да ти се заблагодарам ... многу ти благодарам.


 68.   Оцет убиец dijo

  Мајк Јас ја немам Виста и не можам да ти помогнам, но Виста не ти дозволува да се отвориш директно.


 69.   Родолфо dijo

  Па што е срамота за старата hotmail pucha што боли сега со оваа нова hotmail не можам да испраќам пораки со средства и музика wa q одвратност


 70.   Оцет убиец dijo

  Хуан Овиедо, вистината е дека е многу чудно, затоа што таа забавеност може да биде поврзана со потрошувачка на ширина на опсег од страна на некои шпионски софтвер или слично, но ако останатото оди добро. Како и да е, новата Hotmail е многу побавна од претходната и може да имате врска малку заситена. Ако веќе сте се обиделе да се поврзете без да извршувате програми p2p, како што се емуле, пандо, зато, итн. И проблемот продолжува, стартувајте антиспајвер и проверете дали имате среќа. Друга работа што не ми текнува. Се најдобро.


 71.   Belinda dijo

  Мојот проблем е што никогаш не ја прифатив верзијата на windoes во живо, јас бев таков до вчера кога се сменив сам и тоа беше со сила никогаш не ми се допадна тој систем и затоа друга е-пошта што ја прифатив знаев за ризикот направете го тоа во она што го користам најмногу Тоа не се согласува но дава лоша нога што вчера ја сменив без да прифатам што не вреди што можам да направам за да се вратам на старата верзија на msn?


 72.   Оцет убиец dijo

  Белинда ако го прочитате над написот ќе видите дека имате линк за враќање на старата жешка пошта.

  Хуан Карлос го забележа вашето сомневање.


 73.   жуан карлос dijo

  Здраво. Всушност, само сакав да прашам зошто акцијата не е достапна за да ставам музика и / или позадина во порака
  ве молам, одговорете на тоа. Реков дека новата верзија е многу бавна, не знам, но би сакала да продолжам да испраќам пораки со позадина и музика, помогни ми за помош по пошта xxxxxxxxx @ hot


 74.   жуан карлос dijo

  Здраво. погледнете што сакам да знам е како да ставам позадина музика во порака. Во новата верзија на хотмсил не знам дали може да ми помогнете. Порано испраќав пораки со музика во заднина во оваа верзија или може да биде само тоа. ти благодарам за се.


 75.   главно dijo

  Вистината е дека не бев во право .. сега знаејќи дека не можам да ја сменам е-поштата за Windows Live Hotmail што е ѓубре, воопшто не ми се допаѓа ми останува старата жешка пошта цел живот ми недостасува !!!! многу! но не сум задоволен ако не најдам начин да го сменам, не го отворам повторно ... добро, благодарам за информацијата


 76.   линк парк dijo

  Нок оваа нова msn не ми се допаѓа кога ми доаѓа, знаеш каде noc k ahcer повеќе сакам да глумам со стариот е повеќе chvr px помогни ми сакам да се вратам на старата msn ... поминувам денови и денови во потрага по како се вратив во стариот, ве молам, може некој да ми помогне ... благодарам


 77.   Оцет убиец dijo

  Прочитајте на почетокот на статијата.


 78.   Карин dijo

  Здраво, се надевам дека ќе ми помогнете:

  Сакам да ја сменам мојата лозинка, мојот профил оди во опции каде пишува дека се вчитува, но може да биде цел ден и ништо не завршува со вчитувањето, така што не можам да модифицирам ниту една моја лична информација, имам основни прозорци во живо, ве молам, помогнете ми ... Ви благодарам.


 79.   КЕИЗЕР dijo

  здраво оцет атентатор Комо Тас Комо Знам дека сте тром во ова Сакав да ве консултирам нешто добро за да започнам Сакав да ги сменам личните податоци и лозинката во овој нов прозорец во живо и да трае засекогаш, исто така пред да знаев како да ставете музика и средства на моите пораки и не можам повеќе да сакам да ми помогнете како да ставам музика и телефон на моите пораки xfa помогнете ми plss ... .. исто така кажете ми како да се вратам на стариот MSN што беше реконтра chvr и не ми се допаѓа новото ѓубре од прозорци во живо
  xfa помогни ми ако знаеш дали не забораваш… поздрав.богу


 80.   Оцет убиец dijo

  Здраво KEIZER, ги разгледувам работите што ги прашувате и наскоро ќе се појават упатства за нив. За да ја задржите старата msn, прочитајте ја статијата и ќе најдете врска со трик за да го направите тоа.


 81.   челик.- dijo

  Здраво, добив нова msn, бидејќи онаа што ја имам е многу долга и би сакал да знам како можам да ја префрлам целата своја листа на контакти на мојата нова msn, бидејќи има многу,
  Малку

  Сти.-


 82.   Оцет убиец dijo

  Сти го забележа вашето прашање, сметам дека е интересно за една статија. Преминете на блогот дека наскоро ќе имате прирачник. Поздрав


 83.   Ричард osосуе dijo

  Здраво оцет, се надевам дека одговоривте на прашањето што ви го испратив на вашата е-пошта. Јас сум многу очаен да се вратам на msn hotmail и знаете дека би сторил сè (прочитајте ја пораката што ви ја испратив за повеќе информации за услугата што сакам да ве прашам)


 84.   Оцет убиец dijo

  Ричард моментално постои трик што ви овозможува да продолжите да ја користите верзијата 7.5 на MSN Messenger. Ако сакате да знаете што се чита „Како да се избегне Messenger во живо“, но имајте на ум дека не ажурирањето на програмата подразбира биде незаштитен пред многуте закани што ги има на Интернет. Затоа мојот совет е тоа ажурирајте во верзија во живо и ќе се навикнеш на тоа. Се најдобро.


 85.   Ричард osосуе dijo

  Но, оцет, не зборувам за msn, зборувам за hotmail, помогни ми да дознаам меѓу 5-те делови на светот како да помине „насилно“ од Windows Live Hotmail на стариот MSN Hotmail затоа што иако ми изгледа чудно, нова msn повеќе не нова hotmail

  Ви честитам за блогот, вистината е многу добра и се надевам дека го искористивте вашето искуство во истрагата


 86.   Ричард osосуе dijo

  Заборавив, мсн = месенџер

  За да не се збуниш


 87.   Ричард osосуе dijo

  Оцет е добро, но само една последна услуга, кажи ми како можам да го контактирам Исмаел Ел-Кудси, Менаџерот за пребарување во МСН што го спомнавте погоре, за да видам дали тој ми кажува нешто за тоа како да одам од прозорец во живо хот-мејл на мсн хот-мејл не на нов месенџер за hotmail до стариот msn месенџер


 88.   Ричард osосуе dijo

  Бидејќи вистината, во врската до неговата страница, не можев да го задоволам сомнежот

  Мислам дека треба да имаме поефикасен начин на комуникација.


 89.   Ричард osосуе dijo

  Мислам, ми се допаѓа новиот windos во живо месенџер, но не и новите прозорци во живо


 90.   Оцет убиец dijo

  Па, ако бев збунет и ако не го направите разјаснувањето, не знам;). Ајде да го видиме Ричард, врската објаснува како да го инсталирате стариот месенџер, нема друго решение, ако не работи за вас, што знам дека тоа е единствениот метод.


 91.   Оцет убиец dijo

  Ричард кликнува на врската на Исмаел и на неговата страница ја бара областа „кој сум јас“, таму ќе најдете е-пошта за контакт.


 92.   Ричард osосуе dijo

  Оцет, немам лоши вести за вас, но лоши вести, Изамел ми потврди брзо и официјално дека не можете да се вратите на старата жешка пошта, дури и ако тоа оди длабоко и прави хакерска работа во хот-пошта.

  Така што сите ја знаат суровата реалност.


 93.   погледнете dijo

  Долго време не бев во можност да пристапувам до мојата сметка за е-пошта со hotmail и би сакал бидејќи имав адреси кои во спротивно не би било можно да ги вратам нив и мојата адреса, исто така имам работни компании со кои не можев контактирајте за да им дадете нова адреса, можете ли да ми помогнете? Ви благодарам.


 94.   Оцет убиец dijo

  Ричард osосуе добри информации.

  Погледнете, мислам дека немам решение, извинете.


 95.   флукс dijo

  Претходно со стариот msn можевте да испратите персонализирана е-пошта со слика и музика во позадина сега со овој нов дизајн ви овозможува само да поставите слика како потпис, не знам дали некој знае како да постави музика во заднина? Оваа нова е-пошта воопшто не ми се допаѓа.


 96.   daniela dijo

  Сакам да знам како да направам за да ја сменам мојата е-пошта во живо во старата жешка пошта, ве молам, ако не можете, барем можете да ми дадете добро решение за мојот мал проблем ...
  благодарение


 97.   едит dijo

  здраво вистината сум донекаде тажна и разочарана не сакав да се определам за прозорци во живо Не ми се допаѓа, не се определив за тоа кога влегов во мојот послужавник веќе се смени без моја согласност на мојот коментар тоа е бавно и го нема она што го имаше старата верзија, би сакала да се вратам на старата верзија. Не знам дали може да ми помогнете ...


 98.   карлокеан dijo

  Почитувани корисници на мобилна телефонија;

  Имам O2 атом за извршување со wm5, и бидејќи ажурирам на Виндоус во живо НЕ ЈА ДОЗВОЛУВА СИНХРОНИЗАЦИЈАТА И ВЕНО Е ВЕНО ПРОВЕРУВАЕ НА НОВИТЕ ПОСТИ ВО ВАШИОТ МОБИЛЕ, решението е да влезете преку страницата за hotmail како и на секој компјутер. За жал, тие не помислија на нас, или сепак е верзија на reeeebeta која не ги остава сите задоволни. Обидете се да се вратите на старата брза пошта на MSN, но тоа е невозможно. прегазен. Затоа, АКО САКАТЕ ДА ПРОДОЛИТЕ ПРОЦЕКУВАЕ НА ПОШТИТЕ АВТОМАТИЧНО СЕКОГАШ ВАШИОТ МОБИЛЕ ОДГЛЕДУВА ТОЧКА ПОСТАПУВАЕ ВИФИ, ОСТАНЕТЕ СО ВАШИОТ МОNИТЕЛ НА МСН, НЕ ОДЕТЕ ВО ВО живо на прозорците!

  Се надевам дека микрософт гениите ќе се полнат со поплаки и ќе го решат проблемот за нас.

  Чао


 99.   карлокеан dijo

  Проблемот е решен !!!!! Очигледно тврдењата дадоа резултати.


 100.   Јанет dijo

  Ја мразам новата верзија на hotmail, ја претпочитам другата верзија, таа е моја омилена, се надевам дека ќе се врати


 101.   Дејвид dijo

  Сакам да се врати на стариот фиока за живи прозорци во живо, ве молиме размрдајте ја
  Би го ценел многу за тоа, што е можно повеќе, ве молам, променете зошто беше Чебере, некои работи што можете да ги направите, не можете повеќе да се заблагодарите


 102.   oseозе Ариел dijo

  Сакам да се врати на стариот фиока за живи прозорци во живо, ве молиме размрдајте ја
  Би го ценел многу за тоа, што е можно повеќе, ве молам, ве молам, променете зошто беше чебере, некои работи што би можеле да ги направите сега, благодарам. и не го разбирам ова и не ми се допаѓа


 103.   oseозе Ариел dijo

  Направив штета на градот со отстранување на старата брза пошта, ве молам, не и нанесувајте штета на заедницата


 104.   Denise dijo

  Минатата година hotmail го смени форматот на сметките и очигледно мојот hotmail се смени, истражувајќи во новата колку можам да се вратам во верзијата MSN HOTMAIL. Денес ми се случи истото, hotmail само ја смени верзијата но сега нема опција да се врати во стариот формат ...
  Ако тие веќе ја сменија мојата верзија и јас сакав да се вратам на претходната сметам дека е непочитување што ме враќаат назад во прозорците во живо и не ми даваат можност да се вратам ...

  Се надевам дека некој може да ми даде одговор да се вратам на старата верзија !!!!


 105.   Алма dijo

  пријателе, таа опција беше отстранета од истиот сервер ... ... дури и во тоа што тие не дозволуваат да одлучиме дали сакаме нивна услуга, овие нови прозорци во живо се одвратни ... затоа што тие не влегуваат во нивната куќа и се менуваат тоа на свој начин и тие не пуштија да се заебаваме. Ние сме најпогодени затоа што сме корисници затоа што тие би сакале да одлучат за нас grgrgrgr ????

  Ако сакате да ни понудите добра услуга барем прашајте и не одлучувајте за нас бидејќи ние сме корисниците ... а особено не ми се допаѓаат новите прозорци во живо ... .. како да влегоа во нашата куќа без дозвола и ја преуредив, сакам да се вратам на старата msn ms. дали го тргнаа и гргргр ???


 106.   Алма dijo

  Ако некој од Виндоус во живо испрати телефонска пошта ги чита овие, тие би биле толку kindубезни да ни дадат можност да се вратиме и на тој начин да одлучиме дали ја сакаме новата услуга, што само по себе е одвратна ??? Ви благодарам
  Алма


 107.   герзон dijo

  Здраво

  Само сакам да знам како можам да вметнам пораки со музичка позадина во новите прозорци благодарение


 108.   Алида dijo

  Го замолувам hotmail во живо на Виндоус да ни даде можност да се вратиме на старата верзија на MSN Hotmail. НЕ ЈА САКАМ НОВАТА ВЕРЗИЈА во која сум мигриран БЕЗ МОЈА АВТОРИЗАЦИЈА. Ве молам, во име на корисниците кои редовно ја користат оваа услуга, се надевам дека ќе го земат предвид ова барање. ВИ БЛАГОДАРАМ.


 109.   Мирла dijo

  Здраво, мислев дека новата верзија ќе ги направи работите уште полесни за мене, но сфаќам дека сум во сериозна грешка, поговорката оди добро: Не гласајте за старата да ја сака новата ... (иако не можам да го одречам тоа има нешто добро но повеќе ја сакам старата верзија). Веќе неколку дена се обидувам да ја сменам лозинката, ги следев упатствата и се обидувам да ја внесам адресата што ми дојде на е-пошта за да можам да ја сменам мојата лозинка, секогаш кога ќе се обидам да влезам чекав до два часови и никогаш не се вчитува, чекам може да ми помогне. Итно е да ја сменам мојата лозинка. Благодарам

  И се надевам со сето свое срце дека сите што не сме задоволни од оваа нова верзија, може да се вратиме на старата, ве молам.


 110.   јаснтија од Синтија dijo

  hols кој може да ми каже како да го сменам msn во живо во стара верзија esk вистината е, најновата верзија на msn не ми се допаѓа за naa е многу грдо мислам дека не сум уника повеќето од нив ја сакаат старата верзија


 111.   Александар dijo

  Здраво Винагрито, по толку многу пребарување се наоѓам во тажната реалност што не можам да се вратам на старата верзија (шахови !!!) Моето прашање беше дали има некој начин да ги вратам пораките што беа избришани, наметнувајќи ми го ова нова ужасна и одвратна верзија ... одговори добро? благодарам поздрав до сите чао !!!


 112.   џанк dijo

  Имам едно прашање, одеднаш може да ми помогнеш. Се обидов да ја сменам лозинката за hotmail, за што ги следев упатствата генерирани од помошта. Доаѓам до Управување со твојата сметка и кликнување на Провери и измени ги твоите лични податоци, но оваа страница никогаш не се вчитува и е полна само со сончоглед. Тоа е проблем на мојот компјутер, но како може да се реши?
  Благодарам


 113.   Самоил dijo

  како што можам да ставам позадина на порака во msn windows во живо, ја пробав неколку пати, но не можеше, се разликува од претходната.
  Ве молам, испратете ми порака со чекорите ps ok. ај бе


 114.   Ерика dijo

  Сакам да ги знам чекорите за испраќање до мојот нов послужавник од претходната е-пошта, тоа ќе биде можно


 115.   стефанија dijo

  Здраво..

  Јас не разбирам кој ја испраќа пораката .. Мислам на името .. или што излегува во есе нова нова пошта .. ДЕ ..

  но не знам како да го направам тоа .. профа помага

  благодарение


 116.   почита dijo

  Здраво, би сакал да знам дали е можно да се повлечат стари е-пошта што ги имав на стариот врел, се обидов, но не можев ... Имам стари е-пошта со датотеки што се од работа и не знам како да ги набавам , каква штета што не им ги испратив од работната е-пошта на мојот врел Затоа што така полесно ќе ги лоцирав, го сторив тоа пред моето жешко ... може ли да ми помогнете? Ви благодарам!!!!


 117.   Грсон dijo

  И како се прави за да не ја сменат твојата верзија, ја имам старата во која сите сакаат да се вратат, би сакал да знам дали има метод за да ИЗБЕГНИМ да ме променат во прозорци во живо?
  однапред благодарам за одговорот.


 118.   Непослушен Тери xD !! dijo

  Здраво пријателе, како сум јас, Маркос, само сакав да ти кажам дека сандачето ми се смени сама по себе, едвај се навикнав на Windows Live Hotmail, сакав да го вратам стариот hotmail затоа што е побрз и исто така во Windows Live Hotmail има нема алатки што не можам да ги преземам моите програми, ве молам, многу ве заблагодарувам, го чекам одговорот пријател, чао


 119.   Оцет dijo

  @pochita ако ги имате и двете сметки активни, испратете ги сите е-пошта од едната до друга. Ако ја изгубивте работата, тоа веќе не е можно.

  @Grson веќе не е можно да се задржи старата верзија на hotmail. Тие го менуваат.

  @Naughty нема решение, се надевам дека еден ден Hotmail ќе го поправи.


 120.   Дејвид dijo

  Тоа лошо направено и малку стручно, можам да видам што направија при промена на пошта, не ми се допаѓа лично


 121.   ken dijo

  ооо лошо n0? akaz0 n0 има ли каква било форма на v0lver до msn h0tma¡lx ke w¡nd0ws l¡ve ez l0 pe0r


 122.   чуда dijo

  Има како тие можат да ни го сторат ова, бидејќи не ми се допаѓа оваа верзија, тоа не се случува, и не ми се допаѓа ништо, тоа е последната сламка, тие ни го прават ова керо стариот анааааааааааааааа


 123.   везда dijo

  Здраво, вистината е, дали можам да се вратам или не на старата верзија, вистината е дека не ми се допаѓа новата, не знам како, но сакам да се вратам на старата, и дали не се враќаш, сигурно ќе престанам да разговарам …… ..


 124.   Хозе dijo

  вистината е дека новите прозорци во живо hotmail не работат за n ... здраво Јас би сакал да знам како да ставам средства на моите пораки пред да ја направам оваа верзија немам потребна алатка за url за активирање или деактивирање Би сакал да знам дали има друг начин да ставам музика и позадина на моите пораки


 125.   Мару dijo

  ЗДРАВО! ... гледајќи дека не е можно до сега да се смени во оригиналната верзија на MSN hotmail., ТРЕБА ДА НАПРАВИме ГОЛЕМА КАМПАIGА ... НИЕ, КОРИСНИЦИТЕ, ДА ГО БАРАМЕ МО PНОСТА ДА ЈА ИЗБЕРЕМЕ ВЕРЗИЈАТА што ја сакаме ДА СЕ УПОТРЕБИ! НЕ Е МОНО РАБОТИ ДА СЕ ИМОБОЗИТЕ БЕЗ БЕЗ КОНСУЛТАЦИЈА ЗА НАС. ДОСТА Е ДА ГО ТРЕБАТ ОВИЕ УБИСТВА. Ајде да започнеме да испраќаме пошта, или во блогови, на страниците, итн. Или што и да ја бараме оваа можност. Нешто треба да се направи. ГОЛЕМ ПОЗДРАВ НА СИТЕ!


 126.   Те сакам Флор dijo

  Би сакал да се вратам на старата жешка пошта
  те молам помогни ми


 127.   kari dijo

  Здраво .. Треба да ми помогнам .., во моментот кога сакам да ги видам е-пораките што ми ги испраќаат не можам да ги видам во целост затоа што прилозите не се отвораат, тие само се зачувуваат и затвораат. или не е доволно доволно за да ги задоволам корисниците ... за жал не можам да прочитам целосна е-пошта затоа што прилозите никогаш нема да бидат објавени ... се случува ... се надевам дека можат да ми помогнат ... во ред.


 128.   Тутанкамон dijo

  Здраво, вистината е дека секогаш имав можност да се сменам, но никогаш не прифатив, сè додека еден ден не се појави така новата верзија на hotmail, а вистината е дека е ужасно, новите работи се претпоставуваат дека се подобри од старите , но во Во овој случај повеќе ја сакам старата топла пошта, каква штета што веќе не можете да ја враќате на старата, но гледам дека многумина не се задоволни од оваа нова hotmail, па администраторите на ова треба да земат предвид барањето на многу пријатели на власт се враќа на старата верзија на msn hotmail


 129.   лошо dijo

  Јас само мразам msn живот

  едноставно gringos не најдоа ништо подобро да сторат отколку да ги вчитаат и msn за да ги наполнат глупости како новости.. бесплатен пазар .. и згора на тоа оптоварување до windoslive мразам мразам прозорци во живо


 130.   kari dijo

  Те молам, објасни ми, што се случи? Свинското месо ме пренесе од msn hotmail до windows во живо без мое одобрение, kkk се случи до денот кога го дадов тврдењето, имав една од моите сметки во msn hotmail и друга во windows live е x што k мраз молбата свинско керија да има мои 2 сметки во мсн хотмаил, свинско прозорците во живо е глупаво ... што е тоа што се случи, можеби х абер го повтори тврдењето дека ме сменија во живо во прозорци, каде тогаш е безбедноста и приватноста велат дека имаат? k Ја отворам мојата пошта за е-пошта и x magic art сега е во живо прозорците ... се случија луѓето одговорни за ова ... Јас сум корисник што сум супер изнервиран и разочаран ... велат е-поштата (нема да биде објавена) ), сепак без к. Јас знам нешто сега тие се сменија во сонсера дека на прозорците живеат KKK BARBARIDADDDDDD.


 131.   Роберто dijo

  Здраво, јас не сум единствениот корисник кој има проблеми со msn во живо, има многу кои го имаат тоа но најлошото е кога имате интернет кабини, има проблем за сопственикот и што е за корисниците е страшно за половина половина час и не отвара дел и за последната сламка е дека услугата за брзина е побавна од измачената повреда на ногата, замислувате колку е ова очајно, но кога нема начин да се реши овој проблем, затоа што се обидов да излезам од ова, но ништо, само Единственото нешто што може да го стори е да не ја испраќаме новата верзија на живо преку Мајкрософт, апсурдно е што тие ни го одземаат правото на слобода да избереме што најмногу сакаме и што е најсоодветно за нас, добро е што сме луѓе од третиот свет, но ќе ти кажам дека што побрзо работите на серверот се совршени можеби сакам да го ставам во живо на сите машини, но сега за сега треба да го поставам мсн 7.5 се надевам дека е брз услугата може да стори нешто за да нè спаси од тоа Оваа сајбер војна што славните сопственици и креатори ја чувствуваат како да ја прават за доброто на корисникот и на телефонот и интернетот и електронската пошта, послушајте го ова барање благодарение
  твојот сојузник на msn 7.5 и многу повеќе
  белешка ве молиме бидете што е можно поскоро да престанете да ја објавувате новата верзија кога ќе преземеме msn 7.5 ве молиме rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr


 132.   суперџим dijo

  прозорците предводени се тотерија повеќе досадна од ударот што сакам да го вратам на старата жешка пошта што вреди


 133.   leo dijo

  веќе `бидејќи овој нов персонал за msn вложува напори и ја става опцијата да се врати на стариот msn дека не знае како да ги чита коментарите на многу луѓе, треба да обрнат внимание и да се вратат на старата бидејќи најчиста вистина е дека оваа нова msn не им се допаѓа на многу корисници е многу бавна итн итн ... дури и не чува кодови, враќај го стариот msn што е многу подобро, направи нешто подобро тогаш


 134.   море и сонце dijo

  Здраво, гледав случај сличен на мојот и има многу, односно, се обидувам да ги сменам мојата лозинка и профил и страницата никогаш не се вчитува, што може да се направи? Не гледам дека одговараш на конкретното прашање question благодарам ти и се грижи


 135.   море и сонце dijo

  Бидејќи страницата никогаш не се вчитува, мислам на местото каде што пишува резиме на сметка дека потоа одите во конфигурацијата и ќе седнете да чекате и да видите како сончогледи кружат затоа што едноставно ништо не се случува ... помогнете ми ве молам


 136.   Оцет dijo

  Здраво море и сонце, погледнете дека тоа е чест проблем што некои го решаваат со инсталирање на Firefox. Обидете се да видите како.


 137.   Фиорела dijo

  Може ли некој да ми каже како да се вратам на старата жешка пошта, ај ова е најлошото!


 138.   ПОЛГ dijo

  Здраво Винагре, би сакал да знам како можам да испраќам пораки во „msn Live hotmail“ со музички позадини што можам да ги изберам ... т.е. персонализирани пораки со музика што треба да ги испраќам ... би ценел ако ми одговорите .. . Ви благодарам !!!


 139.   ПОЛГ dijo

  Здраво оцет, би сакал да знам како можам да испраќам пораки за hotmail со вистинска музика за испраќање, одговорете ми


 140.   Richy dijo

  Па, мора да го соопштам моето незадоволство затоа што мојата сметка беше променета само без моја согласност. Самоволие на Q да ве присили да имате производ што не сте го побарале и кој не ви се допаѓа.


 141.   наметка dijo

  како можам да ја сменам мојата порака од windon live во hotmail msn


 142.   Јосиас dijo

  Тие знаат дека ја мразам новата hotmail.com затоа што е лошо да ни дадат можност да се вратиме на старата затоа што и естетиката е грда. Не знам кој сакаше да го смени ова, но многу лошо бе


 143.   Диего dijo

  Здраво оцет. Го имам истиот проблем што ти го кажаа. При отворање на прилог, тоа само ми дава можност да "зачувам" или "откажам" и да не отворам. Смешно е што ми се случува само со една сметка, а со другата ги добивам сите три опции. Ја користам најновата верзија на истражувачот.

  Другото прашање што го имам е дека секогаш започнав msn од работната површина и директно пристапував до hotmail, па дури добив и прозорец со јазичиња со е-пошта и новости. Сега кога ќе се најавам од оваа работна површина, тоа ме носи на страницата за hotmail и морам повторно да ја напишам лозинката. Јас го деинсталирав и инсталирав, но ништо.

  Ви благодарам многу и поздрав


 144.   ricardo dijo

  здраво оцет ... вистината само сакам да бидам добар шпион ,,,, само сакам да знам како можам да ја најдам лозинката на msm hotmail ... ми треба помош и доста итна


 145.   Адријан аданџо dijo

  И честитам на Пола, таа ме спаси од многу брзање

  Паула коментираше:
  14-10-2007 [5:09]
  Веќе го најдов одговорот на она што го барав, барем за опцијата на заглавија на пораките каде што се појавува ip на испраќачот. Го ставив тука за оној што те интересира.

  Во основната верзија за hotmail на windows live, оваа опција сè уште не е достапна, но ако ажурирањето е направено во целосната верзија на новите прозорци, можете да го најдете со кликнување на десното копче на глувчето на списокот со е-пошта што сакате да го видите IP и ќе изберете преглед на изворниот код. Ова отвора прозорец со изворот на пораката. Оригиналниот ip на испраќачот се појавува веднаш до „X-Origination-IP:“, (ако испраќачот користи прокси, ip можеби не е вистинскиот).
  Во однос на другите опции што ги донесоа поставките за приказ на пошта, како што се пораките по страница и слично, се чини дека тие сè уште не се достапни. Keepе продолжам да гледам
  Благодарам


 146.   Адриана dijo

  здраво вистината ова во живо ништо не ми се допаѓа .. тоа е катастрофа не разбирам ништо .. дадов се од себе да се вратам на hotmail но нема начин .. нема кој што може да го смени .. јас сум тотално несреќен… огорчен… ве молам направете го можното !!! врати се во hotmail !!!
  Адри


 147.   Мартин dijo

  Најкатастрофално од сето ова момци, е што ви овозможува само да испраќате е-пошта ,,, до 10 примачи истовремено, а оние што сакаат многу имаат многу повеќе примачи на кои сакаме да им испраќаме датотеки, е-пошта, можеме да го направиме и мораме да го сториме ,,, во блок од 10 на десет ,,,, како да ќе достигне до возраст од ное, ,, како да има толку време ,,, лудо е, ,


 148.   Дејвид dijo

  Не сум толку вознемирен за msn во живо, единственото нешто што се случува е дека мојата машина веќе не може да ја отвори, ме праќа до решавачот на грешки и таму ми вели дека нема грешки, и пробав сè, од давање се поправа, повторно инсталирајќи го од Додо освен што форматирањето на мојата машина може да ме поддржи.


 149.   елифаз dijo

  како да отворам проклета hotmail сум нов во овој Интернет, но секој пат кога ќе сакам да се регистрирам во живо во Виндоус, имам грешка и се нервирам ми треба за мојата работа да ви помогнам, ви благодарам елифаз


 150.   гонзало галијаци dijo

  Кога е ажурирана, мојата стара е-пошта повеќе не е видлива, кои чекори треба да ги преземам ако е можно, благодарам


 151.   тер dijo

  Јас сум во група на msn групи и без повеќе или можам да вчитам слики во пораките, повторно го преземав актив, но не ми одговара, дали знаете за што се должи грешката?


 152.   рикардо dijo

  пошто немам мсн пред прозорците во живо не можам да го инсталирам, што уште не, како правам, господ да ве благослови сите


 153.   Маурициус dijo

  ТИЕ ОСТАВУВААТ СО КАТАСТРОФА СО НОВИОТ ПРОЗОРК, ОТКРИ ЕБЕ СО НЕПОРАБОВНА ПРОМЕНА?… ТРЕБА ДА ЈА ОСТАНААТ МСМ КАКО КОО Е И ДА НЕ СЕ ПРОМЕНАТ ВО ДРУГО СТРАШНИОТ СИСТЕМ ОД САМО ТУБЕЛИ

  WЕ ГИ ПОВИКАМ МОЈАТА ПРИЈАТЕЛИ ДА СЕ ПРОМЕНИМЕ НА УШТЕ СО ПОВЕЕ ЕФИКАСНОСТ

  ЧАУ БРУТУС!


 154.   нож dijo

  ЗДРАВО НА СИТЕ!!
  ИМАМ СТРАВЕН ПРОБЛЕМ СО БРЗИНА, ОД КОГА ЈА НАБАВАВ НЕ МОANАМ ДА ВЛЕЗАМ ВО МОЈАТА ПОРАКА ИЛИ ДА ЈА ГЛЕДАМ МОЈАТА ПОРАКА. ШТО МО CАМ ДА ПРАВАМ? ОБИДАЈ СЕ СЕ ВЕРУВАМ ...
  ЈАС ГО НАВИКАВ ТЕЛЕФОНИЦА И КАAYААТ ДЕКА ДО DАВА OTЕРКАТА, ВО КОЈА Се сомневам. ОД ПЕТ ЛУPЕ КОИ ИМААТ ТРИ БРЗИ ПРОБЛЕМИ. ОВА НЕ СЕ СЛУЧИ ВО МЕСТО КОГА ИМАВ ЛЕКОТ МУЛТИКАНЕЛНО.
  Јас појаснувам: јас сум од аргентина
  АКО НЕКОЈ ЗНАЕ ЗА ОВА, ВЕ МОЛИМ ОБЈАСНИ МЕ.
  БЛАГОДАРАМ =)


 155.   Ерика dijo

  Сакам да знам дека сакам да го испратам мојот послужавник на друг msm, другиот што сакам да го избришам msm


 156.   ангела светло dijo

  Ве молам, би сакал да знам зошто не можам да ги отворам своите прилози што ми се испраќаат во мојата е-пошта


 157.   ангела светло dijo

  Ако можете да ми одговорите сега, би било многу kindубезно, итно е затоа што правам некои курсеви преку Интернет


 158.   мал крал dijo

  Како можам да ја внесам МОЈАТА МСН каде што директно имав пристап до моите групи?


 159.   XxMIGUELIT0xX dijo

  пуча што ме боли, сакав да се вратам на старата жешка пошта 🙁 затоа што во оваа нова не ги активирам кодовите во позадина. музика и други работи, но би сакал да се вратам на старата затоа што ако имаш


 160.   Луз dijo

  Здраво, би сакал да ми помогнете да знам како да ја сменам мојата лозинка за е-пошта, освен на следниов начин: опции-измени лични информации-резиме на сметка. тоа резиме никогаш не завршува со вчитување. Имам 5 месеци да се обидам да ја сменам лозинката и никогаш не го отвора реченото резиме.


 161.   Луз dijo

  ЗДРАВО УБИЕЧКО ОВИНЕГРЕ, многу ви благодарам, среќен сум затоа што можам да ја задржам мојата иста адреса за пошта во поглед на тоа што со вашиот предлог за инсталирање на firefox можам да го променам мојот збор и да се чувствувам како некој што е поинаков од друг ВРЕМЕНА ПРОГРАМА. ГРАЦИААААААС ... ВАШАТА СТРАНА Е НАЈДОБРА.


 162.   Хозе Мартин Ролдан dijo

  Мојата сопруга, која има седумдесет и една година, на нејзина возраст реши да го користи Hotmail, за да комуницира со нејзините деца. Потребна беше половина година за да се разбере интерфејсот. Сега без да знаат зошто е променета во новата верзија и како изгледа неповратно, тие му го искомплицираа животот.
  Зошто не мислат на постари луѓе?
  Ако некој има решение да го комуницира.


 163.   Хозе Мартин Ролдан dijo

  Јас би им препорачал на сите што не се согласуваат со овој нов Windows Live, да шират глас дека „тоа е добра можност за Yahoo или Google да лансираат интерфејс сличен на стариот Hotmail“


 164.   Ромерито dijo

  Поздрав .. Имам прашање, се надевам дека ќе можеш да ми помогнеш .. погледни ја е-поштата на пријател .. Се обидов да ја сменам во основна верзија .. Знам дека треба да се појави одоздола или долу десно агол .. тие опции за промена на сметката или во основна или во целосна ... но јас веќе погледнав насекаде и опцијата не се појавува не знам дали деактивирав нешто или што се случува ... верзијата што таа ја има .. . не се појавува никаде ... Јас веќе отидов во Ops .. но ништо од верзијата што ја користите не се појавува таму .. и тоа е нормална сметка вашата сметка е xxxxx .. Се надевам дека може да ми помогнете како што направивте со многу други .. Ви благодарам однапред ..


 165.   Стефани dijo

  Не можам ни да ги читам моите пораки: / тие се натрупуваат и не можам да ги избришам и не можам ни да испратам порака! Јас веќе го испратив мојот коментар (ако има некаква корист) но ништо. Толку е фрустрирачко, не знам што да правам.


 166.   ЈОЛИ ХЕКЕР dijo

  Не ми се допаѓа, многу е бавно, не можам да ја испратам мојата порака, затоа што ако претходната беше многу добра и оваа е лоша …… НЕ САКАМ…. Ве молам подобрете


 167.   Ана dijo

  It'sубре е! Она што не ми се допаѓа најмногу е што не можам да ги препраќам пораките бидејќи страницата не се вчитува добро и интерфејсот е пресечен и можам да ставам само помеѓу 6 или 8 контакти само ...


 168.   Јули dijo

  Здраво, и јас не се согласувам со оваа нова верзија, но добро, мора да се навикнеш на тоа. Треба да знам како да направам списокот со контакти да се појави на страната на моето сандаче. Лудувам секогаш кога ќе сакам да испратам пошта морам да ги копирам и залепам сите контакти ..
  Ве молам, одговорете брзо ако некој знае ... !!!!!!!!!

  благодарам поздрав


 169.   Ramon dijo

  Windows Live Hotmail:
  Новата е 'рѓа затоа што не дозволувате секој да избере што најмногу му одговара или на кој е најдобро прилагоден, а не заради уметност. 17 го наметнувате со чисто јајце, не изгледа правилно или барем да ја оставите формулата дека кој сака да ја смени може слободно.
  Во овој свет во кој живееме, наметнувањето повеќе не вреди, не мислите ли? или мислиш спротивното.
  Дајте си слобода да го правиме она што најдобро го разбираме. Поздрав и многу ви благодарам за разбирањето


 170.   Агустин Сарабија dijo

  На сите оние кои се уште се незадоволни, НЕ ЗНАЕТЕ КОЛКУ ПОГОЛЕМ СТЕ НЕ ЗНАЕТЕ ДЕКА ДОINGАВА УШТЕ НОВА OTЕРНИЦА


 171.   Карилда dijo

  Она што најмногу ми пречи кај новиот систем, кој штотуку е „ажуриран“ без претходна најава и спротивно на мојата волја, е фактот дека тие ми „наметнаа“ систем кој е многу досаден и не е многу „интуитивен“.
  Во класичниот систем, јас имав список со контакти целосно видлив и по должината на пораките што одам напред или на кои ќе одговорам. Овој „проклет“ и „роман“ систем ме принудува да ја свртам страницата за да ги лоцирам сите контакти. Имам проблеми со видот и
  од „неодамнешната меморија“, затоа морам да ја внесам и излезам илјада пати пораката што сакам да ја препратам или онаа на која сакам да одговорам и да ја испратам на неколку луѓе истовремено, затоа што немам следнава листа на контакти до сандачето или телото на пораките. Начинот на кој ми наметнаа непријатен и досаден систем е навредлив. Ако бев задоволен од класичниот систем, зошто по ѓаволите треба да го сменат во систем што јас го мразам за неговите недостатоци и неефикасност за моите лични околности? Дали тие не треба да се консултираат со корисникот пред да „ажурираат“ систем што не го побарале и кој експресно го отфрлиле претходно, тврдејќи ги истите тековни причини? Зошто станаа толку наметливи и тоталитарни во оваа компанија? Дали гласот на корисникот не го интересира или не го интересира? Дали тоа имаме само „право“ да молчиме и да го прифатиме она што тие сакаат да ни го наметнат „со сила“ ??? Ова изгледа повеќе како „диктатура“ отколку систем за „подобрувања“ за корисникот, особено ако корисникот не го сака новиот систем и е принуден да го стори тоа.

  Може ли некој да измисли некој начин да го „СУРИ“ овој навредлив систем на „манипулирање“ со корисниците ???

  МНОГУ НЕВЕР, РАБИОН И ИМПОНТЕН корисник ПРОТИВ НАВРЕДЕН СИСТЕМ, ИМПОЗИРАН СО СИЛА И ПРОТИВ МОЈАТА ВОILLА.


 172.   фифо87 dijo

  бидејќи го прават ова, тие треба да имаат можност да ја изберат верзијата што ја сакаме, но нимодо,
  мора да се навикнеме на тоа,

  до fifo87


 173.   ЈАВИ dijo

  Здраво на сите! Мојата верзија на hotmail се смени сама по себе и не можам да ги отворам е-поштата, таа постојано се вчитува, но ништо, мислев дека е веројатно Java или нешто слично. Може ли некој да ми каже што може да биде?
  БЛАГОДАРАМ МУКСА


 174.   Хорхе dijo

  Поздрав до сите.
  Прочитав некои од пораките објавени на овој форум. Влегов само за да имам идеја како да го сменам овој стил на msn прозорци толку несоодветен и неприфатлив за многумина од нас и она што го прочитав не ми остава единствена опција да прифатам што дизајнираше Microsoft. Важно е (и сите го знаеме тоа) дека оваа компанија сака само да ги модернизира, ажурира и пред сè да ги олесни работите за корисниците кои користат Windos msn. Се наоѓаме во време кога безбедноста и модерноста се поредок на денот. Да се ​​каже ова не значи дека јас го одобрувам овој срам, но мора да знаеме дека бесплатното секогаш има свои добрите и лошите страни. Кога внесувате како нов корисник на „msn“ или „hotmail“, ние ги прифаќаме сите договори и регулативи што оваа компанија ни ги претстави.

  Кога сфатив дека „hotmail“ или „msn“ се сменија, сите мои теории излегоа на виделина: „Е-поштата ќе се смени, тој веќе има нов начин на презентација“ (Ова беше речено кога „hotmail“ или „msn» Имав можност да ја сменам во класична верзија).

  Поминаа 1 година и месеци откако се префрлив на „Gmail“ и не жалам за тоа; Јас сè уште ја имам активната мојата е-пошта за е-пошта и многу од моите контакти продолжуваат да ми пишуваат, но реалноста на случајот „Мајкрософт“ е дека ако не ви се допаѓа, не прифаќајте и ако го прифаќате, воздржувајте се од последиците .

  пс: Јас не сум тој што судам на никого, јас сум само корисник кој го изразува своето незадоволство и го изразува како многумина од вас.


 175.   нилда пандо dijo

  Треба да ја вратам претходната верзија на жешката пошта, оваа не ја разбирам


 176.   Anabel dijo

  Како и многумина, сметам дека не се согласуваме со новата слика на Хотмаил, затоа што тие дури и не ви даваат опција да кажете дека не ја сакате новата слика хахахахаха, но на крајот останува само да ја прифатите промената и не се спротивставувај бидејќи нема начин да се вратиш

  Со почит


 177.   ricardo dijo

  Сакам да се вратам на старата верзија на хот-пошта ,,,, не ја сакам нувата ,,, затоа што не можам да направам ништо ..,


 178.   alex dijo

  Здраво амикс и јас истражував п.с. е утврдено дека новите прозорци во живо се ажурираат, но затоа знам дека порано беше поубаво бидејќи требаше да става музички позадини и да создава позадини со музика што сакаш п.с., ќе беше подобро ако сè од порано би било во овој нов прозорец во живо, затоа можеби на сите би им било поудобно п.с. нема да има никаква разлика освен неговото подобрување без отстранување на некои аспекти од претходниот.
  залив


 179.   Mariela dijo

  Здраво, знаете во старата жешка пошта што можев да ја видам ИП-пораката и ова многу ми помогна особено поради непосакуваните кои пишуваат злосторства, денес преку мојата сметка во gmail сфатив дека имале пристап од друга IP и сакав да видам во hotmail во моите контакти дали е некој што го познавам и да изненадам! Не знаев како.
  Постои можност во оваа жешка пошта да можете да ја видите.
  Се надевам дека ќе ми помогнеш.
  Atte.
  maru


 180.   Мирко dijo

  Почитуван Алекс:
  Според она што можев да го прочитам на овој пост, има многу незадоволни од новите прозорци во живо. И, дали земајќи ја предвид новата технологија што ја користат развивачите на веб-пошта, сигурно се потребни некои додатоци за таа да работи совршено на терминалите.
  Јас работам во Интернет кафе и сите мои корисници излегуваат изнервирани затоа што мислат дека направив нешто на моите компјутери за да ги натераат да останат подолго во моите простории.
  Моето прашање е: Дали ќе биде потребно да преземете некои додатоци за да го користите Windows Live Messenger? Ако е така, од каде да ги набавам?
  Конечно, ви благодариме за вниманието и земете предвид дека „Hotmail“ беше од голема помош на многумина, можеме да се прилагодиме само на неговата нова структура или како што велат: „Коњ подарок, не гледате на забите».
  Atte.
  Мирко


 181.   Марио dijo

  Здраво, имам едно прашање и не знам дали ти се случува истото, но бидејќи интерфејсот на hotmail е ажуриран, не можам да влезам во него од месенџер, мора да одам на http://www.hotmail.com да влезе.


 182.   голем кур dijo

  Не знам што е причината, во оваа нова презентација за тоа зошто кога ќе испратиме порака со избирање на контакт од папката за контакти, таа излегува без тема и примачот не може да ја кажал пораката. Да ја прочита или да види сликите.


 183.   Леандро dijo

  Здраво Оцет убиец. Погледнете, не можам да отворам прилози испратени до мене, поради безбедносни проблеми. Со други зборови, наводно ми испратија неколку прилози со е-пошта, но можам да отворам само еден од нив; другите не затоа што ми кажува: „Виндоус Лајв Хотмаил блокираше некои прилози во оваа порака затоа што не изгледаа безбедни“. Дали може да ми помогнете? Дали треба да преземам друг прелистувач? Ви благодарам многу однапред.


 184.   Ксимена де Лос Анџелес dijo

  Добро, мојот случај е дека имам прозорци во живо, но не го добивам новото поштенско сандаче, туку старото и пријателите кои користат компјутер со свои имиња, односно истиот компјутер, тие ја имаат новата презентација, како дали го земам новиот? Јас користам firefox и тие го добиваат преку IE.


 185.   Karla dijo

  Здраво. Па, мојот случај не е во несогласување, вистината помина добро со сите верзии, ситуацијата е како што следува: Имам познаник кој користи милениум на windows и кога ќе се ажурира нејзината сметка не може да види ништо поврзано со нејзината е-пошта, таа го прави тоа дури не го гледам сандачето, знам дека ажурирањето е подносливо за платформи како windows xp, но тогаш како може да го стори тоа за да може да ги визуелизира своите inbox и да ги лајкува своите пораки ????


 186.   Оцет убиец dijo

  Има проблеми со секоја нова верзија на Hotmail, се надевам дека се решени.

  Поздрав од оцет до сите.


 187.   Елиза dijo

  Не сакам олоук, мислам дека тие ја нарушиле опционалноста на секој човек на слобода да избере, затоа што одеднаш се појави овој систем и воопшто не ми се допаѓа, ве молам, би сакал некој да одговори за ова бидејќи е бес да ги смениш работите само затоа што сакаш.


бул (точно)