Корисниците на Виндоус Телефон постојано бараат Покемон Гоу за нивните мобилни телефони

Оди Покемон

Иако Pokémon Go продолжува да предизвикува светска сензација, вистината е дека не секој може да игра Pokémon Go на својот мобилен телефон. Во моментов Niantic ја објави само официјалната верзија за мобилни телефони со Android и iOS, оставајќи ги настрана корисниците на Windows Phone.

Од објавувањето на Покемон Гоу, многу корисници со Виндоус Телефон бараат да се направи верзија на видео играта за нивните мобилни телефони, дури и Извршниот директор на Мајкрософт побара верзија, без ништо од „Ниантик“. Во моментов постои официјална петиција со собирање на потписи во износ од повеќе од 100.000 корисници и се зголемува, што претставува интересна опција за момците на Niantic дури и ако тие не ја гледаат така.

Во моментов Покемон Го има регистрирано повеќе од 100 милиони преземања за помалку од еден месец од постоењето, исто така претставувајќи центар на најексцентричните вести што се случуваат во последно време.

Барањата за верзијата на Pokémon Go за Windows Phone надминуваат 100.000

За среќа на корисниците на Windows Phone, неколку развивачи Тие работат на неофицијално пристаниште Покемон Го за нивниот Виндоус телефон. PoGo е името на оваа порта која привлекува големо внимание, но бидејќи не е официјална, продолжува да зависи од верзија на Android или iOS, како и од најновата верзија на Windows Phone, односно Windows 10 Mobile.

Иако има многу корисници кои посакуваат доаѓање на Pokémon Go за системите на Microsoft, Niantic продолжува да одбива и може да трае до крајот на времето на видео играта освен ако не заврши падот на Windows Phone. Ова е можеби она што навистина го придвижува Niantic и е дека развојот на видео игра како Pokémon Go, така што подоцна Microsoft ќе престане да ја поддржува оваа платформа е нешто фрустрирачко во најмала рака Не мислиш?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

7 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Родригохигуера dijo

  Индиферентно што Виндоус не може да игра покемон ... Ми се чини одличен мобилен телефон ... Најдоброто што го имав и веќе ги поминав сите брендови ... ... Тоа е ќелија за работа .. Тоа е друг концепт ... .. Најдоброто

 2.   престанува dijo

  Хахаха најлошото само што мислат да добијат покемон за Виндоус телефон 10 и што ќе се случи за огромното мнозинство 8.1 ние сме оставени зад аааа што лош потег многу лош Виндоус многу лошо Никогаш нема да купам Виндоус повеќе

 3.   вамар dijo

  Сакам да играм покемон што работи за прозорци

 4.   Фернандо dijo

  Ебати Нијантиќ и Одг Гоу. Ајде да видиме дали сè уште треба да ги смениме телефонот и платформата за игра ... Се согласувам со Родриго, поминав низ неколку брендови и најробустен, стабилен и верен сепак е мојата Нокиа со прозорец телефон и не ми е гајле дека има апликации за лов на покемони, јас го користам за други работи каде што ми е бесконечно корисно.

 5.   џордија dijo

  Сакам покемон да оди за Виндоус 10 Мобиле бидејќи имам Мајкрософт Лумиа 640 ЛТЕ и тоа за мене е најдобриот смартфон што некогаш сум го имал и не ми пречи да плаќам за Одг.

 6.   тогаш dijo

  Вистината е дека Виндоус телефонот има оперативен систем кој го надминува Андроид, кој доколку ги има лиценците за апликација удобно ќе ги уништи IOS и Android. ЗАТОА НЕ ВИ ДАВААТ ПРАВО НА ПРОЗОРИ.

 7.   Вашинтон dijo

  Очигледно Виндоус не е заинтересиран за нашите коментари за тоа дали да се отвори Одг оди на Windows платформата !!! Подобро да купам андроид. ?