Корисниците на Nintendo Switch оваа година ќе ја имаат на располагање играта Diablo III

Популарната игра Diablo III го најавува пристигнувањето за конзолата Nintendo. Митската игра ќе биде една од новите наслови што ја сочинуваат листата на игри што ќе пристигнат пред крајот на 2018 година и е дека иако е точно дека конзолата нема многу достапни игри денес, оние што ги има се навистина спектакуларно.

Во оваа прилика Вечна колекција Diablo III за конзолата Nintendo, таа ќе ја вклучува оригиналната игра, проширувањето Reетвар на душите, пакетот Подем на некромантичен и сите ажурирања што се објавени до денес. Оваа вест треба да биде официјално објавена денес, но вчера протече преку Интернет и можеме да потврдиме дека е официјално.

Нинтендо

Исто така, се чини дека имаме и други добри вести за корисниците на конзолата и се чини дека Nintendo Switch ќе донесе пакет од додатоци посветени на The Legend Of Zelda, И тоа е дека сликата на Ганондорф со режа и темни крилја протече ... Во секој случај е можно во следните неколку часа нешто што веќе знаеме дека ќе биде официјализирано, пристигнувањето на овие вести за корисниците на Switch немаат датум во моментов конкретно лансирање, но можно е откако ќе се официјализира датумите да бидат познати.

Цената што протече за оваа игра е 59,99 УСД и затоа можеме да кажеме дека тоа е цена според игрите што ги имаат на оваа платформа. Од друга страна, интересен факт што треба да се знае е дека Blizzard немаше издадено игра за Nintendo веќе 15 години, времињата се менуваат и во овој случај на подобро. Да ужива!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Раул Авилс dijo

  Одлична игра е, но мислам дека е преголема цена ...
  Блицар не given даде убов на оваа игра и сега има намера да заврши со истиснување продавајќи ја на Нинтендо
  Ја сакам играта, но цената е прекумерна. (Според мое мислење)