Мајкрософт ви нуди 650 американски долари ако го замените вашиот MacBook со површинска книга

Мајкрософт

Заедно со него Површинско студио, од кои денес го видовме тоа нејзината почетна залиха е целосно исцрпена, Мајкрософт официјално го претстави и втора верзија на површинската книга што го обдари со уште поголеми перформанси и пред се со подобра автономија.

Сепак, во Редмонд тие знаат дека ова можеби не е доволно за да ги убедат многуте корисници кои денес користат Apple MacBook. Затоа тој реши да тргне во напад, на многу агресивен начин, нудејќи до 650 американски долари за вашиот уред на Apple и многу полесно да го направам скокот до површинската книга.

За да можете да се придружите на оваа интересна промоција, треба само да пристапите до една веб-страница создадена за таа пригода. Во него можете брзо и лесно да проверите колку пари можете да добиете во замена за вашиот MacBook, што секогаш треба да го користите за да ја купите новата верзија на Surface Book или Површина Про 4.

За жал Оваа промоција моментално важи само во САД, каде што ќе истече на 7 ноември, иако не е исклучено да стигне и до други земји меѓу кои Шпанија би можела да биде според некои информации што ги добивме.

„Мајкрософт“ продолжува да одлучува многу решително да ги натера своите нови уреди да ги достигнат сите корисници, дури и сите оние кои во моментов користат „Епл МекБук“ и кои немаат премногу размислувања за промена на лаптопот.

Дали би го замениле вашиот MacBook за една од новите Surface Books доколку Microsoft ви понуди до 650 долари?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.