Lenovo го исмева Apple со своето последно соопштение за Moto Z

Lenovo, сопственик на компанијата Motorola, штотуку го објави своето последно соопштение за од мото и како и многу други одлучија преземе предизвик да се спореди со Apple, иако патем ја искористи и можноста да се потсмева на Купертино. И, дали ако ја притиснете репродукцијата на видеото што е на чело на овој напис, ќе видите како започнува рекламата со правење пародија на презентацијата на првиот iPhone

Во тоа време, во 2007 година, Стив sобс го покажа она што многумина го сметаат за прв паметен телефон. Сепак, Motorola верува дека оттогаш iPhone стана само подобар кога станува збор за камерата и дека е време да им се понуди на корисниците вистински паметен мобилен уред.

Како што веќе рековме Зборуваме за Moto Z и новите Moto Mods што ќе се користат за нивно прицврстување на задниот дел од терминалот и со тоа, да ги искористиме максимално можностите на овој нов мобилен уред Леново. Меѓу модовите што ќе ги најдеме се Проекторот Insta-Share, Hasselblad True Zoom или JBL Sound Boost.

Искрено верувам дека рекламирањето на нов мобилен уред во споредба со Apple и неговиот iPhone е без сомнение грешка од самиот почеток. Ако Moto Z е доволно добар и револуционерен, тој не мора да се споредува со никого, тој треба да биде доволен за да им го покаже својот потенцијал на сите оние корисници кои сакаат да најдат совршен смартфон за ден за ден.

Што мислите за новата реклама на Moto Z во која Lenovo се смее директно на Apple и неговиот iPhone?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

6 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Гонзало dijo

  Звучи добро за мене Фанбој од Apple

 2.   Отониел ПЕРЕЗ РУИЗ dijo

  Оваа идеја е следното што јаболкото ќе го копира.

 3.   Родо dijo

  Леново, но ако е бренд за неуспешни луѓе без пари кои не сториле ништо во животот гладувајќи

 4.   Рој Курзе dijo

  Motorola е непобедлив телефон по вредност за парите, а Lenovo кој претпоставува дека е супер иновативна честитка сега треба да покаже дека всушност е подобра затоа што е поздрав и голема прегратка до сите корисници на Интернет кои сакаат технологија. Го почитувам господинот кој се однесува луѓето се сиромашни и гладни луѓе.Благодарни сме што имаме здравје и чинија за јадење и што Бог ни даде денес живот во кој можеме да уживаме.

 5.   Лав dijo

  момче фан Apple.

 6.   Фиру dijo

  Прв преносен телефон. Инвестиции »Првиот телефон на Моторола со сензори за отпечатоци» Првиот телефон на Моторола што имплементираше додатоци и приклучоци Ако има многу следбеници или фанбој ... не е важно, мислам дека многу зависи од квалитетот на работите што ги сакаме ако сакаме да бидеме оригинални и да не бидеме уште неколку куп во тоа што ги имаме другите и ко Во врска со тоа што се просечни и сиромашни. Едното нема никаква врска со другото. Ако не знаете како да го извлечете најдоброто од тоа како потрошувач, ваквите глупости и аналогии немаат смисла. Успеси за Моторола ...