Локацијата на читачот на отпечатоци на Samsung Galaxy S9 е потврдена

Читач на отпечатоци за локација на Samsung Galaxy S9

El Samsung Galaxy S9 ќе биде следниот предводник на Кореецот. Како што добро знаете, стратегијата на компанијата е да започне нов тим приближно на секои 6 месеци за да има бестселер секогаш на пазарот. Пред неколку месеци сегашниот, Samsung Галакси Забелешка 8, додека сега ќе дојде редот на Samsung Galaxy S9 да се појави.

Досега се велеше дека Самсунг ќе се обложи, повторно, да го постави читачот на отпечатоци на едно од неговите омилени места: во дното на екранот. Други гласини сугерираат дека овој читач ќе се наоѓа под екранот, бидејќи е еден од првите модели со интегриран читач на екранот. Но, се чини дека овие гласини одеа наопаку. И дали е тоа што откако ја дознавме новата апликација „Здравје“ од Самсунг, таа ја открива точната локација на читачот на отпечатоци на Samsung Galaxy S9.

Читач на отпечатоци од SamsungHealth 2018 Galaxy S9

Прво, новата апликација „Здравје“ на Samsung - Samsung Health - го открива тоа читачот на отпечатоци повторно ќе стои зад терминалот, веднаш до камерата. Во филтрираните снимања, можете да видите како корисникот го става прстот покрај фотоапаратот за да ги добие посакуваните информации. Тоа е, сензорот за отчукување на срцето сè уште ќе биде на страната на фотоапаратот покрај вградениот блиц.

Ние исто така знаеме дека брендот ја научи својата лекција и дека го слуша неговата публика кога се жалеа на ситуацијата со читање. И овој пат тие го оставија веднаш под сензорот на фотоапаратот, правејќи го подостапен и за десните и за левите раце.

Конечно, би сакале да ви кажеме дека се разгледува и почеста карактеристика меѓу мобилните телефони. И тоа е тоа во последните часови Се зборува за можноста Samsung Galaxy S9 да нуди и можност за додавање на двојна SIM-картичка.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.