Карл Пеи, слушајте ги вашите клиенти и препознавањето на лицето ќе се спроведе во OnePlus 3 и 3T

OnePlus

Ако минатата недела разговаравме за пристигнување на препознавање на лицето на OnePlus за корисниците на 5-те, ова зборувавме за уште една добра вест за оние кои купиле претходна верзија и тоа е дека извршниот директор на кинеската фирма, Карл Пеи, слуша неговите клиенти и го потврдуваат тоа ќе спроведе препознавање на лицето на OnePlus 3 и 3T.

Ова е несомнено уште една многу добра вест за корисниците на компанијата и пред се за оние кои се задоволни од перформансите на своите стари уреди и не сакаат да се сменат во сегашниот OnePlus 5T. Во овој случај, доаѓањето на препознавање на лицето за OnePlus 3 и 3T евентуално ќе биде за почетокот на 2018 година, но немаме точен датум.

Самиот Пеи го соопшти тоа директно од неговиот официјален профил на Твитер минатиот четврток и тој ден бета верзија на Android Oreo за OnePlus 5:

Неговата работа во моделите на OnePlus 5T е многу добра и затоа корисниците сакаат таа да биде проширена и на останатите терминали на брендот. Големата заедница што стои зад OnePlus е важна за компанијата и со овој вид движење се демонстрира уште еднаш. Нема сомнеж компанијата станува се посилна на овој конкурентен пазар на паметни телефони и важно е да се напомене дека да се има празнина не е лесно со бројот на тековни уреди и модели.

OnePlus продолжува да биде прилично верен на своите принципи и иако е точно да се задржат цената и перформансите што ги постигна со својот прв модел во сегашните, тоа не е можно на кој било начин, наместо да има задоволни клиенти со вашиот производ е важно и OnePlus го прави тоа подолго време.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->