Класиците на Sega хит во продавниците за апликации со SEGA Forever бесплатно

Бесплатно Да, добро прочитавте. Кога се чини дека повеќето програмери се одлучуваат за среќни купувања во апликации, момците на СЕГА завршуваат наскоро ќе започнат да достигнуваат продавници за апликации, и за iOS и за Android, најискусните и класични игри на компанијата, кои ако се со рекламирање. Но, ако не сакаме да го трпиме публицитетот што тој ни го покажува, можеме да ја искористиме купувањето во апликација за секоја игра што ќе има цена од 1,99 евра. Sega се приклучува на модата што Nintendo ја започна со лансирање на Nintendo Classic Mini и Atari, како што беше најавено пред неколку дена, но само издава верзии за мобилни екосистеми.

Првите игри што се достапни се Sonic на Еже (достапно долго време), Phantasy Star II, Altered Best, Kid Chameleon и Comix Zone. Јапонската фирма гарантира дека ќе продолжи да работи на адаптирање на повеќе игри за мобилни платформи. Овој потег можеше да се направи одамна, но се чини дека јапонскиот менталитет не препознаваше дека преносни конзоли како такви престанаа да бидат профитабилни, случај многу сличен на оној што го наоѓаме со компактните фотоапарати. Нешто многу слично на она што му се случи на Нинтендо, кој од година во година одби да издава верзии на своите легендарни игри за мобилни платформи, и кога тоа ќе одлучи, тие објавуваат различни верзии на оригиналите.

 

Еве ги директните врски за преземање на овие игри и за платформите Android и Apple. Веројатно е дека некои игри сè уште не се достапни во продавницата на нашата земја, но тоа ќе го сторат за неколку часа, така само треба да имаме малку трпеливост.

Преземете SEGA игри за Android

Променета Beверка класика
Променета Beверка класика
Развивач: СЕГА
цена: слободен
Фантазија Starвездени класици
Фантазија Starвездени класици
Развивач: СЕГА
цена: слободен
Дете Камелеон Класик
Дете Камелеон Класик
Развивач: СЕГА
цена: слободен+
Комикс зона класика
Комикс зона класика
Развивач: СЕГА
цена: слободен

Преземете SEGA игри за iOS

Преземете го Изменетиот Beвер

Преземете Фантазија Starвезда II

Преземете го Камелеон за деца

Преземете ја зоната Комиз


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.