Карактеристиките и цената на Xiaomi Mi Note 2 се филтрираат

Xiaomi

Кјоами продолжува да се зборува, практично секој ден, главно се должи на континуираното лансирање на нови уреди на пазарот, најинтересните во повеќето случаи. По презентацијата на Не се пронајдени производи, на Не се пронајдени производи или од Mi Band 2, кинескиот производител би можел да има подготвен нов смартфон, што го разбуди интересот на скоро сите, а кој може да биде претставен на 5 септември.

Зборуваме за Mi Note 2, фаблет што ќе се одликува со 5.7-инчен екран и дека тоа ќе биде вистински предводник, кој може да му се спротивстави на самиот Samsung Galaxy Note 7 во сите аспекти. Секако, овој пат сè укажува на тоа дека нема да има намалена цена како што се случува со сите мобилни уреди што ги продава Xiaomi.

Во последните часови успеавме да научиме нови информации за овој терминал, благодарение на истекувањето. Благодарение на тоа, успеавме да потврдиме дека екранот ќе биде 5.7 инчи со QHD резолуција, 2.5D стакло и технологија слична на Dorce Touch што Apple ја вградува во својот iPhone. Како што научивме Xiaomi на пазарот ќе лансира три различни верзии на овој фаблелt;

  • 4 GB RAM и 32 GB простор (со Full HD екран)
  • 6 GB RAM и 64 GB простор
  • 6 GB RAM и 128 GB простор (со закривен екран од двете страни како Galaxy Note 7)

Трите верзии ќе монтираат процесор Snapdragon 821 и неговата цена ќе биде 2.499 јуани (337 евра), 2.999 јуани (404 евра) и 3.499 јуани (472 евра) пред оданочување.

Што мислите за карактеристиките на овој нов Xiaomi Mi Note 2 и неговата официјална цена?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.